رویداد به پایان رسیده است!
سیستم‌سازی کسب وکار در تاریخ سه‌شنبه ۲۹ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۴ دی ساعت ۱۷:۰۰

سیستم‌سازی کسب وکار

  • ۷۵۰,۰۰۰ تومان
  • مشهد
  • کسب و کار
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


 

 

 

 

 

 

https://evnd.co/GzM0F

سیستم چیست؟

سیستم به مجموعه‌‌ای از مؤلفه‌ها می‌گویند که در کنار هم هدف (نتیجه) مشترکی‌ را دنبال می‌کنند. به عنوان مثال اتومبیل یک سیستم‌ است که نتیجه آن حرکت است. هر سیستم ممکن است خود از زیر سیستم‌های دیگری تشکیل شده باشد که هر زیر سیستم نیز ممکن است خود یک سیستم باشد. در مثال اتومبیل، می‌‌توان از سیستم سوخت رسانی، سیستم برق، سیستم گرمایشی و... به عنوان زیر سیستم‌های اتومبیل نام برد.

 

مهم‌ترین ویژگی‌های مشترک سیستم‌ها

·        هر سیستم یک ورودی (منبع تغذیه) دارد. (که در اتومبیل ورودی سیستم بنزین است)

·        در هر سیستم یک سری فرایند صورت می‌گیرد. (که در اتومبیل این فرایند، تبدیل انرژی‌های مختلف است.)

·        هر سیستم یک خروجی یا هدف دارد (که در اتومبیل خروجی آن حرکت است.)

·        قابل کنترل توسط یک اپراتور باشد. (راننده، اپراتورِ سیستم اتومبیل است.)

·        در هر سیستم کارها طبق برنامه کاملاً مشخص پیش می‌رود.( هر بار روش کار  عوض نمی‌شود.)

·        قابل انتقال است و می‌توان ‌آن را واگذار کرد. (ما اتومبیل را می‌خریم و یا می‌فروشیم.)

·        هر سیستم یک طول عمر مفید دارد و بعد از آن از بین می‌رود. ( همانطوری که برخی اتومبیل‌ها دیگر تولید نمی‌شوند.)

·        ....

سیستم کسب‌وکار چیست؟

یک سیستم کسب‌وکار سالم نیز باید تمام ویژگی‌های لازم را داشته باشد از جمله سه ویژگی اول که از ملزومات یک سیستم است. ورودی‌های یک سیستم کسب‌وکار عبارتنداز:

1.      افراد

2.    اسناد

3.   ابزار

فرایندی که یکی در یک سیستم کسب‌وکار صورت می‌گیرد که خروجی آن سود خواهد بود.

طبق تعریف سیستم کسب‌وکار باید طی یک سری از فراینده‌ها برای ما سود تولید کند.

 

 

یک سوالی مهم ؟

ممکن است این‌ سوال مطرح شود که: مسلماً هر کسب‌وکاری سود تولید می‌کند، بنابراین سیستم‌سازی در کسب‌وکار چه معنی می‌تواند داشته باشد؟

در جواب باید گفت هر کسب‌وکار تا وقتی سود تولید می‌کند یک سیستم است اما معمولا همه ویژگی‌های یک سیستم را ندارد و یک سیسیتم معیوب است. به همین خاطر ماندگاری و دوام نخواهد داشت. آمارها نشان می‌دهد بیش از هشتاد درصد کسب‌و‌کارها در پنج‌ سال اول ورشکست می‌شوند و فقط بیست درصد آنها بعد از پنج سال باقی می ‌مانند. نکته مهم‌تر اینجاست که که هشتاد درصد این باقیمانده در پنج سال دوم از بین می‌روند. به عبارت دیگر 96 در صد از کسب‌وکارها حتی ده سال هم  عمر نمی‌کنند!!!

 

 

آیا کسب‌وکار من یک سیستم معیوب است و ممکن است زیاد دوام نیاورد؟ نشانه‌های یک سیستم معیوب چیست؟ در قست بعدی مهمترین نشانه‌های یک سیستم معیوب کسب‌وکار را بررسی می‌کنیم لطفا با دقت بیشتری این قسمت را بخوانید.

