کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
ثبت نام زودهنگام
۳۰ بهمن
۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
ثبت نام
۱۷ اسفند
۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف ثبت نام گروهی
۴ اسفند
۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان

چرا با هزینه ای کم ؟؟

 

کلاس های شخصیت شناسی ، بجهت هزینه بر بودن موارد مختلف برگزاری و نیز انتقال معلومات، اغلب شامل هزینه میباشد، اما این دوره با اختلاف قیمت قابل توجه با دیگر اساتید عزیز تدارک دیده شده است تا بیشتر بتوانیم در خدمت هموطنان علاقه مند باشیم.

 

شخصیت شناسی ؟!

شخصیت به تفاوت های ما در نحوه فکر، احساس و رفتار اشاره دارد. به خاطر شخصیت است که ما آدم ها را متفاوت از هم می بینیم.

درک شخصیت خود و دیگران به ما کمک می کند تا بتوانیم درک بهتری از یکدیگر به دست آورده و رفتار دیگران را بهتر پیش بینی گنیم. البته اینها تنها بخشی از کاربردهای شناخت شخصیت است.

با استفاده از شخصیت شناسی می توانیم با شناسایی نقاط قوت و ضعف ها سبک زندگی مان را تغییر دهیم. سبک زندگی متناسب با ویژگی ها به ما کمک می کند تا از زندگی بیشتر لذت ببریم. همچنین زمانی که شخصیت خود را بهتر می شناسیم فعالیت ها، اوغات فراغت و کارهایمان را طوری تنظیم می کنیم که با ویژگی هایمان بیشترین همخوانی را دارد. شخصیت شناسی به مرور زمان باعث می شود تا با انگیزه بیشتر، موفقیت های بیشتری را در زندگی به دست آوریم.

 

یکی از مهمترین کاربردهای تست MBTI انتخاب شغل است. در واقع ارزیابی شخصیت با استفاده از این آزمون در سراسر دنیا جهت راحت تر کردن تصمیم افراد برای انتخاب شغل مناسب به کار می رود. زمانی که از این ابزار به درستی استفاده کنیم می توانیم آینده حرفه ای بهتری را برای خود بسازیم.

تست MBTI یکی از روش هایی است که به ما در انتخاب درست مسیر کمک می کند. بدون ارزیابی و شناخت از خودمان ممکن است حرفه ای را انتخاب کنیم که آن را دوست نداشته و باعث شود تا در بلند مدت دچار خستگی، ناتوانی و فرسودگی شغلی شویم. اما انتخاب درست، متناسب با ویژگی هایمان کمک می کند تا بهترین مسیر را برای پیشرفت برگزینیم.

 

استفاده دیگر MBTI برای رهبری و مدیریت کارکنان است. مدیران و کارآفرینان می توانند با شناخت بهتر نسبت به انواع شخصیت ها مسیر درستی را برای ایجاد هماهنگی و هموار کرن پرسنل خود بردارند. زمانی که به عنوان یک مدیر به درستی از این تست استفاده کنیم می توانیم آینده بهتری برای کسب و کار خود بسازیم.

شخصیت شناسی کمک می کند تا بتوانیم کارکنان خود را بر اساس ویژگی های منحصر به فردشان در جای مناسب خود قرار دهیم. بدون در نظر گرفتن این مساله ممکن است پرسنل ما نتوانند حداکثر کارایی خود را برای سازمان نشان دهند. انتخاب درست بر اساس شایستگی و ویژگی های فردی باعث هماهنگی و رشد عملکرد سازمان می گردد.

 

انتخاب رشته بر اساس تست mbti باعث می شود تا به علت تطابق رشته با شخصیتمان مسیر رو به پیشرفت را طی کنیم. این در حالی است که انتخاب رشته بدون ارزیابی شخصیت باعث می شود به مرور زمان نسبت به آن رشته دچار بی علاقگی شده و در نتیجه همیشه از انتخابمان پشیمان باشیم. نتیجه این پشیمانی فرصتی سوزی و شکست تحصیلی است.

یکی از کاربردهای تست MBTI استفاده در مشاوره تحصیلی برای بهبود عادت های مطالعه و یادگیری است. افراد با شخصیت های متفاوت ترجیحات متفاوتی داشته که این باعث می شود تا متناسب با ویژگی هایشان روش های مختلف یادگیری را طی نمایند. زمانی که از شخصیت خود بهتر آگاه باشیم می توانیم برای افزایش کارایی تحصیلی از روش هایی استفاده کنیم که با ما همخوانی بیشتری دارد.

 

شخصیت شناسی به ما کمک می کند تا متناسب با ویژگی های مان عادت های یادگیری خود را تغییر دهیم. با تغییر سبک های یادگیری متناسب با شخصیت قادر خواهیم بود تا عملکرد تحصیلی خود را افزایش دهیم. بدون در نظر گرفتن این مساله بهره وری آموزشی مان پایین آمده و در بلند مدت باعث می شود تا زمان زیادی را صرف فرایند یادگیری کنیم.

 

 

یکی از کاربردهای مهم شخصیت شناسی این است که ما بتوانیم در تعاملات اجتماعی دیگران را بهتر شناخته و در نتیجه تعارض های بین فردی را کاهش دهیم. زمانی که شخصیت خود و دیگران را بهتر بشناسیم در نتیجه از درگیری ها پرهیز نموده و می توانیم روابطمان را به درستی هدایت کنیم.

