رویداد به پایان رسیده است!
دوره آنلاین عارضه‌یابی و نقشه راه تغییر سازمانی در تاریخ دوشنبه ۹ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۷:۰۰

دوره آنلاین عارضه‌یابی و نقشه راه تغییر سازمانی

  • رایگان
  • آنلاین
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چرا تغییر؟


امروزه، اداره کردن سازمان و کسب‌وکار بیش از پیش سخت و نفس‌گیر شده است. به‌ویژه اینکه در رقابت شدید بین کسب‌وکارها برنده کسی است که بتواند در زمان مناسب فرصت مطلوب را شناسایی کند، آن را به یک استراتژی درست برای تغییر تبدیل کند و از همه مهم‌تر، این تغییر را اجرا کند. اما، واقعیت چیز دیگری را نشان می‌دهد. به این آمار توجه کنید:

 

+ هیچ روش هماهنگی و یکپارچه‌ای برای تغییر وجود ندارد.

 

+ ۶۷٪ از بخش‌های منابع انسانی و فناوری اطلاعات با تغییر استراتژی همسو نیستند.

 

+ ۶۰٪ از سازمان‌ها، بودجه‌های خود را با استراتژی تغییر پیوند نداده‌اند.

 

+ ۷۰٪‌ از پرداخت‌های پاداش‌های مدیران میانی هیچ پیوندی با استراتژی تغییر برقرار نمی‌کنند.

 

+ ۹۵٪ از نیروی کار هیچ درکی از عوامل تغییر سازمان ندارد.

 

+ ۸۵٪ تیم‌های اجرایی کمتر از یک ساعت در ماه در رابطه با تغییر استراتژی بحث می‌کنند.

 

این آمار نشان می‌دهد که ۷۰٪ پروژه‌های تغییر در عمل و اجرا شکست خورده‌اند. از طرف دیگر، ساختار اجرای تغییر در سازمان یا کسب‌وکار ساختار منسجمی نیست. اجرای تغییر در سازمان یا کسب‌وکار شما مانند تمامی پدیده‌های طبیعی دو جنبه دارد: ساختار تغییر و محتوای تغییر. محتوای تغییر همان چشم‌انداز و استراتژی تغییری است که شما تدوین کرده‌اید (مرحله سوم از فرایند ۸ مرحله‌ای تغییر کاتر). اما ساختار تغییر نشان می‌دهد که شما به چه میزان قابلیت اجرای محتوای تدوین شده را برای تغییر دارید. اگر ساختار مناسبی برای اجرای تغییر نداشته باشید، مسلماً در دستیابی به نتایجی که از تغییر انتظار دارید شکست خواهید خورد. این یعنی اگر شما بهترین چشم‌انداز و استراتژی تغییر را نیز به خوبی تدوین کنید، اگر ساختار مناسبی برای اجرای تغییر نداشته باشید، هیچ کاری نکرده‌اید. بنابراین، اگر شما نتوانید قابلیت اجرای تغییر در کسب‌وکارتان را افزایش دهید، نمی‌توانید در بازار رقابت و سپس، رشد کنید.

 

 

تغییر یعنی حرکت ار وضعیت موجودی که در آن هستیم به سمت وضعیت مطلوبی که در آن می‌خواهیم باشیم. پس تغییر سه عنصر اساسی دارد: وضعیت موجود، وضعیت مطلوب و برنامه گذار. اینکه بذانیم در چه وضعیتی هستیم (فردی یا سازمانی)، کجا می‌خواهیم باشیم (وضعیت مطلوب) و چقدر راه داریم (برنامه گذار) تا به وضعیت مطلوب خود برسیم.

این دوره آنلاین آموزشی پاسخ به پرسش کلیدی زیر است:

 

آیا ساختار اجرای تغییر در سازمان شما مناسب و مطلوب است؟


جنبش هارمونی تغییر چیست؟


نزدیک به دو دهه تجربه‌ی حرفه‌ای در حوزه‌ی مدیریت و رهبری من و همکاری با سازمان‌ها، شرکت‌ها و مدیران مختلف، مرا به این نتیجه رسانده است که

 

رفتارهای تغییر سازمان‌های ما با ساختارهای تغییر آنها هارمونی ندارد!

