رویداد به پایان رسیده است!
سمینار تحصیل در ترکیه و تعیین مسیر تحصیلی در تاریخ سه‌شنبه ۲۳ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۲۳ مهر ساعت ۱۸:۳۰

سمینار تحصیل در ترکیه و تعیین مسیر تحصیلی

  • رایگان
  • تهران
  • تحصیلی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


زمون YOS چیست؟


آزمون دانشجویان خارجی تبار که بصورت مخفف آزمون YOS  نامیده می شود، آزمونی است که همه ساله از سوی دانشگاههای دولتی و خصوصی کشور ترکیه برای آن دسته از دانشجویان خارجی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند برگزار می شود. دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همه ساله با تخصیص ظرفیت مخصوص پذیرش دانشجویان خارجی تبار، نسبت به پذیرش داوطلبان اقدام می نمایند. دانش آموزانی که در دوره های آموزشی آزمون مذکور شرکت می نمایند به راحتی می توانند با ورود به دانشگاههای برتر ترکیه به تحصیلات تکمیلی خود در این کشور ادامه دهند.

جهت تعیین وقت برای مشاوره حضوری و رایگان: 88926373 

 

تحصیل در ترکیه


شرایط تحصیل در ترکیه علاوه بر ارائه فرصتهای آموزشی در مقیاس بین المللی و همچنین دانش و تجربه فراوان، بورس تحصیلی را نیز برای دانشجویان برجسته بین المللی از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های معتبر خود ارائه می دهد.

یکی از شروط اخذ پذیرش در دانشگاه های ترکیه جهت تحصیل در ترکیه داشتن مدرک دبیرستان وکسب نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاهها می باشد.آزمون ورودی برای هر دانشگاه به صورت مجزا برگزار می شود و شرایط سنی ندارد و دواطلبان با هر سنی و تنها داشتن مدرک دیپلم دبیرستان می توانند در این آزمون شرکت کنند. زبان تدریس در اغلب دانشگاه های ترکیه، ترکی استانبولی است و برای آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ترکی استانبولی ندارند دوره های رایگان یادگیری زبان برگزار می شود.

جهت تعیین وقت برای مشاوره حضوری و رایگان: 88926373 

 

تحصیل کارشناسی در ترکیه

امروزه تحصیل کارشناسی در ترکیه مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی مخصوصا دانشجویان ایرانی واقع شده است زیرا هزینه زندگی در ترکیه نسبت به اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی پایین تر است اما کیفیت آموزش بالا است. برای تحصیل کارشناسی در ترکیه برخی از دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی هستند.

لازم به ذکر است کشور ترکیه یکی از بهترین گزینه های برای تحصیل می باشد و این کشور عمدتاً در آسیای غربی و در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. سیستم آموزش ترکیه تعداد بی شماری از دانشجویان خارجی را از نقاط مختلف جهان جذب کرده است. بیشتر دانشگاه های ترکیه و موسسات آموزش عالی آن در سراسر جهان شناخته شده هستند. ترکیه در حال حاضر تقریبا ۴۰ میلیون گردشگر از سراسر جهان دارد و ششمین مقصد محبوب گردشگری است. دولت ترکیه علاقه مند است تا این محبوبیت را در زمینه جذب دانشجویان بین المللی گسترش دهد و تا سال ۲۰۱۹ پذیرای ۱۵۰ هزار دانشجوی بین المللی باشد. تعداد دانشجویان بین المللی در ترکیه از سال ۲۰۰۶ بیش از ۲ برابر شده است، که نشان دهنده اهمیت رو به رشد این کشور به عنوان یک مقصد تحصیلی عالی می باشد . در سال تحصیلی ۱۶-۲۰۱۵ در حدود ۴۸ هزار دانشجوی خارجی در ترکیه حضور داشتند. برخی از انگیزه های دانشجویان برای تحصیل در ترکیه شامل فرصتی برای تحصیل نسبتاً کم هزینه و با کیفیت، دریافت کمک هزینه تحصیلی شامل پرداخت هزینه های مسکن و هزینه های تحصیل، بیمه درمانی و هزینه های سفر می باشد .

