رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه فشرده روند راه اندازی شرکت دانش بنیان در تاریخ چهارشنبه ۲۹ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه فشرده روند راه اندازی شرکت دانش بنیان

شروع:
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ ۰۸:۰۰
پایان:
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ ۱۷:۰۰
کارگاه فشرده روند راه اندازی شرکت دانش بنیان
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات همایش


در سالیان اخیر دنیای کسب و کار با ورود شرکت های دانش بنیان (knowledge based startup) که معمولاً با تکیه بر سرمایه کم و بوسیله جوانان مستعد در زمینه های مختلف صنعتی، پزشکی، کشاورزی، هنری، خدماتی و... طراحی و راه اندازی می شوند، دچار تغییرات و پویایی زیادی شده است. این شرکت ها در تلاشند که با کمترین سرمایه، ارزش افزوده بالایی خلق کنند. مسیر حرکتی اکثر آن ها از ایده های کوچک شروع می شود و در صورت مساعد بودن زمینه های رشد می توانند ارائه دهنده خدمات و محصولاتی باشند که در حال حاضر در هیچ جای بازار ارائه نمی شود. استارت آپ ها در حین تأسیس و شکوفاسازی ایده، درگیر موانع و مشکلات زیادی خواهند بود که چنانچه نتوانند آن ها را مدیریت کنند، می تواند منجر به شکست آن ها شود. بنابراین ضروری است که علاقمندان ورود به این حوزه بتوانند مهارت های مدیریتی و راهبری استارت آپ را در کلیه زمینه های بارورسازی قوه خلاقیت و نوآوری، ایده پردازی، تشکیل تیم، تعریف چشم انداز و اهداف شرکت، تدوین استراتژی، تأمین زیرساخت های مدیریت شرکت، تدارک پلت فرم های تکنولوژیک ایده، ساخت نمونه، جذب سرمایه، رویه تبلیغات، نیازسنجی و مطالعه بازار، فروش و تولید انبوه، خدمات پس از فروش و... کسب کرده و همزمان با راه اندازی و حین توسعه شرکت، آن ها را به کار گیرند.

 

محصولات و خدمات شرکت ها و مؤسسات بر اساس اصولی که از طریق کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان تحت نظر معاونت علمی ریاست جمهوری جمع آوری شده و در دو بخش بررسی معیارهای اساسی محصول و خدمت و همچنین بررسی معیارهای عمومی خود شرکت یا مؤسسه، ارزیابی و بر اساس نتیجه ارزیابی مشخص خواهد شد که آیا محصولات و خدمات شرکت حائز رتبه دانش بنیان شدن خواهند بود یا خیر. بدین ترتیب با تشخیص کالای دانش بنیان، در واقع مجوز دانش بنیان بودن شرکت صادر شده است.

 

ریز مباحث مطروحه در این دوره آموزشی:

  • شناسایی اصول مالکیت فکری
  • مدیریت تحقیق و توسعه (R&D)
  • مفاهیم کلی کارآفرینی دانش بنیان
  • طراحی خدمات و محصولات دانش بنیان
  • نوآوری باز در کسب و کارهای دانش بنیان
  • مدیریت فناوری در کسب و کارهاي دانش بنيان
  • تسهیلات معاونت فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی...

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با 09038642123 تماس بگیرید.

برگزارکنندگان

نخبگان خلاق
نخبگان خلاق

سوالات متداول

چرا باید در این رویداد شرکت کنم؟
آمادگی حداکثری جهت ورود به دنیای کسب و کار خصوصی.
مواردی که در این همایش عنوان می شوند چیست؟
شناسايي اصول مالكيت فكري، مديريت تحقيق و توسعه (R&D)، مفاهيم كلي كارآفريني دانش بنيان، طراحي خدمات و محصولات دانش بنيان، نوآوري باز در كسب و كارهاي دانش بنيان، مديريت فناوري در كسب و كارهاي دانش بنيان، تسهیلات معاونت فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
دفترچه یادداشت برای نوت برداری موارد ضروری؛ چیزی که همیشه باید برای ثبت جرقه های ذهنی به همراه و به یاد داشته باشید.

آدرس: شیراز خیابان زند- نبش خیابان خیام- طبقه فوقانی عکاسی ناز- آموزشگاه نخبگان خلاق