 

نشانه‌های یک سیستم کسب‌وکار معیوب چیست؟

 

1.     نبودن معیار ارزیابی درست

میزان سود ماهانه و سالانه شما چقدر است و نسبت به سال گذشته چه مقدار پیشرفت داشته‌اید؟ تبلیغات شما به چند روش انجام می‌شود و کدام روش بیشترین مخاطب را جذب کرده؟ رسانه‌های بازاریابی شما چیست ؟ از کدام روش بازاریابی بیشترین استفاده را کرده‌اید؟

اگر پاسخ درست و کاملاً‌ دقیقی برای سوالات بالا ندارید یعنی اینکه سیستمی برای بهبود و ارزیابی ندارید تعجب نکنید اکثر کسب‌وکارها زمانی به یاد بازاریابی و تبلیغات می‌‌افتند که بازارها خراب شده باشد. در سیستم‌های معیوب، اتفاقات مشخص می‌کنند که مدیر چه تصمیماتی بگیرد. و در یک کسب‌وکار سیستم‌سازی شده مدیر تصمیم می‌گیرد چه اتفاقاتی بیفتد.

 

2.   پر مشغله بودن مدیر کسب‌وکار

آیا می‌توانید بدون برنامه ریزی قبلی یک هفته کسب‌وکار خود را رها کنید و به مسافرت بروید یا همیشه سرتان شلوغ است؟ آیا برنامه‌های کاری شما با برنامه‌های زندگی‌‌تان تداخل دارد یا هرکدام را در جای  خود انجام می‌دهید. آیا در وقتی مشتریان‌تان بیشتر می‌شوند مجبورید از خواب و استرحت‌تان بزنید تا به کارها برسید؟ مدیران پر مشغله سعی می‌کنند با اختصاص دادن بیشتری به زمان کار از حجم کارها کم کنند و این اتفاق هیچ‌وقت رخ نمی‌دهد. در حقیقت پر مشغله بودن مدیران سیستم‌های معیوب بیشتر به این علت برمی‌گردد که آنها خود را سرگرم کارهای بی اهمیت می‌کنند. کارهایی که به راحتی می‌توانند به دیگران بسپارند.

 

3. وابستگی کسب‌وکار به مدیر

آیا اگر چند روز سر کار نباشید کارها به خوبی هر روز پیش می‌رود یا خیلی از کارها به شما بستگی دارد؟ آیا می‌توانید کسب‌وکارتان را به کسی بسپارید و او هم به خوبی شما با کسب‌وکارتان درآمد کسب کند یا مواردی هست که فقط وجود شما را طلب می‌کند؟ آیا تصمیم‌گیری‌ها را خودتان انجام می‌‌دهید یا واگذار کرده‌اید؟  اگر شما یک قسمت از چرخ‌دنده‌های سیستم خود هستید و با نبودن شما تمام یا

قسمتی از کسب‌وکار تعطیل می‌شود، یک سیستم معیوب دارید و باید به فکر سیستم‌سازی کسب‌وکارتان باشید.

در سیستم‌های معیوب، خطاها و اشتباهات تکراری زیادی رخ می‌دهد.در بسیاری از شرکت‌ها هر سال برای شرکت در نمایشگاه کمبود‌هایی دارند که سال بعد نیز دوباره با همان موارد مواجه می‌شوند. اشتباه یک کارمند در قیمت دادن به مشتری. خرید جنسی که در انبار موجود بوده. اختلاف حساب‌ها و .... حتما شما هم در کسب‌وکارتان موارد مشابه مواجه شده‌اید.

باید بدانید تا زمانی که برای رفع این مشکلات روی بهبود مهارت‌های انسانی کار‌ می‌کنید، با این اشتباهات مواجه خواهید شد. خستگی، درگیری‌های‌فکری، بی‌خوابی، شرایط محیطی و ... همیشه روی انسان تاثیر دارند و یک سیستم‌ساز مشکل را با درست کردن یک سیستم مستقل از مهارت‌های انسانی حل می‌کند.

 

 

5.  نتایج متفاوت در یکی از محصولات یا خدمات

اگر به رستورانی بروید و طعم کباب آن را بپسندید حتما بار دیگر هم به آنجا خواهید رفت. اما اگر بار دوم که به همان رستوران رفتید طعم کباب عوض شده باشد چه حسی دارید؟ اگر برای بار سوم هم به آنجا رفتید و این بار طعم کباب و شیوه پذیرایی با دوبار قبلی متفاوت باشد چه؟ شاید صاحب رستوران به گمان خودش هر روز دارد نوع پختش را کامل‌تر می‌کند. اما تا وقتی نتواند به یک سبک خاص محصولش را عرضه کند فقط حس بی اعتمادی را در مشتریان زیاد می‌کند. سیستم‌های معیوب بر مبنای یک دستورالعمل منظم کار نمی‌کنند بلکه هر بار سلیقه شخصی، امکانات موجود، حس و حال کسی که آن کار را انجام می‌دهد و ... مشخص می‌کند که نتیجه چه باشد.