درحال حاضر در ترکیه هزاران دانشجوی خارجی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستند. طول مدت تحصیل کارشناسی در ترکیه ۴ سال می باشد و سیستم آموزشی ترکیه به دانش آموزان خارجی این فرصت را می دهد تا موسسات آموزشی مختلف را با توجه به علاقه های تحصیلی مورد نظر خود انتخاب کنند.

برای دانشجویان خارجی گذراندن دوره آمادگی زبان ترکی به مدت ۲ ترم می باشد .  مدت زمان تحصیل کارشناسی در اکثر رشته ها ۴ سال (۸ ترم) می باشد و در دانشگاه هایی که نیاز به گذراندن آموزش زبان ترکی باشد، ۵ سال خواهد بود. مدت تحصیل برای برخی رشته ها مانند داروسازی و دندانپزشکی  در مقطع کارشناسی ۵ سال است.در دانشگاه هایی که برای تحصیل در آنها نیاز به گذراندن دوره آمادگی زبانی باشد، مدت دوره ی کارشناسی ۶ سال خواهد بود. بر اساس سیستم آموزشی ترکیه دانشجویان برای دریافت مدرک کارشناسی، باید پس از اتمام دوره تحصیلی خود، معدل کلی ۲.۰۰ یا بالاتر داشته باشند. مدرک تحصیلی نشان دهنده رشته و محل فارغ التحصیلی دانشجو می باشد .

جهت تعیین وقت برای مشاوره حضوری و رایگان: 88926373 

 

نحوه پذیرش در مقطع کارشناسی در ترکیه به شرح زیر می باشد :

براساس آزمون ورودی : بیشتر در دانشگاه هایی که در آنها آموزش به زبان ترکی انجام می شود .
براساس معدل : بیشتر در دانشگاه هایی که در آنها اموزش به زبان انگلیسی انجام می گیرد
براساس معدل و مصاحبه : بیشتر در دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی آموزش انجام می گیرد
تحصیل کارشناسی در ترکیه  – مدارک مورد نیاز جهت تحصیل کارشناسی در ترکیه


مدارک مورد نیاز جهت تحصیل کارشناسی در ترکیه به شرح زیر می باشد :

شناسنامه و اسکن از پاسپورت
رزومه تحصیلی برای تحصیل کارشناسی در ترکیه
مدرک دیپلم دبیرستان جهت تحصیل لیسانس در ترکیه
ریزنمرات مقطع دبیرستان
نمره آزمون های زبان مانند آیلتس و تافل برای تحصیل در ترکیه
توصیه نامه معلمان دبیرستان

جهت تعیین وقت برای مشاوره حضوری و رایگان: 88926373 

 

تخمین هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه


به طور میانگین، دانشجوی بین المللی در ترکیه حدود 200-350 دلار آمریکا در ماه برای هزینه های اقامت، غذا، لباس، سرگرمی، حمل و نقل و تلفن صرف خواهد کرد. به یاد داشته باشید که این رقم بستگی به مکان زندگی شما، شیوه زندگی و درجه تحصیلی شما دارد. شما باید مستقیما اطلاعات بیشتری درباره هزینه های زندگی را از موسسه کسب کنید.

هزینه های عمومی برای هر ترم

مسکن: 600-1200 لیرترکیه 
غذا: 500-800 لیرترکیه 
حمل و نقل: 40 لیرترکیه 

 

ما در جهاد دانشگاهی برای آمادگی در آزمون YOS و SAT بهترین و منسجم ترین شرایط را برای قبولی در نظر گرفته ایم.

ما برای آزمون یوس حدود 350 ساعت آموزش همراه با تست های دوره ای و آزمون های شبیه سازی شده را تعریف کرده ایم. همچنین زبان ترکی استانبولی را بر اساس استاندارد تومر برای فراگیران تعریف کرده ایم تا حتی در سوالات هم مشکل درک مطلب نداشته باشند.

یکی دیگر از ویژگی های ما بهره مندی از اساتید کارآزموده در موضوع کنکور است.

برای مشاوره رایگان در سمینار ما شرکت نمایید. 02188926376

آدرس

تهران خ سپهبد قرنی نرسیده به پل کریمخان کوچه امانی پلاک 12

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی

رویداد های برگزارشده۱۹۴
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۴۰ نفر