کاور
"سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی " در تاریخ جمعه ۹ اسفند ساعت ۲۱:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

ویدیو از آپارات

دومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی در یک نگاه

برگزارکنندگان

زهره بحرالعلومی
زهره بحرالعلومی
نماینده رسمی و انحصاری انجمن اوریگامی ژاپن در ایران، مدیر موسسه سرزمین کاغذوتا(روشنا اوریگامی)
روشنااوریگامی
روشنااوریگامی
نماینده انحصاری انجمن اوریگامی ژاپن دارای مجوز رسمی از وزرات ارشاد

گالری تصاویر

سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی

 

موسسه سرزمین کاغذ و تا (روشنا اوریگامی)، نماینده انحصاری انجمن اوریگامی ژاپن در ایران، درنظر دارد با هدف  ایجاد انگیزه، کشف استعدادها  و گسترش شادی و حال خوب در بین عموم مردم برای سومین سال متوالی "جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های کاغذی " را برگزار نماید. این جشنواره در دو بخش سازه های  بزرگ کاغذی و کلاه های کاغذی(اوریگامی) برگزار خواهد شد و  قوانین هر بخش در ادامه ذکر شده است. لذا از تمامی علاقمندان در سراسر کشور دعوت به عمل می آوریم تا در این جشنواره شرکت کنند.

اهداف کلی این رویداد :

ایجاد فضایی به منظور گرد همایی فعالان اوریگامی

آشنایی عموم مردم با اوریگامی

ایجاد فرصتی برای افرادی که با تا زدن کاغذ بیگانه هستند

زمان و محل برگزاری

زمان برگزاری:  جمعه، 9اسفند 1398،  ساعت 16 الی 21

محل برگزاری: تهران انتهای اتوبان همت غرب(شهید خرازی) بازار بزرگ ایران مال، طبقه EL، مرکز نمایشگاه های  بین المللی بازار بزرگ  ایران مال

روند برگزاری بخش سازه های بزرگ کاغذی

1-       شرایط سنی 12 سال به بالا (بند 13 را مطالعه کنید).

2-       شرکت کنندگان در این بخش از سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های اوریگامی می بایست ساعت 15 روز جمعه 9 اسفند 1398، در محل برگزاری حضور پیدا کنند و در مکان تعیین شده خود مستقر شوند. سپس با کاغذ های یک متر مربعی که در اختیار ایشان قرار داده می شود، حدود 3 ساعت فرصت دارند تا مدل مورد نظر خود را ساخته، تزیین کنند و برای ارائه در بخش مسابقه آماده شوند.

3-       شرکت کنندگان در بخش سازه های بزرگ کاغذی هیچ محدودیتی در انتخاب شکل مورد نظر برای شرکت در بخش مسابقه را ندارند و میتوانند با توجه به توانایی های فردی و سلیقه هر شکلی را انتخاب کنند. شکل انتخابی شما لزوما نباید یک مدل پیچید و سخت باشد، حتی اشکال ساده ای مانند درنای کاغذی هم میتواند به عنوان شکل انتخابی شما باشد.

4-       شرکت کنندگان در بخش سازه های بزرگ کاغذی لزوما نباید متخصص و حرفه ای در اوریگامی باشند، کافی است آشنایی اولیه با اوریگامی را داشته باشند. در سال های گذشته شرکت کنندگانی در جشنواره حضور داشتند که تا به حال اوریگامی درست نکرده بودند. به این نکته توجه داشته باشید موضوع داوری و مسابقه تنها یک انگیزه و قدردانی از شرکت کنندگان در جشنواره است و قرار بر این نیست فضای رقابتی و استرس زا را در جشنواره برای شرکت کنندگان ایجاد کنیم.

اشکال اوریگامی ساخته شده توسط شما از نظر زیبایی مدل، تمیزی و دقت در تا زدن و نحوه ی ارئه مورد داوری قرار خواهند گرفت، و موضوعات تخصصی مانند پیچیدگی طرح ها و نو آوری، مورد ارزیابی و سنجش قرار نخواهد گرفت.

