کاور
"سازوکارهای شرکت توسعه کارآفرینی بهمن برای سرمایه‌گذاری در حوزه هاردتک" در تاریخ یک‌شنبه ۵ بهمن ساعت ۱۹:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

سازوکارهای شرکت توسعه کارآفرینی بهمن برای سرمایه‌گذاری در حوزه هاردتک

اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی، متشکل از اجزا و بازیگران متعددی است که در تعامل با یکدیگر و تشکیل یک شبکه گسترده از متخصصین، صاحبان ایده، سرمایه‌گذاران، نهادهای دولتی پشتیبان و ...، فرآیند توسعه و تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه را تسهیل می‌سازند. یکی از بازیگران کلیدی در این اکوسیستم، سرمایه‌گذاران و به‌طور خاص، سرمایه‌گذاران شرکتی در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VCs) هستند که تأمین مالی استارت‌آپ‌ها و کمک به رشد و موفقیت آن‌ها را بر عهده دارند.

مباحث مالی و تأمین سرمایه، یکی از مهم‌ترین ابعاد و الزامات راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید است. فارغ از ابعاد و اندازه کسب‌وکار و ماهیت فعالیت‌های آن، سرمایه لازم برای گردش امور و رسیدن به یک جریان درآمدی پایدار، می‌بایست مهیا گردد و این موضوع، در کسب‌وکارهای استارت‌آپی، به دلیل محدودیت‌های مالی بنیان‌گذاران، ریسک بالای کسب‌وکار و از همه مهم‌تر، چالش‌های مرتبط با فناوری‌های پیشرفته، اهمیت بیشتری می‌یابد. نتیجه نهایی، توسعه مجموعه‌ای از روش‌های نوآورانه و متمایز از روش‌های سنتی برای جذب سرمایه در استارت‌آپ‌ها است. برای مثال، یک کارآفرین نوپا یا صاحب ایده، برای جذب سرمایه مدنظر خود، به سراغ کارآفرینان باتجربه رفته و آن‌ها را مجاب به مشارکت و سرمایه‌گذاری در ایده خود می‌کند. در این حالت، سرمایه‌گذار فرشته در کنار آورده‌های مالی خود، تجربه و تخصص خود را به‌عنوان یک منبع بسیار ارزشمند، به استارت‌آپ تزریق کرده و موفقیت در تجاری‌سازی محصول را تضمین می‌کند.

راهکار تأمین مالی تنها از طریق متقاعدسازی یک فرشته کسب‌وکار، روشی ساختارمند و جامع برای پاسخ‌گویی به نیازهای فزاینده استارت‌آپ‌ها نبوده و همین تقاضای انبوه، گروه جدیدی از سرمایه‌گذاران خطرپذیر را شکل داده است. صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر یا «VC»ها، مجموعه‌هایی حقوقی و متخصص در کسب‌وکارهای استارت‌آپی به حساب می‌آیند که با ساختاری کاملاً منسجم و هدفمند در این بازار بزرگ فعالیت می‌کنند. گفتنی است که یک سرمایه‌گذار فرشته، معمولاً با انگیزه‌های شخصی و برای پاسخ‌گویی به روحیه کارآفرینی و ماجراجویی خود، به حضور در پروژه‌های بلندپروازانه می‌اندیشد و دریافت سود مالی در اولویت بعدی وی قرار دارد. این در حالی است که صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، با انگیزه شناسایی ایده‌های جذاب و دارای پتانسیل درآمدزایی، پا به میدان گذاشته و عموماً مدل کسب‌وکارشان مبتنی بر همین سرمایه‌گذاری و دریافت سودهای چند برابری است.

در طی سال‌های اخیر، موضوع جذب سرمایه در اکوسیستم استارت‌آپی ایران نیز، اهمیت زیادی یافته و مجموعه متنوعی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری و نهادهای حامی فعالیت‌های نوآورانه به این حوزه ورود کرده‌اند. از همین رو، با توجه به اهمیت موضوع تأمین مالی و نقش کلیدی آن در موفقیت استارت‌آپ‌ها، یکی از سرفصل‌های اصلی تقویم زمستانه کاریز به صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، تحت عنوان «فرصت سرمایه‌پذیری» اختصاص یافته است. در این سرفصل، برنامه ۱۰۰ استارت‌آپ، صندوق برسام تک و صندوق بهمن، سازوکارهای خود برای سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های حوزه هاردتک را بیان می‌دارند. در وبینار حاضر که در مورخ ۵ بهمن برگزار می‌گردد، «سعید سعیدی‌فر»، عضو کمیته سرمایه‌گذاری شرکت توسعه کارآفرینی بهمن، به معرفی این صندوق و سازوکارهای سرمایه‌گذاری آن در فناوری‌های سخت می‌پردازد.

