رویداد به پایان رسیده است!
شفای زندگی در همه ابعاد آن, عشق، ثروت و سلامتی در تاریخ سه‌شنبه ۸ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۸ اسفند

خلق اثر مکتوب

  • تهران
  • ۵۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارنفیسه حکمت
شنبه ۲ فروردین

کمپ نوروزی آیلتس

  • تهران
  • رایگان
آواتارLinguHub
پنج‌شنبه ۲۲ اسفند

ایستگاه مطالعه نوروز

  • تهران
  • رایگان
آواتارخانه مشاوره یوحنا
پنج‌شنبه ۲۱ فروردین

بیست و نهمین کارگاه قدرت مطالعه در تهران

  • تهران
  • از ۲۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارمرتا

شفای زندگی در همه ابعاد آن, عشق، ثروت و سلامتی

شروع:
سه‌شنبه ۸ بهمن ۹۸ ۱۶:۰۰
پایان:
سه‌شنبه ۸ بهمن ۹۸ ۱۸:۰۰
شفای زندگی در همه ابعاد آن, عشق، ثروت و سلامتی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


ای اف تی چیست

امروزه به سبب صنعتی شدن دنیا و همچنین افزایش میزان فعالیت های روزمره، آدمیان بیشتر و بیشتر با مشکلات و ناراحی های اعصاب و روان مواجه می شوند! این مشکلات و ناراحتی های مرتبط با اعصاب و روان می توانند برای بدن آدمی، عوارضی را به دنبال داشته باشند؛ عوارضی که آسایش را از فرد سلب می نماید.

علم پزشکی توصیه های فراوان و گوناگونی را برای رهایی از این عوارض و ناراحتی ها فراهم نموده است. یکی از جالب ترین و موثرترین این توصیه های درمانی، بهره گیری از تکنیک EFT است. دقت داشته باشید شما می توانید با بهره گیری از تکنیک EFT  ذهن خود را از تمامی فشارها و دردهای روحی و روانی آزاد نمایید و بر بسیاری از مشکلات که ریشه ی قدیمی و یا حتی مبهمی دارند، غلبه نمایید.

نکته ی مهمی که درباره تکنیک EFT مطرح است، این است که تکنیک EFT بر ضربه زدن های آرام بنا شده است! به بیان ساده تر می توان گفت شما با تکنیک EFT می توانید تمامی فشارهای روحی و روانی و همچنین دردهای جسمی خود را به صورت مشخص و در متن یک سناریو بیان نمایید؛ همزمان با این کار به طور آرام و یکنواخت به نقاط مخصوص بدن خود نیز ضربه هایی را وارد نمایید!

این ضربات را ادامه دهید و همراه با آن ها، جملات تلقینی مثبتی را نیز به ذهن خود جاری کنید. جالب است بدانید در پایان این تکنیک، تفکرات منفی و ناراحتی ها از شما فاصله گرفته اند!

شارژ روحی

در یک توضیح کوتاه پیرامون تکنیک EFT می توان گفت این تکنیک بر این باور است که بدن انسان دارای انرژی است و طبیعتی الکتریکی دارد! همچنین سیستم عصبی بدن آدمی نیز به صورت نظام مند و برنامه ریزی شده، این جریان انرژی را به صورت منظم در بدن به حرکت در می آورد. حال چنانچه تعادل انرژی بهم بریزد، عملکرد آدمی نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. تکنیک EFT در تلاش است تا با توصیه هایی صحیح و بجا این عدم تعادل را به آرامش برساند.

 

در طب سوزنی به این نقاط انرژی با استفاده از سوزن فشار وارد می‌کنند، اما در «ای اف تی» فشار لازم به‌وسیله‌ی ضربات نوک‌انگشتی ایجاد می‌شود. مدافعان «ای اف تی» معتقدند که با ضربه می‌توان به انرژی بدن دسترسی پیدا کرد و به قسمتی از مغز که استرس را کنترل می‌کند، سیگنال فرستاد. درواقع حرف‌شان این است که وقتی نقاط «مریدین» با ضربه تحریک می‌شوند، می‌توانند از استرس و احساسات منفی بکاهند و درنتیجه تعادل ازدست‌رفته را به سیستم انرژی مختل‌شده‌ی بدن بازگردانند.

