رویداد به پایان رسیده است!
سمینار آموزشی معرفی فرصت های تجاری ، سرمایه گذاری و راهکارهای ورود به بازار سلطنت عمان در تاریخ پنج‌شنبه ۳ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۸ اسفند

خلق اثر مکتوب

  • تهران
  • ۵۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارنفیسه حکمت
پنج‌شنبه ۱۵ اسفند

اولین رویداد لجستیکی نَقلِ حمل

  • تهران
  • از ۷۵,۰۰۰ تومان
آواتارلوجیکو
پنج‌شنبه ۱۵ اسفند

رویداد ویگما (VIGMA 2020)

  • تهران
  • از ۱۲۵,۰۰۰ تومان
آواتاررویداد ویگما

سمینار آموزشی معرفی فرصت های تجاری ، سرمایه گذاری و راهکارهای ورود به بازار سلطنت عمان

شروع:
پنج‌شنبه ۳ بهمن ۹۸ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۳ بهمن ۹۸ ۱۷:۰۰
سمینار آموزشی معرفی فرصت های تجاری ، سرمایه گذاری و راهکارهای ورود به بازار سلطنت عمان
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


سلطان نشین عمان یکی از قدیمی‌ترین تمدن‌های بشری است و به عنوان یکی از اسرارآمیزترین نقاط جغرافیایی دنیا همواره مورد کنکاش و پرسشگری مورخین بوده است. اما در سال‌های گذشته و با اجرای چندین برنامه پنجساله توسعه، این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی، فرهنگ عمومی مردم، دیپلماسی مبتنی بر صلح‌طلبی سلطان قابوس و اقتصاد رو به رشد آن، علاوه بر تاریخ‌شناسان و دانشمندان علوم زیستی، زیر ذره‌بین فعالیت اقتصادی دنیا از جمله سرمایه‌گذاران ایرانی قرار گرفته است. عمان به گواه گزارش‌های بانک جهانی، محیطی امن برای سرمایه‌گذاری است.

این کشور در بین 190 کشور دنیا، رتبه 32 را در راه‌اندازی کسب‌وکار دارد و این در حالی است که رتبه ترکیه و امارات متحده عربی به‌عنوان دو مقصد مهم سرمایه‌گذاری تجار ایرانی، 68 و 34 است. در شرایطی که کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، شرایط تجارت را برای سرمایه‌گذاران ایرانی سخت کرده اند، پادشاهی عمان در مسیر تدارک محیط کسب‌وکار مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاران ایرانی است به‌نحوی که هم‌اکنون تجار ایرانی مجازند در مناطق آزاد این کشور، به طور کامل مالک شرکت خود باشند.

زیرساخت‌های این کشور اعم از بنادر، مناطق آزاد، فرودگاه‌ها و راه‌آهن به طرز چشمگیری در حال توسعه است و امکان دسترسی فعالین اقتصادی منطقه خاورمیانه را به بازارهای آفریقایی، عربی و کشورهای حاشیه اقیانوس هند فراهم کرده است و در آینده نزدیک کریدور تجاری بسیار مناسبی در خارج از تنگه هرمز ایجاد خواهد کرد.

اما متاسفانه عدم آشنایی تجار ایرانی و عمانی به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های طرفین، منجر به عدم توسعه روابط تجاری بین دو کشور شده به نحوی که صادرات امارات متحده عربی به عمان، 30 برابر بیشتر از صادرات ایران به این پادشاهی عربی حاشیه خلیج فارس است.

 

 

سخنرانان

عباس
عباس
عبدالخانی

مشاور سازمان توسعه تجارت در بازارهای صادراتی
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در کشور عمان
با تجربه 16 سال بازرگانی با کشورهای عربی

برگزارکنندگان

مرکز آموزش بازرگانی
مرکز آموزش بازرگانی
مرکز مشاوره مدیریت و کارآفرینی کارامُد
مرکز مشاوره مدیریت و کارآفرینی کارامُد

آدرس: تهران خیابان کارگر شمالی - روبروی پارک لاله - پلاک 1204 - مرکز آموزش بازرگانی - طبقه ششم