سواد سایبری !!!

شروع رویداد
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۷ ۱۷:۰۰
پایان رویداد
دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۷ ۱۹:۰۰
مکان رویدادمشهد
اضافه به تقویم
سواد سایبری !!!
برگزارکننده‌ی رویداد
تماس با برگزارکننده
۰۹۱۵۹۱۰۶۰۶۹
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 در عصر اطلاعات و رسانه، خواندن و نوشتن نه تنها نشان دهنده‌ی سواد نیست، بلکه اگر با «سواد اطلاعات و سواد رسانه» همراه نباشد می تواند به «نادانی بیشتر ناشی از پذیرش اطلاعات گمراه‌کننده و نادرست» منتهی شود.

در روزگاری که مخاطب با حجم زیاد اطلاعات درست و نادرست و اخبار هدفمند و داستان های جراحی شده و … بمباران می‌شود، او باید بتواند مطالب درست و نادرست و بی‌طرف و هدفمند را تا حد امکان از یکدیگر تفکیک کرده و بر اساس سلیقه‌ و خواست واقعی خود، آنها را انتخاب، دریافت و تحلیل نماید.

شناخت اطلاعات، شناخت رسانه، نحوه دسترسی به اطلاعات و اخبار، ارزیابی اطلاعات و اخبار بر اساس ارزش و صحت و سقم، انتقال درست اطلاعات به دیگران با کمترین خطا، آشنایی با فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات، نحوه اظهار نظر صحیح و مناسب در رسانه‌ها، شرایط اثربخشی بهتر یک رسانه، سواد تبلیغات، سواد تلویزیونی و سینمایی، سواد دیجیتال و اینترنت، از جمله‌ مواردی هستند که در این سلسله جلسات سوادسایبری مورد بحث قرار میگیرد.

معرفی نرم افزارهای نوین ارتباطی، تست مربوط به تست اعتیاد به اینترنت و تکمیل نظرسنجی‌هایی با موضوع نقد و بررسی فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی  از دیگر موارد کاربردی هستکه به صورت عملی در این کارگاه با مشارکت حاضرین انجام میشود.


آدرس:مشهد احمدآباد-کلاهدوز2-خانه جوانان استان-واحد3-موسسه برنا