تغییر عادات

نقاط ای اف تی در بدن کدامند؟
نقاط کلیدی بدن که مسیر عبور جریان هستند بسیار مهم می باشند. در ادامه نقاط مختلف در تپینگ یا نواختن ضربه در حین تمرین را حضورتان شرح می دهیم.
1- فرق سر
2- بالای ستون بینی و ابتدای دو ابرو
3- انتهای دو ابرو (استخوان گودی چشم که در راستای مردمک چشم قرار دارد.)
4- استخوان زیر گودی چشم
5- حد فاصل بین زیر بینی و لب بالایی
6- فاصله بین چانه و لب پایینی
7- برآمدگی استخوان قفسه سینه 
8- چهار انگشت پاین تر از زیر بغل
9- نقاط بیرونی انگشتان (کنار ماهک ناخن)
10- قسمت نرم دست (قسمت کاراته)

نقاط eft

انجام ای اف تی در ۵ مرحله
«ای اف تی» را می‌توان به پنج مرحله تقسیم کرد. اگر بیش از یک مشکل یا ترس دارید، می‌توانید این پنج مرحله را برای مقابله با سایر مشکلات و ترس‌هایتان تکرار کنید. نتیجه‌ی آن هم کاهش یا ازبین‌رفتن احساسات منفی خواهد بود. این ۵ مرحله عبارت‌اند از:

۱. تشخیص مشکل
برای اینکه «ای اف تی» اثر کند در قدم اول باید مشکل یا ترسی را که دارید، تشخیص بدهید؛ چرا که همین مشکل یا ترس قرار است در زمان انجام ضربات کانون توجه‌تان باشد. به‌نظر می‌رسد که اگر هربار فقط روی یک مشکل تمرکز کنید، نتیجه‌ی بهتری خواهید گرفت.

۲. ارزیابی شدت‌ اولیه‌‌ی مشکل
پس از تشخیص مشکل‌تان باید شدت آن را هم مشخص کنید. ببینید که به مشکل‌تان از ۰ تا ۱۰ چه نمره‌ای می‌دهید (۱۰ یعنی حادترین). بر این‌ اساس درد جسمی یا روحی و هر ناراحتی‌ای را که به‌خاطر مشکلی خاص حس می‌کنید، ارزیابی کنید. با این کار می‌توانید پس از انجام مراحل کامل «ای اف تی» میزان بهبودتان را بسنجید. برای مثال اگر پیش از ضربه درمانی شدت اولیه‌ی مشکل‌تان را ۱۰ ارزیابی کردید و پس از انجام ضربات شدت آزاردهندگی مشکل‌تان به ۵ رسید، پس یعنی از این روش ۵۰ درصد نتیجه گرفته‌اید.

مراحل ای اف تی

۳. جمله سازی
قبل از شروع انجام ضربات پیش خودتان جمله‌ای تأکیدی بسازید که توضیح‌دهنده‌ی مشکل‌تان باشد. در ساخت این جمله که باید حین انجام ضربات بیان شود، نکات زیر را لحاظ کنید:

اذعان به مشکل‌تان؛
پذیرش خودتان علی‌رغم مشکلی که دارید.
برای مثال می‌توانید چنین جمله‌ای بسازید: «بااینکه —— (هر ترس یا مشکلی را که دارید در این قسمت جمله جاگذاری کنید)، عمیقا و کاملا خودم را می‌پذیرم». این جمله رایج‌ترین جمله‌ای است که در «ای اف تی» استفاده می‌شود. جای خالی را باید با توضیح کوتاهی درباره‌ی هر احساس منفی یا مشکلی که دارید، پر کنید. مشکلی هم که در این قسمت بیان می‌کنید، هیچ محدودیتی ندارد و درباره‌ی هر چیزی می‌تواند باشد. حتی قسمت دوم جمله را می‌توانید به‌ این‌ شکل عوض کنید: «من عمیقا و کاملا خودم را دوست دارم و می‌پذیرم». 

مهم نیست که این جملات را باور دارید یا نه، بلکه فقط باید بیان‌شان کنید. اگر طرز بیان‌تان با احساس و تأکید همراه باشد، بهتر است؛ اما اگر عادی هم بگویید کفایت می‌کند. ضمنا بهتر است که جمله‌تان را با صدای بلند ادا کنید، اما اگر به هر دلیلی ترجیح می‌دهید که زیرلب زمزمه کنید، هم اشکالی ندارد.