 

6.  وابستگی به یک کارمند

آیا کارمندی دارید که اگر او از نزد شما برود همه کارهایتان بخوابد؟ یک سیستم کسب‌وکار سالم هیچگاه به افراد متکی نیست؟ این فرد می‌تواند مدیر، یک کارمندِ ارشد یا هر کارمند متخصص دیگری باشد. اگر چنین فردی را در مجموعه خود دارید که با نبودن او پیدا کردن جایگزین دردسر زیادی برایتان ایجاد می‌شود، هر چه سریعتر به فکر سیستم‌سازی کسب‌وکارتان باشید. یک کسب‌وکار سیستم‌سازی شده با کمترین نیروی متخصص کارش را پیش می‌برد و هیچگاه به شخص خاصی متکی نیست.

 

چگونه باید سیستم‌ کسب‌وکار  را ساخت

برای آنکه بتوانیم یک سیستم کسب‌وکار داشته باشیم باید روی سه عنصر زیر بهبود ایجاد کرد

 1 -  افــــــــــــراد                        2 -  اسنــــــــــــــــــاد                           3 - ابـــــــــــــــــــزار

 

 


 

بهبود افراد شامل تمام کارهایی می‌شود که یک نیروی انسانی بتواند با سرعت و دقت و بهره‌وی بالا نتایج دلخواه سیستم را بدست آورد. در اولویت این افراد، خود مدیر است. و اولین اولویت در تغییر باورهای مدیر نسبت به سیستم‌سازی است. او باید با دیدگاه‌های جدیدی در رابطه با سیستم‌سازی و نقش خود آشنا شود. اصول اولیه استخدام و اخراج، روش‌های واگذاری‌کارها، روش‌های انگیزش کارمندان و ... مواردی است که در ادامه باید به ‌آن پرداخته شود.

بعد از مدیر، نوبت بهبود کارمندان است. که البته این قسمت به عنوان یکی دیگر از کارهای یک مدیر سیستم‌ساز است.

 

 

اسناد کسب‌وکار به سه قسمت اصلی تقسیم می‌شوند.

1.      اصول اجرایی (ارزش‌های کسب‌وکار)

2.    اهداف (رسالت، چشم‌انداز ، استراتژی و مزیت‌رقابتی )

3.   دستورالعمل‌ها( فرایند دقیق کارها)

ارزش‌های کسب‌وکار شما معادل قانون اساسی یک کشور در محل کار شماست. باید حداقل 5 ارزش مهم کسب‌وکار خودتان بشناسید و اولویت‌بندی کنید. با این کار یک بار برای همیشه تکلیف خود را با همه کسانی که با شما کار می‌کنند روشن می‌کنید. این مورد یک بار بررسی می‌شود و احتمالاً تا سال‌ها نیاز به تغییر ندارد.

در بخش اهداف حداقل چهار مورد باید بررسی شود.

رسالت که در برخی از کتاب‌ها آن را ماموریت سازمانی نیز می‌گویند، در حقیقت فلسفه وجودی یا " چرایی" کسب‌وکار شماست.

چشم اندار اهداف بلند مدت شماست و استراتژی مسیر‌های امن رسید به آن اهداف.

مزیت‌رقابتی هم آن چیزی است که شما را از رقیبان‌تان متمایز می‌کند. در این بخش باید بتوانید مزیت‌رقابتی خود را به روشنی تعریف کنید.

 

 

مهمترین قسمت یک سیستم‌سازی دستورالعمل‌های انجام کارهاست. در واقع این قسمت از سیستم‌سازی به یک مدیر قدرت واگذاری کارها را می‌دهد.

