رویداد به پایان رسیده است!
سمینار رایگان دیجیتال مارکتینگ(Viral Marketing) یکشنبه 96/05/08 ساعت 16:00 الی 18:00 در تاریخیکشنبه ۸ امردادبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

سمینار رایگان دیجیتال مارکتینگ(Viral Marketing) یکشنبه 96/05/08 ساعت 16:00 الی 18:00

شروع:
یک‌شنبه ۸ مرداد ۹۶ ۱۶:۰۰
پایان:
یک‌شنبه ۸ مرداد ۹۶ ۱۸:۰۰
سمینار رایگان دیجیتال مارکتینگ(Viral Marketing) یکشنبه 96/05/08 ساعت 16:00 الی 18:00
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

مقدمه

 

 

ویروس قطعه ای ایست ژنتیکی که با آلوده کردن سلول میزبان، در آن سکنی می گزیند .سلول همچنان در پی تکثیر خود است که در این بین قطعه ویروس هم تکثیر خواهد یافت.در نتیجه یک سلول ویروسی بارها و بارها تکثیر پیدا کرده و گسترش پیدا می کند.

حال بازاریابی ویروسی با مبدل کردن شبکه اینترنتی به یک دستگاه عظیم پخش اطلاعات و محتواها ،شرکت ها و محصولات را در معرض دید همگان قرار می دهد.

پیام تبلیغاتی یک شرکت با توجه به محتوای جذاب و بیان کننده مناسب بودن،با ترغیب مشتریان به معرفی آن شرکت به دوستان و آشنایان می تواند گسترش چشمگیری در دیده شدن داشته باشد.

تولید محتوا هزینه چندانی برای شما نخواهد داشت اما در صورتی که بخواهید آنرا از طریق رسانه منتشر کنید هزینه بیشتری را در پی خواهد داشت.

در اینجا افراد با میل خود به انتشار محتوای شما اقدام کرده اند و نیازی به تلاش و هزینه از سوی شما در ادامه کار ندارد.

این محتواها می تواند در غالب پادکست،ویدئو،تکست،عکس و اینفوگرافی باشد.

با آموزش هایی که در مبحث بازاریابی ویروسی به شما ارائه می شود می توانید از راهی کم هزینه به نتیجه ای مطلوب رسیده و در فضای مجازی دیده شوید.

انواع محتوا

 • عکس: 
آیا در طول زندگی تان تعداد بیلبوردهای تبلیغاتی ای که به هنگام پیاده روی و یا رانندگی مشاهده نموده اید را شمرده اید؟ من از این که بگویم نمی توانم بسیاری از آن ها را به یاد آورم متاسف هستم، اما صادقانه معتقدم این مشکلِ من نیست زیرا که خودِ بیلبورد می بایست به اندازه کافی خوب باشد که بتواند مرا به سمت خودش جذب کند!خلاقیت و ابتکار در طرح‌های تبلیغاتی یکی از امتیازات یک محصول نسبت به رقباست.یکی از روش های فروش محصولات و تولیدات شرکت ها تبلیغات تصویری است.با استفاده از تصویر تبلیغاتی  شما می توانید خود را به مردم بشناسانید و مشتری جذب کنید و فروش محصولات خود را بالا ببرید. علاوه بر این برای فرهنگ سازی در جامعه یا آموزش رفتار خوب به مردم جامعه می توانید از این نوع تبلیغات استفاده کنید.

 • تکست:

روشی دیگر برای رساندن پیغام به مخاطبان، استفاده از عنوان و توضیحات مختصر است. همانطور که می دانید، عنوان همان تیتر صفحه یا پست شماست. معمولاً در زیر این تیترها، توضیحات کوتاهی (تقریباً دو جمله) وجود دارد که می تواند توضیح تکمیلی برای تیتر انتخابی باشد یا توضیح کوتاهی درباره برند تجاری شما.