5-       به همراه داشتن هر گونه گوشی موبایل، تبلت، کتاب و جذوات  در زمان برگزاری جشنواره کاملا آزاد بوده  و هیچ  گونه محدودیتی  در این خصوص وجود ندارد.

6-       شرکت کنندگان  در بخش سازه های بزرگ کاغذی می توانند  شکل مورد نظر خود را با هر ابزاری که دوست داشته باشند تزیین‌ و رنگ آمیزی کنند. شرکت کنندگان میبایست تمام  ابزار مورد نظر جهت تزیین را  همراه  داشته باشند.

7-       کاغذی که در اختیار هر کدام از شرکت‌کنندگان قرار می گیرد کاغذی به طول و عرض یک متر خواهد بود و از لحاظ گرماژی حدود۸۰ تا ۸۵ گرم خواهد داشت.

8-       با توجه به اینکه پیش بینی می کنیم عده ی کمی از شما علاقمندان تجربه تازدن کاغذ بزرگ را داشته باشید، در هنگام تازدن کاغذ بزرگ احتمالا با پارگی بخشی از کاغذ به دلیل تجربه کم مواجه شوید، پس ابزار لازم برای ترمیم کاغذ مثل چسب کاغذی، چسب نواری،  قیچی و ... همراه خود بیاورید.

9-       از شروط اصلی جهت شرکت در این بخش بر سر داشتن یک کلاه و یا تاج کاغذی است، که میبایست با استفاده از تکنیک اوریگامی یا پیپرکرافت  ساخته شده باشد و از زمان حضور در مکان برگزاری  سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های کاغذی تا پایان زمان برگزاری بر سر داشته باشید. شما از همین الان فرصت دارید یک کلاه اوریگامی برای خود بسازید و با هر وسیله و روشی که دوست دارید تزیین کنید و در روز برگزاری جشنواره به همراه داشته باشید.

* در صورت به همراه نداشتن کلاه، از حضور شما در جشنواره به عنوان شرکت کننده جلوگیری خواهد شد.

* ضمنا کلاه شما بدون پرداخت هزینه و به صورت خودکار در بخش  کلاه های کاغذی شرکت داده خواهد شد و مورد ارزیابی داوران قرار خواهد گرفت .

* آموزش تعدادی کلاه اوریگامی در روز های آینده از طریق شبکه های مجازی روشنا اوریگامی (اینستاگرام / تلگرام / وب سایت) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

www.instagram.com/origami_roshana_official

10-    بسیاری از شرکت کنندگان برای ساخت کلاه کاغذی با مشکلاتی مانند اینکه از چه کاغذی استفاده کنند؟ چه سایز کاغذی را تهیه کنند؟ روبرو میشوند. برای ساخت کلاه میتوانید از کاغذ کادو، کاغذ روزنامه، مقوا های بزرگ رنگی، چسباندن کاغذ A3 به هم و ... استفاده کنید، اینکه کاغذ ساخت کلاهتان چه سایزی باشه به نوع کلاه انتخابی شما و سایز سر بستگی دارد. پیشنهاد میکنم یکبار با کاغذ کوچیک کلاه مورد نظرتان را بسازید، سپس میتوانید سایز کاغذ را برای کلاه بزرگ بدست بیارید.

11-    شرکت کنندگان در جشنواره میتوانند به صورت تیم های 2 تا 3 نفره در جشنواره شرکت کنند، در این حالت یک نفر به عنوان سر گروه معرفی می شود. اعضای یک گروه میتوانند در تمام مراحل ساخت در کنار هم باشند و در ساخت شکل یا تزیین آن با توجه به توانایی های هم گروه کمک کنند. تمام اعضای یک تیم باید از طریق سرگروه تیم در جشنواره ثبت نام کنند. 

12-    همراهان شرکت کنندگان(بازدید کننده) اجازه رفتن به مکان ساخت سازه شرکت کننده و کمک کردن به او را ندارند.

13-    عزیزانی که تمایل دارند به صورت گروهی و با اعضای خانواده یا دوستان صرفا برای لذت بردن از جشنواره سازه های بزرگ کاغذی شرکت کنند لطفا با دفتر روشنا تماس گرفته  و اعلام کنند می خواهند در بند 3 جشنواره شرکت کنند تا شما را راهنمایی و ثبت نام کنیم.

