رویداد به پایان رسیده است!
سینما کارآفرینی 122 در تاریخ سه‌شنبه ۵ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۵ شهریور ساعت ۱۸:۰۰

سینما کارآفرینی 122

  • رایگان
  • مشهد
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


طی سال های گذشته سینما کارآفرینی به صورت جلساتی گفتگو محور همراه با فیلم های آموزشی (سخنرانی های تد )  در حیطه کسب و کار ، کارآفرینی با هدف کمک به ارتقاع فردی و سازمانی مدیران و کارآفرینان و بهبود اکوسیستم کارآفرینی در مشهد برگزار شده است.

 

موضوع  جلسه 122 سینما کارآفرینی :اعترافات یک مدیر ذره‌بینی درحال بهبود

قسمتی از متن فیلم:

امروزاینجا هستم است که با شما در مورد مدیریت ذره‌بینی صحبت کنم و چیزی که درباره مدیریت ذره‌بینی در چند سال گذشته زندگی‌ام، به‌وسیله یک مدیر ذره بینی بودن، یاد گرفته‌ام. 

اما اول‌ ازهمه، مدیریت ذره‌بینی چیست؟ و چطور تعریفش می‌کنیم؟ خب، من فرض می‌کنم که تعریف آن جذب کردن افراد عالی، شگفت‌انگیز و خلاق است-- مثل همه شما-- آوردن آن‌ها به یک سازمان و بعد خرد کردن روحشان-- (خنده) با گفتن این‌که از چه فونتی استفاده کنند. در تاریخ بشر، آیا تا به‌ حال کسی چنین چیزی گفته است؟ «جان، ممکن نبود که ما آن قرارداد را با فونت Times New Roman ببندیم، اما چون تو بر Helvetica اصرار کردی-- بوم! خط‌چین (محل امضا)-- میلیون‌ها دلار سرازیر شد. همان قطعه گمشده بود!» هیچ‌کس تاکنون این را نگفته است، نشانه‌های جسمانی وجود دارد که احتمالاً وقتی‌که زیر مدیریت ذره‌بینی هستیم در خودمان می‌بینیم. 

 

به خسته‌ترین حالتی که در زندگی‌تان بوده‌اید فکر کنید، احتمالاً زمانی نبوده که تا دیروقت در محل کار مانده‌اید، یا وقتی‌که از یک سفر زمینی برگشته‌اید، احتمالاً وقتی بوده است که کسی بالای سرتان بوده، و بر هر حرکت شما نظارت می‌کرده است. شبیه مادرزنم وقتی در خانه ما هست. (خنده) میگویم، «بلدم» می‌دانید؟ درواقع داده‌هایی برای حمایت از این وجود دارد. اخیراً مطالعه‌ای در انگلیس انجام‌ شده است. صد نفر کارمند بیمارستان را انتخاب کردند، دنبال کننده فعالیت برایشان گذاشتند و اجازه دادند که دوازده ساعت بعدی از نوبتشان را تنها باشند، تنها یک نوبت عادی دوازده‌ ساعته. در پایان نوبت، از آن‌ها پرسیدند، «آیا احساس خستگی می‌کنید؟» و چیزی که کشف کردند واقعاً جالب بود. کسانی که بیشترین احساس خستگی را داشتند، لزوماً کسانی نبودند که تحرک زیادی داشتند بلکه کسانی بودند که کنترلی بر شغلشان نداشتند، پس اگر ما می‌دانیم که مدیریت ذره‌بینی واقعاً کارآمد نیست، چرا انجامش می‌دهیم؟ به این خاطر است که تعریفمان غلط است؟

 

 من فرض کردم که مدیریت ذره‌بینی این است که افراد عالی، شگفت انگیز و خلاق را بیاوریم و روحشان را خرد کنیم، آیا این چیزی است که می‌خواهیم جذب کنیم-- در عمق وجودمان-- افراد غیر خلاق و کودن؟ این‌یکی از آن سؤالاتی است که احتمالاً نیازی به پرسیدنشان ندارید. مثل این است که «دوست داری بارهایت در فرودگاه دزدیده شوند؟» احتمالاً نه اما هیچ‌وقت از من نپرسیده‌اند، پس آیا کسی از شما عنوان یک مدیر پرسیده است، «آیا می‌خواهی افراد کودن و غیرخلاق را استخدام کنی؟» خب، اینجا TED است، بهتر است که با داده از حرفم پشتیبانی کنم. 

 

درواقع ما از صدها نفر در گوشه و کنار کشور -- صدها مدیر در اطراف کشور پرسیدیم-- آیا می‌خواهید افراد کودن و غیر خلاق را استخدام کنید؟ خب، سؤال جالبی است. و نتایج جالبی هم دارد. ۹۴ درصد گفته‌اند خیر-- (خنده) نمی‌خواهیم افراد کودن و غیر خلاق را استخدام کنیم. شش درصد هم احتمالاً منظور سؤال را نفهمیده‌اند-- (خنده) اما در کمال احترام، شاید واقعاً می‌خواسته‌اند افراد کودن و غیر خلاق را جذب کنند. اما....

 


این کارگاه آموزشی و گفتگو محور برای چه کسانی مفید است؟

 

 زنان و مردان مدیر و صاحبان کسب و کار

افرادی که می خواهند کسب و کار جدیدی را، راه اندازی کنند

مشاوران کسب و کار

دانشجویان MBA

آنچه که بعد از تماشای این فیلم و اتمام این کارگاه بدست می آورید:


۱- نکات آموزشی و تحلیلی فیلم

۲- ایجاد ارتباط با مدیران و کارآفرینان با سابقه، مشاوران و افراد متخصص

۳- بدست آوردن تجربیات عملی افراد حاضر که در بازار ایران کار کرده اند

 

زمان : سه شنبه 05/06/1398  ساعت 18 الی 20

مکان : مشهد،بلوار جانباز-بین جانباز 2 و 4 ساختمان هواپیمایی قطریه طبقه 6

برگزار‌کننده

آواتار

ایران تداکس

طی دو سال گذشته سینماکارآفرینی به صورت جلساتی گفتگو محور همراه با فیلم های آموزشی در حیطه کسب وکار، کارآفرینی با هدف کمک به ارتقاع فردی و سازمانی مدیران و کارآفرینان و بهبود اکوسیستم شرکت های نوپا در مشهد برگزار شده است

رویداد های برگزارشده۶۲
  • شروع: سه‌شنبه ۵ شهریور ساعت ۱۸:۰۰
  • پایان: سه‌شنبه ۵ شهریور ساعت ۲۰:۰۰

آدرس: مشهد بلوار جانباز-بین جانباز 2 و 4 ساختمان هواپیمایی قطریه طبقه 6