بهتر است این دو متن را به گونه ای انتخاب کنید که با هدف اصلی محصولات تان در ارتباط باشد. با انتخاب یک سرتیتر مناسب برای صفحه فرود خود می توانید بازدیدکننده را به سمت خود جذب کنید و در قسمت پائین تر صفحه، توضیح کوتاهی را بنویسید تا مخاطب به درستی هدف سایت شما را درک کند.

 • پادکست:

یا تدوین صوتی انتشار مجموعه‌ای از پرونده‌های رسانه دیجیتال است که توزیع آن در اینترنت با استفاده از فید صورت می‌گیرد، و توسط کاربران معمولاً بر روی یک پخش‌کنندهٔ موسیقی دیجیتال قابل دریافت و پخش است. این روش ارائهٔ محتوا در سال ۲۰۰۴ محبوبیت و گسترش یافت؛ و گاه به آن رادیوی اینترنتی گفته می‌شود.

 • ویدئو تبلیغاتی:

همه ما می دانیم که ویدئو در عرصه بازاریابی اینترنتی نقش بسیار پر رنگی دارد و بر آن مسلط است. دلیل آن است که ویدئویی که در رابطه با یک محصول ساخته می شود تا چهار برابر بیشتر از محتوای متنی توسط مخاطب مورد توجه قرار گرفته و مشاهده می شود. ویدئو به خاطر شبیه سازی موقعیت و بیان شفاف کارایی یک محصول و یا سرویس جدید، راحت تر توسط افراد درک می شود. به دلیل تاثیرگذارتر بودن ویدئو، 46 درصد افرادی که آن را می بینند نسبت به ویدئو واکنش نشان می دهند. همچنین افرادی که مشتری بالقوه محصول هستند تا حدود دو برابر شانس خرید بیشتری پیدا می کنند.

شرکت های بزرگ در کسب و کار به این نتیجه رسیده اند که بازگویی یک داستان برای معرفی و مقایسه محصول در یک ویدئو با مدت زمان کمتر از 60 ثانیه، توجه مخاطب را بیشتر جلب می کند. در واقع این شرکت ها کاملا درک کرده اند که چگونه یک ویدئوی داده محور برای معرفی محصول خود معرفی کنند.

 • اینفوگرافی:

احتمالاً این جمله را بارها شنیده‌اید که «ارزش یک تصویر بیش از هزار کلمه است». اساساً این جمله بیانگر ارزش و کارایی ارتباط تصویری (visual communication) است. حقیقت آن است که بیشترین دریافت ما از محیط پیرامونمان به‎وسیله قوه بینایی صورت می‌گیرد و مغز ما علاقه زیادی به تجزیه‌وتحلیل اطلاعات به‌صورت تصویری دارد؛ بر همین اساس اگر اطلاع‌رسانی و انتقال پیام به کمک تصویر صورت پذیرد، اثرگذاری و مدت ماندگاری آن در ذهن مخاطب بیشتر خواهد بود. اینجاست که اینفوگرافیک‌ها به کمک ما می‌آیند.

واژه اینفوگرافیک (infographic) کوتاه شده عبارت information graphic است که فرهنگستان زبان و ادب فارسی «اطلاع‌نگاشت» را برای معادل فارسی آن برگزیده است. البته ممکن است عباراتی چون گرافیک اطلاع‌رسان، داده نما، اینفوگرافی، اینفوگراف و … در سایر رسانه‌ها دیده شود.

دیداری‌سازی داده‌ها یا Data visualization از دیگر عباراتی است که اغلب در کنار اینفوگرافیک‌ها به‌کاربرده می‌شود. دیداری‌سازی داده‌ها در حقیقت به تصویر درآوردن داده‌ها و مقادیر اندازه‌گیری شده عددی با استفاده از نقشه‌ها، سلسله‌مراتب، شبکه‌ها سری‌های زمانی و انواع نمودارها است.