 

این یک بخش قضیه است. بخش اصلی قضیه آنجایی است که می‌خواهیم از این وضعیت خلاص شویم. در واقع می‌خواهیم تغییر کنیم. اینجا جایی است که صرفاً به تغییر ساختارها فکر می‌کنیم. و وقتی به سمت برنامه تغییر ساختارها می‌رویم، چون رفتارهای ما تغییر نمی‌کند اولاً، و بعد رفتارهای ما با ساختارهای تغییریافته سازگاری و همسازی ندارد، به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم. اگرچه تغییر الگوها و روش‌های مختلفی را دارد، اما بیشتر این روش‌ها و الگوها در قالب ساختارها برنامه‌ریزی می‌شوند. به عنوان مثال، وقتی از وضعیت موجود ناراحتیم به سمت توسعه استراتژی جدید، بازبینی فرایندها، خرید نرم‌افزار جدید، آموزش‌های پرسنل، تغییر فرهنگ، و… می‌رویم. بعد می‌بینیم علی‌رغم انجام این کارها ولی باز نتوانستیم نتیجه درست را به دست بیاوریم. واقعاً مشکل یا مسئله کجاست؟ نتایج و تجارب بنده در این حوزه به سه شکاف به شرح زیر رسیده است:

 

 

+ رفتارشناسی تغییر نشان می‌دهد که رفتارهای سه سطح سازمانی یعنی رهبران ارشد، مدیران میانی و کارکنان اجرایی با هم هارمونی ندارد؛

 


+ ساختارشناسی تغییر نشان می‌دهد که ساختارها متناسب با یک بستر یکپارچه با یکدیگر پیوند برقرار نمی‌کنند و به صورت جزیره جزیره تغییر می‌کنند؛

 


+ و در نهایت، ارتباطی بین تغییر ساختارها و تغییر رفتارها در سازمان مشاهده نمی‌شود. واضح‌تر بگویم اینکه هارمونی بین تغییر ساختارها و رفتارها در دستیابی و حرکت به سمت وضعیت مطلوب مشاهده نمی‌شود.

 

در این دوره آنلاین آموزشی می‌خواهیم با استفاده از یک روش نوین و علمی-کاربردی در محور دوم الگوی خودساخته «جنبش هارمونی تغییر (جهت)» یعنی یکپارچگی سیستم‌ها، سازمان یا کسب‌وکارتان را عارضه‌یابی و نقشه‌راه تغییر سازمانی را ترسیم کنید.

 

 


عارضه‌یابی تغییر چیست؟


چگونه کسب‌وکار یا سازمان خود را براساس میزان قابلیت اجرای تغییر عارضه‌یابی کنید؟

 

پاسخ به این سوال یک فرصت عالی برای عارضه‌یابی کسب‌وکاری که انجام می‌دهید به دست می‌دهد. شما در این دوره آنلاین آموزشی می‌آموزید که چطور قابلیت و شایستگی اجرای تغییر در کسب‌وکار را ارزیابی و براساس این ارزیابی معماری کسب‌وکارتان را دوباره برای رقابت در آینده بازآفرینی کنید. فرایند رهبری تغییر در اکثر سازمان‌ها و کسب‌وکارها یک فرایند منسجم و یکپارچه‌ای نیست، و به همین دلیل وقتی شما یک برنامه‌ی تغییر را تدوین می‌کنید، عملاً نمی‌توانید آن را اجرا کنید.

 

اگر اجرای تغییر را در کسب‌وکارتان تمرین نکنید و یاد نگیرید، از گردونه رقابت حذف خواهید شد و ارزش کسب‌وکاری را از دست خواهید داد که سال‌هاست برای آن زحمت کشیده‌اید. بنابراین ما در این بسته آموزشی به شیوه «یادگیری با انجام»، دو دوره «رهآورد تلاش (سیستم نوین رهبری سازمان» و «بالندگی مدیریت استراتژی» و هم‌چنین ۲۰ ساعت مربی‌گری کسب‌وکار قرار داده‌ایم تا شما بتوانید با خیال آسوده قابلیت اجرای تغییر خود را افزایش دهید.

 

دوره آنلاین عارضه‌یابی و نقشه‌راه تغییر سازمانی به کسب‌وکار یا سازمان‌تان کمک می‌کند تا بتوانید یک سامانه‌ی ارزیابی رسمی، منظم و یکپارچه‌ای را طراحی و ایجاد کنید و براساس این ارزیابی سیستم نوین رهبری کسب‌وکار را مبتنی بر استراتژی معماری و طرح‌ریزی کنید تا در راه تغییر و تحول کسب‌وکار و سازمان‌تان با کمترین ریسک و مقاومت پیش بروید.

