رویداد به پایان رسیده است!
ششمین رویداد رُبات (روز بُردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی) در تاریخشنبه ۱۶ دیبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

ششمین رویداد رُبات (روز بُردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی)

شروع:
شنبه ۱۶ دی ۹۶ ۱۸:۰۰
پایان:
شنبه ۱۶ دی ۹۶ ۲۲:۰۰
مکان: تهران
موضوع:سرگرمی / بازی
ششمین رویداد رُبات (روز بُردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی

 

چرا ربات؟

اتفاقی که خیلی زیاد تو کافه پیش میاد اینه که گروهی از دوستان میان و یکی دو نفر از گروهشون خیلی جذب بازی‌های طولانی و استراتژی سنگین قفسه پر طمطراق کافه می‌شن. ولی بقیه اعضای گروهشون نه حوصله بازی طولانی دارن و نه وقتشو. بعد ما باید خاموش شدن برق ذوق چشمان این عزیزان رو تماشا کنیم و ببینیم که آروم می‌شینن سر میز و می‌گن «هرچی جمع بگه»!

دیگه وقتشه که وارد عمل بشیم و یه برنامه‌ای بذاریم که این افراد مهجور همدیگه رو پیدا کنن و سر فرصت و حوصله بشینن پای بازی‌های سنگین! شنبه اولین رویداد رُبات (روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی) رو برگزار می‌کنیم تا هم به سادگی بتونین همبازی پیدا کنین هم با هزینه خیلی کمتر بازی‌های مورد علاقه‌تون رو با همبازی‌های جدید بازی کنین.


هزینه

هزینه بازی در این رویداد فقط ۱۰.۰۰۰ تومنه و ۱۵.۰۰۰ تومن مابقی برای سفارش دادن از منوی کافه محفوظه. (هزینه بازی در یک روز عادی برای بازی‌های طولانی چیزی نزدیک به ۴۰.۰۰۰ تومن می‌شه.)

 

نکات کنکوری

- بازی‌هایی که قراره در این روز بازی کنیم خیلی بازی‌های پیچیده‌ای هستن و خلاصه اگه تا حالا بازی‌های رومیزی یا بردگیم انجام ندادین پیشنهاد نمی‌کنم از این بازی‌ها شروع کنین. مگر اینکه خیلی با حوصله هستین.

- اگه بتونین قبل از روز رویداد کمی راجع به قوانی بازی‌ها مطالعه کنین خیلی خوب می‌شه چون زمان یادگیری بازی رو بشدت کم می‌کنه. لینک دفترچه قوانین بازی‌ها و ویدئوهای آموزشی رو در صفحه توضیحات بازی‌ها گذاشتیم.

- تورو خدا دیر نیاین که کلا وقت کمه و هم توضیحات بازی‌ها طول می‌کشه هم خود بازی‌ها. متاسفانه اگه کسی دیرتر از زمان تعیین شده برسه مجبوریم بازی رو بدون اون شخص شروع کنیم.

- نکته آخر اینکه رویداد ربات (روز بردگیم‌های استراتژیک و تاکتیکی) هیچ ارتباطی به رباتیک، رشته برق‌، رشته مکانیک یا هیچ چیز دیگه‌ای نداره. منطقا وقتی در کافه برد برگزار می‌شه معنیش اینه که یک ربطی به بازی‌های رومیزی داره.

Suburbia

سبک: استراتژیک،اقتصادی
 
تعداد ۱ الی ۴ نفر
 
زمان ۱۸۰ دقیقه
 
 
 
برنامه ریزی کنید، بسازید و یک شهر کوچک را به یک کلان شهر بزرگ تبدیل کنید. از کاشی های شش ضلعی استفاده کنید تا مناطق مسکونی، تجاری، مدنی و صنعتی و همچنین نقاط خاصی را که مزایا و استفاده از منابع شهرهای نزدیک را در اختیار دارند، اضافه کنید. هدف شما این است که شُهرت خود را تقویت کنید و به جمعیت بیشتری نسبت به حریفان خود برسید.