دلیل محبوبیت بازاریابی ویروسی

 

از آنجایی که شبکه های اجتماعی روزبه روز گسترده تر شده و به سمت وب حرکت کرده است و اکنون تعداد بالایی از افراد جامعه جزء خانواده عظیم کاربران فضای مجازی شده اند،با ورود پیدا کردن به این زمینه در معرفی کسب و کار خود رشد مضاعفی خواهید داشت و به صورت تصاعدی مخاطبان شما رو به افزایش خواهند بود.

مقصود از بازاریابی ویروسی:


انتشار پیام بین مخاطبین به تعداد هر چه بیشتر و انتقال توسط افراد بدون آنکه پولی برای تبلیغات صرف کنیم.در واقع در این نوع بازاریابی پیام ما مانند ویروس تکثیر می شود و به دست افراد هدف ما می رسد.در اینجا مشتری نقش منتشر کننده را دارد.

معمول ترین ابزار برای این نوع بازاریابی فضای اینترنتی می باشد که با افزایش یافتن تعداد کاربران آن روز به روز به اهمیت آن افزوده می شود.

فروش و ارائه خدمات به صورت آنلاین خیلی بیشتر از گذشته در حال توسعه یافتن است. اهمیت یادگیری و استفاده از این گونه تبلیغات بیش از پیش احساس می شود.

آغاز یک طرح بازاریابی ویروسی  مستلزم ایجاد خلاقیت و ابتکار می باشد تا به فرد انگیزه انتشار آن تبلیغ یا محتوا را بین دوستان و اطرافیان بدهد.در نتیجه کلید این مهم در دستان بازاریاب است که با تولید یک محتوای جذاب و گویا باعث انتشار آن به دست افراد شود.


مقصود از استفاده واژه "ویروسی" در این نوع بازاریابی این است که محتوای تبلیغات ما به گونه ای باشد که مانند ویروس واگیردار بین مخاطبین منتقل شود.

انواع بازاریابی ویروسی:

 1. ویروسی ارزشی
 2. ویروسی حیله ای
 3. ویروسی حیاتی
 4. ویروسی مارپیچی
 5. ویروسی ناخوشایند

مزایای بازاریابی اینترنتی

 • ارتباط مستقیم با کاربر یا مشتری
 • از بین رفتن فاصله مکانی و زمانی
 • کم هزینه بودن
 • قابل دسترس بودن برای تعداد افراد زیادی از جامعه و مشتریان مورد نظر ما
 • دریافت بازخورد و نظر سریع از سمت مشتری
 • ارائه خدمات و استفاده از این فضا در تمام ایام هفته و طول روز

اصل بازاریابی ویروسی بر همکاری است نه رقابت!


«بازاریابی ویروسی» شاید نام خوبی نباشد، اما کارکرد آن بسیار شگفت آور است. در این نوع بازاریابی به سرعت «فعالیت و بازاریابی» شما همچون ویروسی، پخش می شود و دیگران از فعالیت شما آگاه می شوند.در این اثر که صرفاً ترجمه ای است روان از بازاریابی ویروسی، شما با انواع متدهای انتقال بازاریابی ویروسی، عنصر اثربخش بازاریابی ویروسی و انواع مبارزات ویروسی آشنا می شوید.گفتنی است دانشجویان مدیریت بازرگانی و بازاریابی در کلاس های درسی دانشگاه عمدتاً با تعریفی از بازاریابی ویروسی آشنایند، بی آنکه درباره تکنیک های آن بدانند. از این رو این اثر شما را با تکنیک های بازاریابی ویروسی آشنا می کند.

سخنران

مهندس

مهندس

هادی خیرآبادی

دیگر رویداد نزدیک ما را نیز ملاحظه فرمایید

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

021.88519285

www.modiranbs.com

با عضویت در کانال تلگرام مدرسه کسب و کار مدیران با ما همراه باشید

برای عضویت در کانال ما بر روی کلمه  مدرسه کسب و کار مدیران کلیک کنید.

آدرس:تهران سید خندان-سهروردی شمالی- کوچه بسطامی- پلاک 26