اگر از فعالان حوزه کارآفرینی و فناوری به‌ویژه در حوزه فناوری‌های سخت هستید، اگر به مباحث اقتصادی کسب‌وکار و چگونگی جذب سرمایه علاقه دارید، اگر ایده‌ای نوآورانه در ذهنتان شکل گرفته و نمی‌دانید از کجا و با چه سرمایه‌ای شروع کنید، در این وبینار شرکت کرده و با ویژگی‌ها و مزایای صندوق سرمایه‌گذاری بهمن آشنا شوید. اگر علاقه‌مند به شرکت در دو وبینار دیگر معرفی سازوکارهای مجموعه‌های سرمایه‌گذاری هستید، می‌توانید از طریق لینک‌های زیر برای ثبت‌نام اقدام کنید:

سازوکارهای برنامه ۱۰۰ استارت‌آپ برای سرمایه‌گذاری در حوزه هاردتک

سازوکارهای هلدینگ سرمایه‌گذاری برسام تک برای سرمایه‌گذاری در حوزه هاردتک

 

 

گفتنی است، پس از تجربه موفقیت‌آمیز وبینارهای مختلف از سوی کاریز و استقبال مخاطبین از آن‌ها، این برنامه اقدام به برگزاری منسجم و یکپارچه رویدادهای خود در قالب تقویم زمستانه کاریز نموده است. این رویداد بزرگ که تحت عنوان «شتاب زمستانه در هاردتک» و با عناوین متنوع و کاربردی از نیازهای مختلف استارت‌آپ‌ها در حوزه فناوری‌های سخت (هاردتک) برگزار می‌گردد، تلاشی از سوی کاریز برای کمک به توسعه فرهنگ کارآفرینی و نوآوری در کشور و پاسخ به نیاز روزافزون استارت‌آپ‌های داخلی به آموزش‌ها و مبانی کاربردی مدیریت کسب‌وکار محسوب می‌شود. در شتاب زمستانه کاریز، ۲۰ رویداد آنلاین با موضوعات منحصربه‌فرد در حوزه فناوری‌های سخت، با شعار پنج دنده تا قهرمانی (تیم، سرمایه، مجوز، فرصت و پتنت) برگزار می‌گردد. وبینار حاضر، بخشی از سلسله وبینارهای مالکیت فکری و ثبت اختراع تقویم زمستانه کاریز می‌باشد. به افرادی که در همه این وبینارها حضور فعالی داشته باشند، گواهی حضور نیز اعطا می‌گردد.

 

 

سخنرانان

سعید سعیدی‌فر
سعید سعیدی‌فر
عضو کمیته سرمایه‌گذاری شرکت توسعه کارآفرینی بهمن
محسن ابراهیمی
محسن ابراهیمی
شبکه نوآوری کاریز

برگزارکنندگان

شبکه نوآوری کاریز
شبکه نوآوری کاریز
اکوسیستم استارتاپی هاردتک

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
معرفی کاریز۱۸:۰۰۱۸:۰۵
معرفی صندوق بهمن۱۸:۰۵۱۸:۵۰
پرسش و پاسخ۱۸:۵۰۱۹:۰۰

برگزار‌کننده

آواتار

کاریز، اکوسیستم استارتاپی فناوری های سخت / هاردتک

کاریز یک فناوری ایرانی است… فعالیت در اکوسیستم‌های نوآوری و کارآفرینی و موفقیت در آن به خصوص در حوزه هاردتک، در گرو تعهد ذهنی و عملی به مفهوم «همکاری و مشارکت» است. هیچ پروژه فناورانه بزرگی بدون همکاری بین چند متخصص از حوزه‌های گوناگون به موفقیت نمی

رویداد های برگزارشده۳۳
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۷۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۷ اردیبهشت

جایزه استارت آپی استاد محمدکریم فضلی

 • آنلاین
 • رایگان
 • دانشگاه گلرنگ
شنبه ۳ مهر

سیسکو مایکروسافت لینوکس امنیت شبکه آموزش کاربردی CCNA CCNP MCSA MCSE CEH ITIL LPIC CCIE Network Security Cisco Microsoft Linux

 • آنلاین
 • از ۱۹۰,۰۰۰ تومان
 • سمینار لایو نیما یگانه دوره تخصصی توسعه کسب کار تکنولوژی فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ وبینار آموزش رایگان Nima Yeganeh
شنبه ۴ اردیبهشت

مسیر رشد برای استارتاپ‌های کانادایی

 • آنلاین
 • رایگان
 • باشگاه کارآفرینی تیوان
چهارشنبه ۸ اردیبهشت

کارگاه ارزش گذاری استارتاپ ها

 • آنلاین
 • ۵۵۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز توسعه کارآفرینی ریمیا