در این قسمت باید برای هر فرایندی که در کسب‌وکار انجام می‌شود یک دستورکار تولید شود. اینکار سبب می‌شود اشتباهات و نتایج متفاوت در کارها به صفر برسد و علاوه بر بهترین روش انجام کارها کشف شود. این دستورالعمل‌ها شامل بخش‌های مختلف یک کسب‌وکار از جمله بازاریابی و فروش، خدمات مشتریان، امورمالی و ... می‌شود. در نوشتن دستورالعمل‌ها باید از مهمترین بخش‌ها و زودبازده‌ترین‌ها شروع کرد.

فرایند نوشتن دستور العمل برخلاف دو قسمت دیگر کاری زمان‌بر است و نمی‌‌توان یک باره آن را تکمیل کرد.

 

شما با اینکار به زودی دفترچه راهنمایی از همه کارهای خود خواهید داشت. یکی از روش‌هایی که دیدگاه 10.000 برابری مایکل گربر را عملی می‌کند، همین کار است.

 

 

ابزار سومین قسمت سیستم‌سازی است و بدون وجود تجهیزات و فناوری مناسب و به‌روز نمی‌توانید از کسب‌وکار خود انتظارات درستی داشته باشید. ابزار به یک مدیر سیستم‌ساز کمک می‌کند کارها را با دقت و سرعت بیشتری انجام دهد. وجود ابزار و تجهیزات بروز، در هر کسب‌وکاری می‌تواند یک مزیت‌رقابتی قدرتمند نیز باشد. اگر بخواهیم مزیت استفاده درست از تجهیزات را در سه جمله خلاصه کنیم می‌توانیم به موارد زیر اشاره کرد:

·        بالا رفتن سرعت انجام کارها و کاهش زمان تولید

·        کم شده خطاهای انسانی و افزایش کیفیت

·        کمتر شدن نیروی انسانی در محیط کار و کاهش هزینه‌ها

 

 

سیستم‌سازی کسب‌وکار دقیقاً چه دستاوردی برای من دارد؟

 

1.     اگر شما مدیر یک کسب‌وکار هستید وقت‌تان بسیار آزاد خواهد شد.

شما در این دوره یاد می‌گیرید چگونه کارها را واگذار کنید و در دام کارهایی کوچک گرفتار نشوید. همین یک مهارت شما را از یک پر مشغله بودن آزاد می‌کند و می‌توانید به کارهای اصلی یک مدیر بپردازید.

 

2.   اشتباهات و خطاهای انسانی را در کسب‌وکارتان بسیار کم می‌کنید.

در این دوره متوجه خواهید شدچگونه با بهبود سیستم‌ها می‌توانیم از اشتباهات و خطاهای انسانی جلوگیری کنید. اشتباهی که خیلی از مدیران کسب‌وکار انجام می‌دهند اینست که سعی می‌کنند با بهبود مهارت‌های فردی مثل تقویت اراده، تمرکز و حافظه و ... همه خطاها را حذف کنند. این کار به تنهایی هیچ نتیجه مثبتی نخواهد داشت.

 

3.   کارها تا حد زیادی خودکار خواهند شود و بوجود شما وابستگی نخواهد داشت.

ساخت اسناد مخصوصا اصول اجرایی و دستورالعمل‌ها و یادگیری مهارت واگذاری کارها به شما این امکان را می‌دهد که کارمندان برای هر کاری به شما رجوع نکنند و کارها معطل یک دستور یا نظر خاصی نباشد و به صورت خودکار انجام شود. 

 

4.     می‌توانید کسب‌وکارتان را تکثیر کنید و یا واگذار کنید. ( امتیاز آن را بفروشید)

مهارت نگارش دستور کارها علاوه بر اینکه وقت شما را آزاد می‌کند و کسب‌وکارتان را تا حدود زیادی خودکار می‌کند این امکان را به شما می‌دهد که مانند آن را در یک نقطه دیگر شهر بسازید یا به عبارتی شعبات دیگری تاسیس کنید. یا آن را بفروشید ( امتیاز آن را واگذار کنید) 

5.   افزایش ســـــود کسب‌وکار

سیستم‌سازی بهره‌وری شما را بالا می‌برد زیرا شما با ساده‌تر کردن فراینده‌ها هزینه نیروی انسانی متخصص را کم می‌کنید. با سیستم‌سازی اشتباهات به شدت کاهش می‌یابد بنابراین هزینه جبران اشتباهات صرفه‌جویی می‌شود. با سیستم‌سازی نتایج کار ( محصول

 

