کاور
دوشنبه ۱۹ آبان ساعت ۰۸:۰۰

ششمین همایش ساخت داخل و بازسازی تجهیزات و قطعات نیروگاهی به همراه اولین نیروگاه ایده

  • رایگان
  • آنلاین
  • فنی، مهندسی و صنعت
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

معرفی و محور های همایش


ششمین همایش ساخت داخل در ادامه همایش های مجموعه انجمن صنفی نیروگاه های کشور(اصنا) در حال برنامه ریزی است. این همایش را انجمن صنفی برای ایجاد شبکه همکاری بین سازندگان، تامین کنندگان و شرکت های نیروگاهی( اعم از کارفرمایان، بهره برداران، شرکت های تعمیر و نگهداری) تدارک دیده است.

ششمین همایش ساخت داخل قرار بود توسط شرکت تابا و دانشگاه امیرکبیر در اسفند ماه برگزار شود، اما به دلیل بیماری کرونا این همایش به تعویق افتاد و از 30 شهریور لغایت 30 آذر به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

محور های این همایش عبارتند از:

1- بررسی موانع و مشکلات در ساخت داخل

2- بررسی راهکارها و رویکرد مدیریت زنجیره ساخت

3- بررسی مقالات در زمینه ساخت داخل و بازسازی  تجهیزات و قطعات نیروگاهی

4- بررسی نقش مهندسی مجدد در بازسازی  تجهیزات و قطعات نیروگاهی

5- معرفی نیاز های نوآورانه و محصولات فناورانه ساخت داخل

6- معرفی تکنولوژی های نوین در ساخت و بازسازی تجهیزات و قطعات نیروگاهی

7- معرفی صاحبان فناوری و تولیدکنندگان داخلی تجهیزات و قطعات نیروگاهی

8- معرفی محصولات و فناوری های مشترک قطعات صنایع نیروگاهی، نفت، گاز و پتروشیمی

 

سایت همایش: localcontent.ir

شبکه های اجتماعی ششمین همایش ساخت داخل:

آپارات

اینستاگرام

تلگرام

یوتیوب


توضیحات


نیروگاه ایده:

با توجه به تاریخچه ای که صنعت نیروگاهی دارد و با در نظر گرفتن عمق این صنعت از نظر علمی و این نکته که صنعت نیروگاهی یکی از بالغ ترین صنایع در کشور است و همچنین این نکته که ایران یکی از کشور های با دسترسی مناسب به دانش نیروگاهی در موضوع نگهداری و بهره برداری و تولید تجهیزات نیروگاهی است، همه به ما فرصت جذب ایده ها را می دهد.
کلیه فعالان حوزه نیروگاهی اعم از پرسنل، کارشناسان، کارگران، مدیران و همه دوستانی که در صنعت مشغولند و سالهاست که در این صنعت حضور دارند، اگر موضوعاتی دارند که فکر میکنند می توانند بهبود ها یا ارتقا هایی را ایجاد کنند و در افزایش بهره وری نیروگاه اقداماتی کنند، می توانند در نیروگاه ایده شرکت کنند.
متقاضیان می توانند از طریق سایت، ایده هایی خود را برای ما بفرستند. ما در دبیرخانه همایش تلاش میکنیم تا با هیئت های داوری که شامل نیرو های متخصص دانشگاهی و صنعتی هستند ایده ها را ارزیابی کنیم، سپس ایده های خوب را شناسایی کنیم و نهایتا ایده ها به سرمایه گذاران و شرکت های صاحب تکنولوژی معرفی میشود و مسیر تجاری شدن را طی میکند. همچنین فردی که ایده ارائه داده است، میتواند از نتایج آن بهره مند شود.

