رویداد به پایان رسیده است!
زندگی بهتر با تفکر سیستمی در تاریخسه‌شنبه ۲۵ دیبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

زندگی بهتر با تفکر سیستمی

شروع:
سه‌شنبه ۲۵ دی ۹۷ ۱۷:۰۰
پایان:
سه‌شنبه ۲۵ دی ۹۷ ۲۰:۰۰
زندگی بهتر با تفکر سیستمی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

آیا تا به حال تصمیم گرفته اید که بعدا از گرفتن آن تصمیم پشیمان شده باشید

در تمام سیستم ها (خانواده، شرکت، سازمان، جامعه، دانشگاه و... ) تصمیماتی توسط افراد گرفته می شود که این تصمیمات در اینده ی سیستم ها تاثیر گذار می باشد یکی از مشکلات افراد در سیستم ها نداشتن تفکر سیستمی در تصمیم گیری ها می باشد که باعث ندیدن آینده ی تصمیمات و سیاست ها می شود و به همین علت در اجرای سیاست هایشان به مشکل بر می خورند داستان زیر نمونه ای از نداشتن تفکر سیستمی در سیستم می باشد.    

در ویتنام زمانی که مستعمره فرانسه بود، یک اتفاق جالبی رخ داد . موش ها به طرز عجیبی در یکی از شهرهای ویتنام زیاد شدند حکومت به مردم اعلام کرد هر کس موشی را بگیرد، بکشد، دمش را ببرد، دفنش کند و ان دم بریده را تحویل حکومت دهد، حکومت در ازای ان دم به او هزینه ای را پرداخت می کند بعد از چند روز حکومت دید که شهر،  پر از موش های دم بریده شده است و فهمید که مردم موش ها را می گیرند ،دمشان را می چینند و رهایشان می کنند تا زاد و ولد کنند و درآمدشان افزایش پیدا کند، خیلی از کار هایی که ما انجام می دهیم، تصمیماتی که می گیریم به آینده ان تصمیم یا کار نمی اندیشیم واین باعث از بین رفتن تلاش های ما در سیستم ها می شود.  

در تمام  سیستم ها (فرد، خانواده، شرکت، سازمان، ...) تصمیم گیری وجود دارد . ما با استفاده از تفکر سیستمی می توانیم مشکلات را بهتر ریشه یابی کنیم چون می توانیم با افزایش مرز سیستم ها و همچنین افزایش افق دید  در جنبه های مختلف اثرات فرعی تصمیمات را کاهش بدهیم. اثرات فرعی در تصمیمات ما باعث آسیب رسیدن به سیستم می شود ما باید با افزایش مرز ها این اثرات را کاهش دهیم.

در این کلاس ما با آموزش تفکر سیستمی تلاش می کنیم که بتوانیم زندگی بهتری را برای خود و دیگران بسازیم

 

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس:اصفهان اصفهان خیابان طالقانی، نبش خیابان اردیبهشت، مجتمع نور، طبقه ی سوم