یا خدمات) در حالت بهتری عرضه می‌شود و تجربه خرید لذت بخش را برای مشتریان خلق می‌کنید و در نهایت وقت شما آزاد خواهد شد و این فرصت را به‌شما می‌دهد ایده‌های جدید را بررسی و اجرا کنید ... که همه اینها در افزایش سود کسب‌وکار تاثیر مستقیم خواهند داشت.بیست سال تجربه و حضور مستقیم در کسب‌وکارهای مختلف، استفاده از بهترین اساتید سیستم‌سازی ایرانی و نگارش دو کتاب در زمینه کسب‌وکار سبب شده مطالب این دوره کاملاً‌ کاربردی باشد. در این دوره از  مطالب کلاسیک دانشگاهی که ارزش تئوری دارند هیچ خبری نیست. نتیجه بخش بودن محتوای ارایه شده در چندین آموزشگاه و شرکت ایرانی امتحان شده و در طول دوره متوجه می‌شوید که مشکلات کسب‌وکارتان چقدر به مطالب دوره نزدیک است. و حتما از راه حل‌هایی که دریافت می‌کنید شگفت زده می‌شوید.

 

معرفی این دو کتاب را می توانید در منوی کتابخانه سایت مدیر کسب‌وکار مطالعه فرمایید

modirekasbokar.com

 

معرفی و بخشهایی از این دو کتاب را می‌توانید با کلیک روی این عبارت‌های زیر بخوانید

معرفی کتاب سه قطعه از پازل کسب‌وکار

معرفی کتاب 21 گام تا استخدام بهترین‌ها

در این دوره دقیقاً‌ به چه مباحثی خواهید پرداخت؟

مباحث این دوره بسیار زیاد و متنوع است اما از موارد زیر می‌توان به عنوان مهمترین سرفصل‌ها اشاره کرد.

1.         باورهایی که اجازه نمی‌دهد ما یک سیستم‌ساز شویم؟

2.       تفکر سیستمی و تفکر سیستم‌ساز چیست؟

3.     روش صحیح دسته‌بندی کارها و کارمندان

4.      مهارت‌های بهبود فردی در محل کار ( حذف فراموشی /کاهش اضطراب/ حل مشکل کاهش انرژی)

5.      چگونه کارها را واگذار کنیم؟( از کدام کارها شروع کنیم و ....)

6.       شناخت زیر سیستم‌های اصلی هر کسب‌وکار

7.      چطور جلسات مفید داشته باشیم.( اغلب جلسه‌ها فقط اتلاف وقت است )

8.      شناخت بهترین معیارهای استخدام و اخراج حرفه‌ای

9.       چگونه یک آگهی استخدام حرفه‌ای بنویسیم؟

10.    روش‌های درست انگیزش کارکنان( چگونه پاداش بدهیم که ....)

11.      مهمترین اسنادی که برای کسب‌وکار لازم است

12.    ارزشهای کسب‌وکار من کدامند؟

13.  ماموریت، چشم‌انداز و اهداف چرا برای کسب‌وکار لازمند.

14.   استراتژی چیست؟ ( جای آن در بیشتر کسب‌وکارهای ایرانی خالی‌است)

15.   مزیت رقابتی چیست و چگونه آن را برای خود بسازیم؟

16.   روش‌های حرفه‌ای نگارش دستورالعمل‌ها

17.   معیارهای رشد کسب‌وکار چیست؟ (معیارهایی مهم تر از سود وجود دارد)

18.   معیارهای بازاریابی و فروش، ارزیابی کارمندان و ...

19.    روش‌های پیدا کردن و حذف خطاها در کسب‌وکار

20.   ساده‌سازی و حذف تنبلی کارمندان

21.    شناخت عامل اصلی رشد کسب‌وکار

22.  چرا برخی سیستم سازی را نیمه کاره رها می‌کنند؟

 

این دوره چه مزایایی نسبت به دوره‌های مشابه دارد؟

فرایند سیستم‌سازی کسب‌وکار معمولاً نیاز به زمان و پیگیری مدیر کسب‌وکار دارد. در کلاس‌های مشابه با اتمام دوره شرکت کنندگان با کلی از اطلاعات مفید تنها می‌مانند و گاهی با اولین مشکل کار را نیمه‌کاره رها می‌کنند. در این دوره راهکارهای زیر را برای مواجه با این مشکل در نظر گرفته‌ایم

1.   با شروع دوره در یک گروه اجتماعی  عضو  خواهید شد و سوالات و مشکلات  احتمالی شما پیگیری می‌شود.