 

این دوره آنلاین آموزشی براساس عناصر «منظومه جامع مدیریت (نجم)» تدوین گردیده است و عنصر ۱-۵ را برای اجرای برنامه تغییر پوشش می‌دهد:

 

 


نقشه‌راه تغییر


ما در دوره آنلاین «عارضه‌یابی و نقشه‌راه تغییر سازمانی» از روش بلوغ سطح قابلیت فرایند استفاده می‌کنیم. روش بلوغ سطح قابلیت فرایند با توجه به ۵ سطح قابلیت اولیه، تکرارپذیر، مشخص، موفق، و بهینه و امتیازدهی هر عنصر چک‌لیست ارزیابی به شما نشان می‌دهد که در هر عنصر فرایند مدیریت تغییر چه نقاط قوت و نواحی قابل بهبودی را خواهید داشت. در این مسیر، این دوره به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید گزارش کاملی از ارزیابی فرایند مدیریت تغییر داشته باشید.

 

 

 

 

شاید شما الان در ذهن خود این سوال را داشته باشید که پس از پرداخت این هزینه چه خروجی را از این دوره خواهم داشت. شما با گذراندن این دوره آموزشی می‌توانید گزارش‌های کاملی از نقاط قوت و نواحی قابل بهبود برای تغییر کسب‌وکارتان به صورت زیر تهیه کنید:

 

گزارش راداری

 

 

گزارش امتیازدهی هر عنصر

 

 

گزارش امتیازدهی کل عناصر

 

 

نقشه راه تغییر استراتژیک

 


مخاطب این دوره کیست؟


این دوره آنلاین آموزشی برای کلیه صاحبان کسب‌وکار، مدیران و کارشناسانی است که می‌خواهند بر مبنای یک روش علمی و کاملاً کاربردی کسب‌وکار یا سازمان خود را براساس استراتژی ارزیابی و معماری، نقشه راه تغییر استراتژیک را ترسیم کنند و نتایج فوق‌العاده و چشم‌گیری را بگیرند. مقاله این دوره آنلاین آموزشی در چهاردهمین کنفرانس بین‌المللی مدیریت به عنوان مقاله منتخب علمی-پژوهشی در تهران-برج میلاد ارائه شده است:

 

 

 

 

 

اگر دوره مربی رشد فردی (۲۴ ساعت دوره+قبولی در آزمون+۶ ماه کارورزی مربی‌گری) را با موفقیت گذارنده باشید، با قبولی در آزمون این دوره به عنوان

 

حامی کسب‌وکار (Business Leadership Master Class)

 

در شبکه همکاری دگرگونی (شهد) مشغول به کار خواهید شد.

 

این دوره در ۱۲ جلسه ۲ ساعته جمعاً ۲۴ ساعت برگزار خواهد شد.

سخنرانان

مسعود جیتگرها
مسعود جیتگرها
مدرس و مربی تغییر

بیش از دو دهه دغدغه رشد و پیشرفت افراد و سازمان‌های ایرانی و جهانی

برگزارکنندگان

مکتب تغییر چیتگرها
مکتب تغییر چیتگرها
یادگیری و مربی‌گری تغییر

مکتب تغییر چیتگرها با دو دهه سابقه در زمینه یادگیری و مربی‌گری، کمک می‌کند تا برنامه تغییر فردی و سازمانی شما اجرا شود. اجرای تغییر پیچیده نیست، در صورتی‌که سازوکارها و ابزارهای ویژه‌ی آن به درستی بکار گرفته شود. «جنبش هارمونی تغییر (جهت)» به عنوان یک مدل خودساخته ایرانی می‌تواند شایستگی فردی، سازمانی و نوآوری شما را به طور چشم‌گیری برای اجرای تغییر افزایش دهد.

خدمات ما:

۱. کتاب‌های تألیفی و ترجمه

۲. محصولات آموزشی به صورت فیلم و صوت

۳. ارائه خدمات ارزیابی و مربی‌گری حضوری و آنلاین

برگزار‌کننده

آواتار

مکتب تغییر چیتگرها

ما چه کسی هستیم مکتب تغییر چیتگرها با دو دهه سابقه در زمینه یادگیری و مربی‌گری، یک مؤسسه فرهنگی و آموزشی است که کمک می‌کند تا برنامه تغییر فردی و سازمانی شما اجرا شود. اجرای تغییر پیچیده نیست، در صورتی‌که سازوکارها و ابزارهای ویژه‌ی آن به درستی بکار

رویداد های برگزارشده۲۵
  • شروع: دوشنبه ۲۰ آبان ساعت ۱۷:۰۰
  • پایان: دوشنبه ۹ دی ساعت ۲۰:۰۰
رویداد آنلاین است