رویداد به پایان رسیده است!
رویداد کارآفرینی دامپزشکی در تاریخ جمعه ۳۱ فروردین به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
چهارشنبه ۲۹ فروردین ساعت ۱۵:۰۰

رویداد کارآفرینی دامپزشکی

  • رایگان
  • کرمان
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


 هدف اصلی رویداد کارآفرینی دامپزشکی کرمان، پروش ایده های خلاقانه و حمایت از شکل گیری استارتاپ های مرتبط با حوزه دامپزشکی است.
اگر بخواهیم به شکلی ساده و ابتدایی استارتاپ را تعریف کنیم، استارتاپ به شرکت‌های نوپایی گفته می‌شود که با یک ایده‌ی ساده و اولیه شروع می‌کنند و به سرعت رشد می‌یابند و به درآمد می‌رسند. از بهترین مثال‌ها و موفق‌ترین استارتاپ‌های جهان می‌توان به گوگل، مایکروسافت، اپل و… اشاره کرد. شرکت‌هایی که با یک ایده‌ی ساده شروع به کار کرده و به درآمدهای میلیاردی رسیده‌اند و امروز بر دنیا تاثیر می‌گذارند. استارتاپ‌ها معمولا نیاز به سرمایه اولیه هنگفتی ندارند و به کمک فناوری توسعه پیدا می‌کنند، برای موفقیت استارت‌آپ تکنیک‌های متفاوتی مورد نیاز هست که باید آموخته شود.
این رویداد همانطور که از نامش پیداست یک رویداد کارآفرینی است که توسط مرکز نوآوری استان کرمان در سه روز آخر هفته (۲۹ الی ۳۱ فروردین ماه ۹۷) برگزار می‌شود.
افراد ایده‌های خود را در محورهای زیر مطرح می‌کنند:

- تجهیزات صنعت دامداری، اسبداری و پرورش طیور
- خوراک دام، طیور و آبزیان
- تجهیزات بالینی و جراحی
- دارو و واکسن دامپزشکی
- تجهیزات آزمایشگاهی
- فناوری های نوین در دامپزشکی

از بین ایده‌های مطرح شده بهترین آن‌ها با رأی داوران و مربیان کسب و کار (منتورها) انتخاب می‌شوند و صاحبان ایده‌های انتخاب شده شروع به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز برای پیشبرد ایده می‌کنند. بعد از تشکیل گروه‌ها روز اول به پایان می‌رسد.
در روز دوم گروه‌ها از اول صبح در مکانی که برایشان تدارک دیده شده حاضر شده و با امکاناتی که در اختیار دارند شروع به اجرایی کردن ایده‌ی خود می‌نمایند. در این بین افرادی به عنوان منتور که در زمینه‌های مختلف دارای تخصص می‌باشند و یا سابقه ایجاد استارتاپ را دارند گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی و کمک می‌کنند، با این اوصاف روز دوم کاملاً به اجرایی کردن استارتاپ سپری شده و در این بین کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت هم جهت آشنایی با نحوه تدوین بوم کسب و کار و تکنیک های ارائه ایده به سرمایه گذاران برگزار شود.
با آغاز روز سوم گروه‌ها آماده ارائه ایده در حضور داوران و سرمایه گذاران می‌شوند. صبح روز سوم زمان بررسی ایده‌ها است، بطوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند و… از طرح خود دفاع می‌کنند. در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران و سرمایه گذاران انتخاب می‌شوند.
اما برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارتاپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور نمایند. همچنین جمعی از هموطنان ما که در کشورهای مختلف دنیا استارتاپ‌های موفقی را راه‌اندازی کرده‌اند با حضور در این رویداد تجربیات خود در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهند.

  • شروع: چهارشنبه ۲۹ فروردین ساعت ۱۵:۰۰
  • پایان: جمعه ۳۱ فروردین ساعت ۱۵:۰۰

آدرس: کرمان بلوار جمهوری اسلامی، بعد از چهارراه فرهنگیان، نرسیده به دانشکده فنی، مرکز نوآوری استان کرمان