2.   تا یک ماه پس از پایان دوره با شما همراهی خواهیم کرد تا اگر با مشکلی برخورد کردید کمکتان کنیم.

3.   یک ساعت مشاوره حضوری رایگان در رابطه با کار خودتان خواهید داشت.

4.    در صورت تمایل یک بازدید از محل کار شما خواهیم داشت تا در صورت لزوم مشکلات از نزدیک بررسی شود.( این مورد برای دوستان مشهدی خواهد بود )

5.   شما با شرکت در این دوره یک دوره دیگر سیستم‌سازی هم میهمان ما خواهید بود و می‌توانید رایگان شرکت کنید. بنابراین نگران غیبت در بعضی از جلسات نباشید.

 

چرا باید در این دوره سیستم‌سازی شرکت کنم ؟

این دوره از جهاتی کاملاً  استثنایی است.

 این دروه به خاطر فاصله زیادی که با دوره قبلی داشته ( نزدیک یک‌سال ) به جهت قیمت کاملاً‌ ارزان‌تر از دوره‌های مشابه است. و احتمالاً‌ دوره‌های بعدی حتماً‌ گران‌‌تر خواهد شد.

سیستم‌سازی یک پروسه زمان بر است بنابراین هر چه زودتر شروع کنید به زودتر به منافع آن دست خواهید یافت.

منتظر آزاد شدن وقت‌تان نباشید. سیستم‌سازی به شما می‌گوید چگونه وقت‌تان را آزاد کنید. این دوره امکان میهمان شدن رایگان در یک دوره دیگر برای‌تان فراهم شده تا اگر احیاناً‌ به خاطر مشغله کاری بعضی از ساعت‌ها غیبت داشتید. در دوره بعد رایگان بتوانید آن ساعات را طی کنید ( البته شرکت کنندگان این دوره یک دوره کامل دیگر حق استفاده رایگان را دارند)

 

دستاورد من از این دوره دقیقاٌ‌ چیست؟

1.         بیش از 12 ساعت آموزش کاملاً‌ کاربردی سیستم‌سازی کسب‌وکار

2.       یک ساعت مشاوره حضوری رایگان  اختصاصی برای کسب‌وکارتان

3.     یک بازید از محل کسب‌وکار جهت پیگیری سیستم‌سازی (در صورت  تمایل شما )

4.      دریافت اسلاید‌های دوره بعد از هر جلسه

5.      عضویت در شبکه اجتماعی و در دسترس بودن برای پاسخ به سوالات به مدت دو ماه از شروع دوره

6.       دریافت کتاب الکترونیک سه قطعه از پازل کسب‌وکار

7.      حضور در دوره‌های دیگر گروه آموزشی مدیر کسب‌وکار  با 20 درصد تخفیف

مبلغ سرمایه گذاری در این دوره ارزشمند

مبلغ دوره‌های مشابه این دوره نزدیک به 2/000/000  تومان است. اما سعی کردیم هزینه این دوره با توجه به محتوا، پشتیبانی، مزایای ویژه و نسبت به دوره‌های مشابه کاملاً‌ منصفانه باشد.

شهریه دوره فقط  750 هزار تومان است

 

از آنجا که به راهکارهای ارائه شده بر این دوره اطمینان داریم (و شخصاً آن را تجربه کرده‌ایم) به کاربردی بودن این دوره و نتایج آن بدون هیچ تردیدی ایمان داریم از همین رو با خیال آسوده این دوره را به صورت صددرصد گارانتی می‌نماییم.

شما می‌توانید در جلسه اول دوره شرکت کنید و اگر احساس کردید که این دوره اجرایی نیست و نتیجه کافی را از آن نگرفته‌اید می توانید درخواست خود را مبنی بر بازگشت تمام وجه دریافتی. ( البته حق انصراف در صورت عدم رضایت از محتوای دوره تا پایان برای شما محفوظ است )

البته از آنجایی که به محتوای ارائه شده ایمان داریم، امیدوارم که شما در انتهای این دوره آنقدر از مطالب استفاده کرده‌ باشید و تغییرات آن را در کسب‌وکار خود دیده باشید که اصلاً به مقوله گارانتی فکر نکنید.

