رویداد به پایان رسیده است!
سمینار سایه؛ نیمه تاریک وجود در تاریخ سه‌شنبه ۱۱ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

سمینار سایه؛ نیمه تاریک وجود

شروع:
سه‌شنبه ۱۱ دی ۹۷ ۱۸:۳۰
پایان:
سه‌شنبه ۱۱ دی ۹۷ ۲۰:۰۰
سمینار سایه؛ نیمه تاریک وجود
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


همه ما با استعدادها و توانمندی‌های منحصر بفردی به دنیا می‌آییم. اما بخشی از این ویژگی‌های ذاتی ما با نظام‌های ارزشی خانواده، فرهنگ و جامعه ما تطابق ندارند. ما به مرور زمان یاد می‌گیریم برای آنکه نزد دیگران دوست‌داشتنی و مقبول باشیم، بخشی از منابع انرژی سرشار خود را سرکوب کنیم.

همه ما روزهایی را در دوران کودکی به یاد می‌آوریم که پدر و مادرمان جملاتی از این قبیل را به ما گفته‌اند: "تو نمی‌تونی یه جا ساکت بشینی؟"؛ "دعوا کردن کار خیلی بدیه!"؛ " چرا داری این داستان‌ها رو از خودت درمیاری؟ دروغگو دشمن خداست!"؛ " جواب بزرگتر رو دادن خیلی کار زشتیه!"؛ " اگه این‌کار رو دوباره انجام بدی، دیگه دوستت ندارم!" و... . به قول رابرت بلای، شاعر و پژوهشگر روان‌کاوی یونگ: "پشت همه ما کوله‌باری است نادیدنی که دربرگیرنده همه بخش‌هایی از ماست که پدر و مادرمان دوست ندارند. ما برای این‌که عشق و علاقه آنها را بدست آوریم، بخش‌هایی از وجودمان را که آنها دوست نداشتند در این کوله‌بار قرار دادیم. زمانی‌که مدرسه رفتیم این کوله‌بار بزرگتر و بزرگتر شد..."

این کوله‌بار همان نیمه تاریک وجود و به اصطلاح یونگی، "سایه" ماست. سایه همان کسی است که دوست نداریم باشیم! اما پروفسور کارل گوستاو یونگ، روانپزشک شهیر سوییسی و پایه‌گذار روان‌شناسی تحلیلی، معتقد است آشتی با سایه و الحاق به شخصیت‌مان، تاثیری شگرف خواهد داشت و ما را قادر خواهد ساخت تا منبعی ژرف را در زندگی‌مان دوباره کشف کنیم.

ریشه بسیاری از مشکلات فردی، عاطفی، کاری و... ما به سایه‌های ما بازمی‌گردد و راه‌حل آنها نیز در سایه نهفته است. برای آشنایی هر چه بیشتر با نیمه تاریک وجودتان و یافتن راهی برای بازیابی قدرت، خلاقیت، شکوه و آرزوهای از دست رفته‌تان، در این سمینار همراه ما باشید.

برگزارکنندگان

نیلوفر نواری
نیلوفر نواری
مدرس و پژوهشگر روانشناسی تحلیلی (یونگی)

مدرس، پژوهشگر، مترجم و ویراستار تخصصی کتاب‌های روان‌شناسی تحلیلی

مترجم کتاب‌های "انواع زنان" (اسطوره زنان)، "تحلیل خواب و رویا"، "تخیل فعال" انتشارات بنیادفرهنگ‌زندگی

ویراستار تخصصی کتاب‌های "زندگی برازنده من"، "بیداری قهرمان درون"، "مرداب روح"، "تنها راه پایداری زندگی زناشویی"، "ازدواج رنج مقدس" و ده‌ها کتاب دیگر از انتشارات بنیادفرهنگ‌زندگی

برگزارکننده دوره‌های متعدد فردی و سازمانی با رویکرد روان‌شناسی تحلیلی

آدرس: تهران خیابان بهشتی. خیابان پاکستان. کوچه دوم. پلاک۲۷. سالن اجتماعات