رقراری روابط اجتماعی از طریق شخصیت شناسی به ما کمک می کند تا دیگران را بهتر درک کرده و بتوانیم تعارضات و مشکلات اجتماعی خود را بهتر حل و فصل نماییم. این در حالی است که بدون شناخت ممکن است همواره درگیر سوء تفاهم ها و مشکلاتی باشیم که پیامد آن تنش و در نتیجه شکست اجتماعی است.

 

روابط عاشقانه بدون در نظر گرفتن ویژگی های شخصیت مان ممکن است به مرور زمان کمرنگ شود. شخصیت شناسی علاوه بر انتخاب زوج مناسب باعث درک بهتر و همچنین ارتباط بهتر در زندگی زناشویی می شود. اما زمانی که شناخت درستی از تفاوت های فردی نداشته باشیم پیامد آن افزایش درگیری های زناشویی و در نتیجه شکست روابط عاشقانه است.

 

یکی از کاربردهای شخصیت شناسی استفاده از آن برای مدیریت بازاریابی می باشد. علاوه بر بحث انتخاب بازاریاب بر اساس ویژگی های شخصیتی، رفتارشناسی دیگران می تواند آگاهی ما برای فروش محصولات را افزایش دهد. زمانی که شخصیت دیگران را بهتر درک کنیم می توانیم متناسب با ویژگی های آن ها محصولات خود را راحت تر معرفی کنیم.

آگاهی از شخصیت خود و دیگران باعث می شود تا با درک بهتر نقاط قوت و ضعفمان به هنگام مذاکره با هوشمندی بهتری رفتار نماییم. این در حالی است که عدم آگاهی سبب می شود تا هنگام فروش محصولات به دلیل عدم درک درست مشتریان نتوانیم نیاز او را به خوبی تشخیص دهیم. تحلیل رفتار و صحبت دیگران از طریق شناخت انواع تیپ های شخصیتی به ما کمک می کند تا با انعطاف پذیری بیشتر بتوانیم رفتارمان را با رفتار مشتری تنظیم کنیم.

 

شخصیت شناسی به ما کمک می کند تا تاثیرپذیری نسبت به مشکلات و استرس ها را بهتر درک کنیم. افراد تیپ های مختلف نسبت به استرس ها و تنش ها با یکدیگر متفاوت اند. ممکن است برخی از وقایع و رفتارها برای یک تیپ شخصیتی مشکل زا بوده اما برای تیپ دیگر آسیبی به همراه نداشته باشد. زمانی که شخصیت خود را بهتر درک نماییم با مدیریت درست استرس و مشکلات کمتر به بیماری های روانی مبتلا خواهیم شد.

وقتی شخصیت خود و دیگران را بهتر بشناسیم با کاهش تعارض های بین فردی و درک بهتر نگرانی های شخصی خود ، می توانیم میزان استرس هایمان در زندگی را کاهش دهیم. کاهش استرس باعث می شود تا کمتر به بیماری های روانی مبتلا گردیم. این در حالی است که عدم شناخت باعث می شود مدام در حال درگیری با دیگران بوده و همچنین نسبت به واکنش هایمان آگاهی لازم را نداشته باشیم. پیامد این امر ایجاد استرس و نگرانی های مداومی است که در بلند مدت روان ما را در برابر بیمارها آسیب پذیر می کند.

 

در نهایت با استفاده از شخصیت شناسی می توانیم با شناسایی نقاط قوت و ضعف ها سبک زندگی مان را تغییر دهیم. سبک زندگی متناسب با ویژگی ها به ما کمک می کند تا از زندگی بیشتر لذت ببریم. همچنین زمانی که شخصیت خود را بهتر می شناسیم فعالیت ها، اوغات فراغت و کارهایمان را طوری تنظیم می کنیم که با ویژگی هایمان بیشترین همخوانی را دارد. شخصیت شناسی به مرور زمان باعث می شود تا با انگیزه بیشتر، موفقیت های بیشتری را در زندگی به دست آوریم.

سخنرانان

مهندس زهرا اسدی
مهندس زهرا اسدی
مدرس و محقق

ویدیو از آپارات

بخشی از کلاس برگزار شده آکادمی یارسبز

گالری تصاویر

yaresabz.ir
برگزار‌کننده: yaresabz.ir
۷۴
دنبال کننده
۱۷
کل رویدادها
۵
رویداد فعال

مجموعه آموزشی و محتوایی  که به تازگی از دل مجموعه آموزشی و تیم ورک روانشناسی و خود شناسی مشاوران 20 به وجود آمده است و ا...

آدرس

تهران تهران،پونک،میدان عدل، پ116 واحد 9

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۰۰

آموزش تخصصی صفر تا صد خدمات پوست اسکین کر SKINCARE

 • آنلاین
 • ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
 • مانیا فراهانی
جمعه ۸ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۰۰

تکنیک های فشیال اورژانسی

 • آنلاین
 • از ۹۷,۰۰۰ تومان
 • بیات بیوتی
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۰

دوره عالی تخصصی دیپلماسی عمومی(مجازی)

 • آنلاین
 • ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • info@wssi.ir
دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰

دوره جامع اکسل مهندسی همراه با پروژه

 • آنلاین
 • از ۲۴۰,۰۰۰ تومان
 • آکادمی بهبود تِک