14-    خروج از مکان برگزاری سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی و کلاه های کاغذی  در زمان برگزاری، با هماهنگی مسئولین مربوطه و به صورت موقت بلامانع است.

15-    ظرفیت شرکت در این بخش از جشنواره محدود بوده و اولویت با کسانی خواهد بود که زودتر ثبت نام کنند .

جوایز بخش سازه های بزرگ کاغذی

  در بخش سازه های بزرگ کاغذی، سازه ها بر اساس زیبایی مدل، تمیزی و دقت درتا زدن و نحوه ی ارائه توسط داوران بررسی می شوند.

 

جوایز بخش سازه های بزرگ کاغذی

جایزه نفر اول10/000/000  ریال( ۱ میلیون تومان)

جایزه نفر دوم 5/000/000 ریال( ۵۰۰ هزار تومان)

جایزه نفر سوم 3/000/000  ریال(۳۰۰ هزار تومان)

 

روند برگزاری بخش کلاه های اوریگامی

1-       شرایط سنی 12 سال به بالا

2-       شرکت کنندگان در این بخش از سومین جشنواره سازه های بزرگ کاغذی  و کلاه های کاغذی تا زمان برگزاری جشنواره ( جمعه 9 اسفند 1398) فرصت دارند یک کلاه کاغذی با تکنیک اوریگامی یا پیپرکرافت  بسازند و با سلیقه خود تزیین کنند.

3-       شرکت کنندگان در سومین جشنواره سازه های  بزرگ کاغذی و کلاه های کاغذی جمعه 9 اسفند 1398 از ساعت 16 الی 21  می بایست کلاه های خود را بر سر بگذارند و در مکان برگزاری جشنواره حضور پیدا کنند.

4-       آموزش تعدادی کلاه اوریگامی در روز های آینده از طریق شبکه های مجازی روشنا اوریگامی (اینستاگرام / تلگرام / وب سایت) در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

www.instagram.com/origami_roshana_official

5-       تمام کلاه های شرکت داده شده در این جشنواره توسط داورها از نظر جذابیت و خلاقیت در ساخت و تزیین مورد ارزیابی قرار خواهد  گرفت.

6-       زمان حضور شما در مکان برگزاری جشنواره از ساعت 16الی 21  خواهد بود (مدت زمان حضور شما در مکان برگزاری جشنواره به عهده خود شما عزیزان است).

7-        بسیاری از شرکت کنندگان برای ساخت کلاه کاغذی با مشکلاتی مانند اینکه از چه کاغذی استفاده کنند؟ چه سایز کاغذی را تهیه کنند؟ روبرو میشوند. برای ساخت کلاه میتوانید از کاغذ کادو، کاغذ روزنامه، مقوا های بزرگ رنگی، چسباندن کاغذ A3 به هم و ... استفاده کنید، اینکه کاغذ ساخت کلاهتان چه سایزی باشه به نوع کلاه انتخابی شما و سایز سر بستگی دارد. پیشنهاد میکنم یکبار با کاغذ کوچیک کلاه مورد نظرتان را بسازید، سپس میتوانید سایز کاغذ را برای کلاه بزرگ بدست بیارید.

 

جوایز بخش کلاه های اوریگامی

کلاه ها از نظر جذابیت و خلاقیت در ساخت و تزیین توسط داوران بررسی می شوند.

به پنج کلاه برتر، هر کدام ۲۰۰ هزار تومان اهدا خواهد شد.

سوالات متداول

محدودیتی برای شرکت در جشنواره وجود ندارد
اگر تصمیم دارید شکل مورد نظر خود را بعد از ساخت تزیین کنید، ابزار مورد نیاز را به همراه داشته باشید/ رنگ، مداد رنگی، کاغذ رنگی یا هر ابزاری که دوست دارید
بعد از ثبت نام در جشنواره یک کد ثبت نام از طریق برگزار کننده در اختیار شما قرار خواهد گرفت در روز برگزاری کد را به همراه داشته باشید
بله با هر وسیله ای که دوست دارید میتوانید این کار را انجام دهید.
اگر منظور برای شرکت در بخش سازه های بزرگ کاغذی و روز جشنواره است، کاغذ 1 متری را روشنا اوریگامی در روز برگزاری جشنواره در اختیارتان قرار میدهد. اما اگر برای ساخت کلاه یا تمرین کردن برای شرکت در جشنواره به کاغذ نیاز دارید میتوانید از لوازم التحریری ها کاغذ های رنگی بزرگ 100*70 ، کاغذ کادو، مقوای رنگی، کاغذA3 چسبیده به هم(با چسب کاغذی میتوانید به هم بچسبانید)، کاغذ روزنامه و ... استفاده کنید. اگر برای تهیه کاغذ با مشکل روبرو شدید میتوانید با روشنا ارتباط برقرا کنید و سفارش بدهید.
بله حتما. بازدید از جشنواره برای عموم آزاد و رایگان است، ولی پیشنهاد میکنم به عنوان شرکت کننده تشریف بیارید و این فرصت را از دست ندید.
هیچ محدودیتی برای شرکت در جشنواره وجود ندارد و همه افراد از مبتدی ترین های اوریگامی که یک بار هم کاغذ تا نکرده اند تا حرفه ای ها میتوانند در جشنواره شرکت کنند. هدف اصلی این جشنواره ایجاد یک فضای دوستانه و حال خوب کن برای تمام کسانی است که به اوریگامی علاقه دارند ( از مبتدی تا حرفه ای) . این فرصت برای همه علاقمندان به اوریگامی فراهم شده تا یکبار در سال در کنار دیگر علاقمندان به اوریگامی از سراسر کشور بشینند و از تازدن کاغذ خودشان و دیگران لذت ببرند و بتوانند با یکدیگر بیشتر آشنا شوند.در سال های گذشته شرکت کنندگانی را داشتیم که برای اولین بار در این جشنواره دست به تازدن کاغذ زدند و بسیار هم موفق ظاهر شدند!
دهانه کلاهی که میسازید باید به اندازه ای باشه که بر روی سرتان قرار بگیرد، معیار های داوری کلاه ها جذابیت و خلاقیت در ساخت و تزیین کلاه است.
همراه داشتن هر کس به عنوان بازدید کننده از جشنواره کاملا آزاد و رایگان است.
بله کاملا میتونند شما را ببینند.

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه سرزمین کاغذوتا(روشنا اوریگامی) www.OrigamiRoshana.com

موسسه سرزمین کاغذوتا(روشنا اوریگامی) تنها مرکز تخصصی اوریگامی دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها نماینده رسمی انجمن اوریگامی ژاپن در ایران  برگزار کننده دوره های مقدماتی تا پیشرفته اوریگامی برگزار کننده کارگاه و دوره ای تخصصی اوری

رویداد های برگزارشده۳۶

آدرس

تهران تهران، انتهای اتوبان همت غرب(شهید خرازی) بازار بزرگ ایران مال، طبقه EL، مرکز نمایشگاه های بین المللی ایران مال

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

دوشنبه ۱۶ فروردین

وبینار جامع کاردرمانی ذهنی و شناختی در کودکان

 • آنلاین
 • از ۴۸۰,۰۰۰ تومان
 • شبکه توانبخشی ایران
جمعه ۲۲ اسفند

نقشه اقتصاد 1400 "چشم انداز بازارهای سرمایه گذاری"

 • آنلاین
 • ۴۱۵,۰۰۰ تومان
 • اکوفاینانس
چهارشنبه ۲۵ فروردین

دوره های رباتیک دانشگاه علم و صنعت ایران

 • آنلاین
 • از ۱۲۰,۰۰۰ تومان
 • دانشگاه علم و صنعت ایران
پنج‌شنبه ۲۶ فروردین

برنامه‌نویسی R با رویکرد بیوانفورماتیکی

 • آنلاین
 • ۷۹۰,۰۰۰ تومان
 • Computer Researchers