رویداد به پایان رسیده است!
سمینار آشنایی با روش‌های مختلف تحریک مغزی مانند tACS, tPCS, tRNS و tDCS در تاریخ یکشنبه ۲۸ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۲۸ مهر ساعت ۱۱:۳۰

سمینار آشنایی با روش‌های مختلف تحریک مغزی مانند tACS, tPCS, tRNS و tDCS

  • رایگان
  • تهران
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


لطفا فرم ثبت نام را با کیبورد فارسی تکمیل نمائید.

با تشکر

 

 

سخنران

دکتر وحید صادقی فیروزآبادی
دکتر وحید صادقی فیروزآبادی
عضو هیئت علمی گروه روان‌شناسی بکاربسته دانشکده علوم تربیتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی

معرفی و سرفصل‌ها


یکی از روش‌های تحریک مغز Transcranial Direct Current Stimulation  یا تحریک الکتریکی از روی جمجمه است. تحریک جدار جمجمه‌ای با جریان مستقیم (tDCS)، نوعی درمان غیرتهاجمی است که طی آن جریان مستقیم بسیار ضعیفی (1 تا 3 میلی آمپر) را بر پوست سر وارد می‌کنند. این کار می‌تواند اثرات درمانی بر جای بگذارد. همچنین می‌تواند منجر به ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص کارکرد مغز انسان نیز بشود. از tDCS  در درمان اختلالاتی مانند افسردگی، میگرن، بازتوانی پس از سکته مغزی، اعتیاد، وزوز گوش، پارکینسون، دردهای مزمن، اختلالات اضطرابی و اسکیزوفرنی استفاده شده است. همچنین آزمایش بر روی افراد سالم نشان داده است که این روش می‌تواند عملکرد شناختی آنان را بسته به منطقه‌ای که تحریک می‌شود افزایش دهد از قبیل توانایی‌های گفتاری و ریاضی، گستره توجه (Attention Span)، حافظه و ... . در این سمینار با این روش‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

 

 

#هفتگی
#مشمول_امتیاز_کفایت_پژوهشی_برای_دانشجویان_تحصیلات_تکمیلی_دانشکده_علوم_تربیتی_روانشناسی 
#رایگان
#مخاطب_دانشجویان_علاقه‌مندان

 

 

 

  • شروع: یک‌شنبه ۲۸ مهر ساعت ۱۱:۳۰
  • پایان: یک‌شنبه ۲۸ مهر ساعت ۱۲:۳۰

آدرس: تهران ولنجک- میدان شهید شهریاری- بلوار دانشجو -دانشگاه شهید بهشتی -دانشکده علوم تربیتی و روان شناسی - آزمایشگاه دانشکده