Suburbia بازی کاشی کاری است که در آن هر بازیکن سعی می کند موتور و زیرساخت های اقتصادی ایجاد کند که در ابتدا خودکفا خواهد بود و در نهایت سودآور و رشد جمعیت را تشویق می کند. همانطور که شهر شما رشد می کند، هر دو درآمد و شهرت خود را تغییر می دهید. با افزایش درآمد شما پول بیشتری برای خرید ساختمان های با ارزش تر از قبیل یک فرودگاه بین المللی یا ساختمان اداری بلند می کنید. همانطور که شهرت شما افزایش می یابد، شما بیشتر و بیشتر جمعیت خواهید داشت (و برنده در پایان بازی بازیکنی است که بیشترین جمعیت را دارد).

 
برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.

در طی هر بازی، بازیکنان برای چندین اهداف منحصر به فرد که به افزایش جمعیت افزوده می شوند، رقابت می کنند - و ساختمان های موجود در هر بازی متفاوت هستند، بنابراین شما هرگز یک بازی دوبار بازی نخواهید کرد!

 

Save

Power Grid

سبک: استراتژیک، اقتصادی ، Auction / Route Building

تعداد ۲ الی ۶ نفر

زمان ۱۸۰ دقیقه

برای مطالعه دفترچه راهنما اینجا را کلیک کنید.


برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.

 

هدف Power Grid، برق رسانی به بيشترينِ شهرهاست بازیکنان مسیرهای پیشنهادی بین شهرهای را برای اتصال نشان می دهند و سپس با یکدیگر به خرید نیروگاه هایی که برای استفاده از شهرهایشان استفاده می کنند پیشنهاد می کنند.

با این حال، با خرید گیاهان، گیاهان جدیدتر و کارآمدتر در دسترس قرار می گیرند، بنابراین تنها با خرید، شما به طور بالقوه اجازه می دهد دیگران به تجهیزات برتر دسترسی پیدا کنند.


علاوه بر این، بازیکنان باید مواد خام (زغال سنگ، نفت، زباله و اورانیوم) که نیاز به قدرت دارند گفته شود گیاهان (به جز گیاهان بادی / گیاهان خورشیدی که نیاز به سوخت ندارند) قابل بازیافت است و تلاش برای ارتقاء گیاهان برای حداکثر کارایی در حالی که همچنان ثروت کافی را حفظ می کنید به سرعت شبکه خود را برای به دست آوردن ارزانترین مسیرها گسترش دهید.

 


Save

 

Save

Five Tribes

سبک : استراتژیک ، Set Collection

تعداد : 2 الی 4 نفر

زمان : 180 دقیقه

 

 

برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید

سفر به سرزمین 1001 شب، کاروان شما به سلطان افسانه ای شهر نقاله می رسد. سلطان قدیمی  درگذشته است و شهر در هجوم غارتگران است! پیشگویان پیش بینی کرده اند از غریبه ها از پنج قبیله به سمت "نقاله" می آیند تا نفوذ بر  این شهر افسانه ای داشته باشند. آیا پیشگویی آنها درست است؟ احضار دجنس های قدیمی و حرکت قبایل به موقعیت در زمان مناسب، و سلطانات ممکن است شما تبدیل شود!


pic2207278_md.jpg

 

pic2398902_md.jpg
پنج قبیله یا همان Five Tribes طراحی شده توسط برونو کاتالا بر پایه یک سنت طولانی از بازی های سبک آلمانی است.  این بازی، یک حالت منحصر به فرد و در عین حال حاضر استاندارد در ژانر Worker Placement به همراه دارد، بازی با قرار دادن مهره ها (Meeple) شروع می شودو بازیکنان باید هوشمندانه آنها را بر روی روستاها، بازار، صحرا ، و کاشی مقدس که نقاله را تشکیل می دهند. چگونگی، زمان و مکان افراد این قبیله  این پنج قبیله قاتلان، ارادتمندان، سازندگان، بازرگانان و بازدید کنندگان، پیروزی یا شکست شما را تعیین می کنند.