اما این جملات چه هدفی را دنبال می‌کنند؟ «ای اف تی» اختلال در سیستم انرژی بدن را نتیجه‌ی هیجانات منفی می‌داند. این هیجانات منفی وقتی ایجاد می‌شوند که درگیر افکار یا شرایطی خاص باشید. این اشتغال فکری در سیستم انرژی بدن اختلال ایجاد می‌کند، اما در نبودش همه چیز طبیعی خواهد بود. برای نمونه کسی که از چیزی مثل ارتفاع می‌ترسد، حین خواندن ستون طنز روزنامه خبری از ترسش نیست، چون به آن فکر نمی‌کند. اما تنها زمانی می‌توانید سیستم انرژی‌ مختل‌شده‌ی بدن‌تان را به تعادل بازگردانید که روی مشکل به‌وجودآورنده‌ی این اختلال تمرکز کنید. اگر روی مشکل خاصی که سیستم انرژی بدن‌تان را مختل کرده است متمرکز نشوید، «ای اف تی» اثر نخواهد کرد.

 

۴. انجام ضربات

در زنجیره‌ی ضربات «ای اف تی» باید به پایانه‌های ۹ نقطه‌ از نقاط «مریدین» آهسته ضربه بزنید. درمجموع ۱۲ نقطه‌ی «مریدین» اصلی به‌صورت متقارن در دو طرف بدن وجود دارد که هرکدام‌شان به یکی از اندام‌های داخلی مربوط هستند.

انجام ضربات

۵. ارزیابی دوباره‌ی شدت مشکل‌تان
در پایان دوباره ببینید که به مشکل‌تان از ۰ تا ۱۰ چه نمره‌ای می‌دهید. حالا این نمره را با نمره‌ای که پیش از انجام ضربات به مشکل‌تان داده بودید، مقایسه کنید. اگر هنوز به نمره‌ی ۰ نرسیده‌اید، می‌توانید این فرایند را دوباره تکرار کنید.

 

 

 

سخنرانان

لیلا بلقدر
لیلا بلقدر

لیلا بلقدر، کوچ توسعه فردی، مدرس طب سوزنی و مدرس دوره های ای اف تی (تپینگ)، برگزار کننده‌ی این دورهمی است.
بیزینس کوچ

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
این تکنیک اینقدر آسون هستش که پیش نیازی نداره
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
با لبخند بیا
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر، الکترونیکی کافیه
آیا امکان پس دادن بلیت و عودت وجه وجود دارد؟
بله
ای اف تی چقدر مؤثر است؟
«ای اف تی» در درمان سربازان و نظامیان جنگی مبتلا به اختلال استرس پس از حادثه (PTSD) با موفقیت امتحان شده است. در جریان پژوهشی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، پژوهشگران تأثیر «ای اف تی» را روی عده‌ای از سربازان مبتلا به PTSD بررسی و نتیجه‌ی درمان‌شان را با سایر کسانی که با روش‌های استاندارد درمان شده‌ بودند، مقایسه کردند. درعرض فقط یک ماه از استرس روان‌شناختی کسانی که تحت درمان «ای اف تی» قرار داشتند، به‌میزان قابل‌ توجهی کاسته شد. همچنین مشاهده شد که بیش از نیمی از گروه آزمایش «ای اف تی» دیگر به معیارهای PTSD نمی‌خوردند. «ای اف تی» در برخی موارد به‌ عنوان درمان جایگزین روی بهبود علائم اضطراب نیز مؤثر بوده است. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۶ درزمینه‌ی بررسی مقایسه‌ای میزان اثربخشی «ای اف تی» و سایر گزینه‌های استاندارد در درمان علائم اضطراب انجام شد، پژوهشگران کاهش قابل‌توجهی در اضطراب کسانی که تحت درمان «ای اف تی» قرار گرفته بودند، مشاهده کردند. اما این نتایج کافی نیستند و هنوز هم به پژوهش‌های بیشتری برای مقایسه‌ی «ای اف تی» با سایر روش‌های شناخت‌درمانی نیاز داریم
کاربردهای ای اف تی(EFT) چیست؟
دسته اول: مشکلات جسمانی یا بیماری‌ها دسته دوم: مسایل و مشکلات احساسی دسته سوم: عملکردها یا کارایی‌ها

آدرس: تهران خیابان انقلاب، نرسیده به میدان فردوسی، بین خیابان نجات الهی (ویلا) و پل کالج، کوچه سمنان، پلاک ۳، کافه ایونت