 

 
جهت ثبت نام در دوره چه کاری باید انجام داد؟
کافی است از طریق عابر بانک یا تلفن همراه مبلغ هفتصدو پنجاه‌هزار تومان را به شماره کارت صادرات زیر واریز کرده و اطلاعات واریزی را به شماره 09157654575 پیامک کنید تا با شما تماس بگیریم.


شماره کارت بانک صادرات:      6037691622765261

 

  نحوه برگزاری دوره

این دوره به صوت 5 الی 6 جلسه  2/5 ساعته خواهد بود

روز‌های کلاس روز سه شنبه یا  چهار شنبه 5 هفته متوالی خواهد بود  که  از 24  دی ماه شروع می‌شود

ساعت شروع کلاس 17 الی  18:30 میباشد

محل دقیق کلاس متعاقبا اعلام می‌شود

 

من هنوز برای شرکت در این دوره تردید دارم و نمی‌دانم آیا بدرد من می‌خورد یا نه؟


اگر هنوز به نتیجه نرسیده‌اید. در جلسه معارفه دوره شرکت کنید تا با اطمینان خاطر کامل تصمیم بگیرید. و اگر به هر دلیلی به نتیجه نرسیدید می‌توانید یک وقت مشاوره دریافت کنید و از مدرس دوره راهنمایی بگیرید.

شماره تماس جهت رزرو نوبت مشاوره در این دوره:  09157654575   

 

 

 

سوالات متداول

آیا این دوره به درد کسانی که کسب‌وکاری ندارند می‌خورد؟

خیر این دوره فقط ویژه کسانی است که صاحب کسب‌وکار هستند و یا در حال راه اندازی کسب‌وکار خود هستند.

آیا بدون سیستم‌سازی نمی‌توان کسب‌وکاری را اداره کرد؟

چرا، می‌توانید اداره کنید. هم اکنون هم خیلی از کسب‌وکارها بدون سیستم‌سازی در حال کار هستند. اما مشکلات کسب‌وکار کم‌کم خود را نشان خواهند داد. در خوشبینانه‌ترین حالت اگر مشتریان شما زیاد شوند آیا وقت شما هم زیاد می‌شود یا مجبورید از استراحت خود بزنید. در این صورت یا باید بیشتر کار کنید یا نیروی جدید استخدام کنید تا جوابگوی مشتریان شما باشند. آیا می‌دانید استخدام یک نیروی نامناسب چه ضرر‌هایی ممکن است به کسب‌وکار وارد کند؟

این فقط یک مورد خیلی کوچک از ضررهای سیستم‌سازی نشدن کسب‌وکارها در بهترین حالت است.

 

کسب‌وکار های شناخته شده قدیمی، چگونه بدون سیستم‌سازی موفق شده‌اند؟

در هر صورت هر کسب‌وکاری یک سیستم است اگر دقت کنید کسب‌وکارهای موفق به صورت تجربی برخی از موارد سیستم‌سازی را رعایت کرده‌اند و به همان اندازه هم سودش را برده‌اند. از طرف دیگر دنیای کسب‌وکار به شدت رقابتی امروز حتی با ده سال پیش تفاوت‌های اساسی داشته و هر روشی همیشه نمی‌تواند کارکرد موفقی داشته باشد. علاوه بر آن در بررسی اینگونه موارد حتماً این دو نکته را در نظر داشته باشید:

اولاً‌ در دوره سیستم‌سازی شما بیشتر آن تجربه‌ها بعلاوه مطالب روز دنیای کسب‌وکار را به صورت دسته بندی شده دریافت می کنید.

ثانیاً همان کسب‌کارها نیز اگر به مطالب نوین سیستم‌سازی آشنا می‌بودند چخ بسا موفقیت‌های چشمگیرتری داشتند.

 

الان خیلی سرم شلوغ است و وقت نمی‌کنم. دوره بعدی کی برگزار میشه؟

اگر الان سرتان شلوغ است بهتر است حتما در این دوره شرکت کنید. چون این دوره برای شما طراحی شده و بهترین زمان برای آموزش، همین دوره است. منتظر دوره بعدی نباشید. دوره قبلی ما سال گذشته بود و دقیقاً‌ معلوم نیست دوره بعدی چه زمانی باشد. گاهی یک دوره آموزشی ساعت‌های زیادی از وقت هر روز شما را آزاد می‌کند.

 

هزینه ثبت نام در این دوره خیلی گران است؟

نسبت به چه چیزی گران است؟

اگر گوشی موبایل‌تان را از دست بدهید به راحتی چند برابر این مبلغ را نمی‌پردازید؟

هزینه ضررهای استخدام یک کارمند نامناسب برای کسب‌وکارتان چقدر است؟

هزینه اشتباهاتی که درکسب‌وکارتان بارها و بارها تکرار شده را یک بار محاسبه کنید؟

اگر برای چند پرسش و پاسخ ساده به یک مشاور کسب‌وکار رجوع کنید چه هزینه‌ای می‌پردازید؟

شما در تمام طول دوره یک مشاوره رایگان در رابطه با کسب‌وکارتان دارید.

این هزینه را یکبار برای  بیش از 12 ساعت آموزش کاملاً‌ کاربردی پرداخت‌ می‌کنید و همیشه از آن استفاده می‌کنید که در غیر این صورت ممکن است معادل این مبلغ، یا حتی بیشتر را بابت اشتباهاتی بپردازید که می‌توانستید از آن جلوگیری کنید. من به شما قول می‌دهم اگر نیمی از محتوای این دوره را در کسب‌وکارتان پیاده کنید. چند ده برابر این مبلغ را استفاده خواهید کرد.

 

 

 

 

 

آیا اطلاعات سیستم‌سازی در سایت‌ها و کتاب‌ها نیست ؟

خیر، به این صورت، اطلاعات را نمی توانید پیدا کنید. البته کتاب‌هایی که شما را کمک کند این مطالب را بیاموزید زیادند و این مطالب در آنها آنقدر پراکنده‌اند که تهیه و آموزش آنها خیلی بیشتر از این دوره از شما هزینه و انرژی و زمان می‌برد. جدای از همه این ایرادها شما با اطلاعات کتاب مشکلات زیر را نیز خواهید داشت:

1.      این اطلاعات ممکن است کاربردی نباشد.

2.    شما دانش را دریافت می‌کنید نه مهارت را.

3.   این اطلاعات بومی‌سازی نشده‌اند و بیشتر نقل قول یا ترجمه‌ی کتاب‌های خارجی‌اند.

4.    کسی پاسخ گوی سوالات احتمالی شما نیست

در دوره سیستم‌سازی شما با اطلاعات کاملاً‌ کاربردی و دسته‌بندی شده که در مشاغل ایرانی تجربه شده، آشنا می‌شوید و تمرین می کنید و سوالات و مشکلات خود را مطرح می‌کنید تا حل شوند.

 

 

راه من دور است آیا و نمی‌توانم در دوره شرکت کنم. آیا دوره غیر حضوری برگزار نمی‌شود؟

ما در دوره‌های مشابه شرکت‌کنندگانی از شهرستان‌های نیشابور، اسفراین و کاشمر هم داشته‌ایم که در دوره شرکت کرده‌اند. خود من برای دوره‌های آموزشی خیلی گرانقیمت‌تر به تهران رفته‌ام. بنابراین این بهانه زیاد جایگاهی ندارد. این دوره به علت تمرین‌های مهم آن فعلاً‌ فقط حضوری برگزار می‌شود.

 

 

من نمی‌توانم در این دوره شرکت کنم چند کتاب در این باره می‌توانید معرفی کنید؟

متاسفانه کتاب‌هایی که مستقیما به این موضوع پرداخته باشند خیلی کم است اما کتاب‌های زیر می‌تواند تا حدودی به شما کمک کند. تمام این کتاب‌ها در سایت معرفی شده اند و می‌توانید با کلیک روی آن به سایت رفته و اطلاعات کامل‌تری از کتاب‌ها بدست آورید.

1.        کتاب سیستم‌سازی -  اثر سم کارپنتر

2.      کتاب افسانه کارآفرینی -  اثر مایکل گربر

3.    کتاب گاو بنفش – اثر ست گادین

4.     کتاب سه قطعه از پازل کسب‌وکار – نویسنده خودم

5.    کتاب 21 گام تا استخدام بهترین‌ها – نویسنده خودم

 

 


 

آدرس

مشهد وکیل آباد 43 ( خیابان صدف ) یا معلم 50- بلوار فرهنگ - بین فرهنگ42 و 44 . موسسه رضوان علوی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه فرهنگی رضوان علوی

گروه آموزشی کسب و کار و مهارتهای بهبود فردی

رویداد های برگزارشده۱۴
رویداد های فعال۰