Save

Save

Imperial Settlers

سبک : استراتژیک ،Card Game , City Building

تعداد : 2 الی 4 نفر

زمان : 120 دقیقه

 

برای مطالعه دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید
برای مشاهده ویدیوی آموزشی اینجا را کلیک کنید

 

 

مهاجران از چهار قدرت بزرگ جهان زمین های جدیدی را با منابع و فرصت های جدید کشف کرده اند. رومی ها، بربریان، مصری ها و ژاپنی ها همه باهم در تلاشند تا مرزهای امپراتوری هایشان را گسترش دهند. آنها ساختمان های جدیدی را برای تقویت اقتصادشان ساختند، آنها مین ها و زمینه ها را برای جمع آوری منابع پیدا کردند و سربازان را سر کار گذاشتند و سربازان را آموزش می دادند. به زودی پس از کشف این که این سرزمین برای همه خیلی کوچک است،  جنگ آغاز می شود ...

Imperial Settlers بازی کارتی است که به بازیکنان اجازه می دهد یکی از این چهار جناح را هدایت کند و با قرار دادن ساختمان ها، امپراتوری ها را بسازد و سپس کارگران را به این ساختمان ها برای کسب منابع و توانایی های جدید ارسال کند. این بازی در بیش از پنج دور برگزار می شود که طی آن بازیکنان اقدامات مختلفی را برای کشف سرزمین های جدید، ساختن ساختمان ها، منابع تجاری، تسخیر دشمنان انجام می دهند و در نتیجه امتیازات پیروزی را به دست می آورند.

'T'zolkin

سبک: استراتژیک، اقتصادی ، Set Collection
تعداد : 2 الی 4 نفر

زمان : 300 دقیقهبرای مشاهده دفترچه آموزشی اینجا را کلیک کنید.


برای مشاهده ویدیو آموزشی اینجا را کلیک کنید.

 

Tzolkin: تقویم مایا ارائه دهنده یک مکانیزم جدید است : قرار دادن پویای کارگران.بازیکنان نمایندگی از قبایل مختلف مایان، کارگران خود را بر روی چرخ دنده های غول پیکر قرار می دهند، و به عنوان چرخ دنده ها، کارگران را در نقاط مختلف به کار می گیرند.

در یک نوبت بازیکنان می توانند یک یا چند کارگر را در پایین ترین نقطه قابل مشاهده چرخ دنده قرار دهند یا یک یا چند کارگر را انتخاب کنند. هنگام قرار دادن کارگران، آنها باید ذرت بپردازند، که به عنوان یک ارز در بازی استفاده می شود. هنگامی که یک کارگر را انتخاب می کنند، آنها بر اساس موقعیت کارگر اقدامات خاصی انجام می دهند. عملیات هایی که بعدا بر روی چرخ دنده ها قرار می گیرند بیشتر ارزشمند هستند، بنابراین عاقلانه است که زمان را برای شما بگذارند - اما بازیکنان می توانند نوبت خود را پر کنند؛ اگر آنها همه کارگران خود را بر روی دنده ها داشته باشند، باید برخی از آنها را انتخاب کنند.

این بازی پس از یک انقلاب کامل چرخ دنده مرکزی Tzolkin به پایان می رسد. راه های زیادی برای پیروزی وجود دارد. خلوت خدایان با قرار دادن جمجمه های کریستال در غارهای عمیق یا ساختن معابد بسیاری، تنها دو مسیر از این مسیر است ...

 

Save

آدرس:تهران خیابان مطهری نرسیده به سهروردی ساختمان 120 طبقه -1