نیاز های فناورانه:

 این همایش مانند پلی عمل می کند که نیاز های سمت صنعت نیروگاهی را به شرکت های توانمندی که در کشور هستند و مراکز تحقیقاتی و مراکز دانشگاهی که می توانند با آنها کار کنند، برساند. روش کار به این شکل خواهد بود که نیروگاه ها با مراجعه به سایت میتوانند در قالب فرمی که در سایت وجود دارد نیاز های فناورانه خود را،  مانند قطعاتی که شاید بتواند در کشور تولید شود یا تکنولوژی خاصی که احساس میکنند با توجه به ظرفیت های داخلی میتوان روی آنها کار کرد و یا سرویسهایی که میشود روی آنها کار کرد، قرار دهند. البته در طول سالهای گذشته نیروگاه های ما این کار را انجام داده اند در نتیجه تقاضای ما از نیروگاه ها دو قسمت است. اول اینکه تجاربشان را در خصوص اینکه مثلا اگر تعمیراتی انجام داده اند یا اگر قطعاتی ساخته اند، با نیروگاه های دیگر به اشتراک بگذارند. پس در درجه اول اقدامات و ساخت هایی که انجام داده اند را به اشتراک بگذارند. دوم اینکه نیاز هایی که میتواند در شرکت های دانش بنیان روی آنها کار شود را ارائه کنند. در ششمین همایش ساخت داخل  به نیروگاه ها فرصت داده می شود تا این موارد را به صورت زنده در اختیار شنوندگان و بینندگان قرار دهند.

کارگاه آموزشی:

ما بسیار شرکت های خوبی داریم که بخشی امروز از حامیان همایش هستند و بخشی از شرکت ها علاقه مند هستند که صدا و توانمندی هایشان را به گوش فعالین این صنعت برسانند. در همایش های حضوری ما محدودیت زمانی داشتیم و مجبور بودیم که این کارگاه ها را در سه روز انجام دهیم، اما الان با توجه به مجازی بودن این همایش دیگر این محدودیت ها را نداریم.
ما میتوانیم به شرکت ها، مراکز تحقیقاتی، مجموعه های دانش بنیان و حتی مجموعه های حاکمیتی که علاقه مند باشند خود را معرفی کنند، فرصتی دهیم که یک ساعت یا دو ساعت در فضایی که ما آماده میکنیم، هم توانایی هاشان را معرفی کنند.

نشست تخصصی:

این پنل ها با حضور ترکیبی از نماینده حاکمیت، نماینده صنعت، نماینده دانشگاه و نماینده انجمن برگزار میگردد. موضوعاتی که در نشست های تخصصی مطرح میشود شامل: 1- پنل اهمیت دارایی های فکری و ثبت مالکیت معنوی. 2- پنل ارزیابی کیفی و تایید صلاحیت پیمانکاران نیروگاهی 3- پنل طرح نقشه ساخت داخل قطعات نیروگاهی، چالش های موجود و نقش نهاد های حاکمیتی در مدیریت آن 4- پنل فناوری های نوین در ساخت و بازسازی قطعات: ساخت افزایشی در صنعت نیروگاهی، فرصت و ریسک های پیش رو 5- پنل نقش بانک، بیمه و صندوق های سرمایه گذاری در حمایت از ساخت قطعات و مجموعه های استراژیک نیروگاهی.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت همایش ساخت داخل به آدرس localcontent.ir مراجعه نمایید.

برگزارکنندگان

اصنا
اصنا
تابا
تابا
برق ری
برق ری

حامیان

وزارت نیرو
وزارت نیرو
وزارت علوم
وزارت علوم
برق حرارتی
برق حرارتی
پژوهشگاه نیرو
پژوهشگاه نیرو
مپنا
مپنا
فولاد آلیاژی
فولاد آلیاژی

برگزار‌کننده

آواتار

شرکت مهندسی و خدمات تابا

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۱
  • شروع: دوشنبه ۱۹ آبان ساعت ۰۸:۰۰
  • پایان: یک‌شنبه ۳۰ آذر ساعت ۱۹:۰۰
رویداد آنلاین است.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم