رویداد به پایان رسیده است!
عصیان خانگی در تاریخ پنج‌شنبه ۹ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۸ اسفند

خلق اثر مکتوب

  • تهران
  • ۵۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارنفیسه حکمت
پنج‌شنبه ۸ اسفند

کارگاه قانون کار

  • تهران
  • از ۱۸۸,۰۰۰ تومان
آواتارگروه آموزشی پژواک دانش
جمعه ۱۶ اسفند

book discussion about THE STRANGER BY ALBERT CAMUS

  • تهران
  • ۲۰,۰۰۰ تومان
آواتارخانه كتاب پيدايش
جمعه ۵ اردیبهشت

Planing to Study Abroad

  • تهران
  • از ۱۵۰,۰۰۰ تومان
آواتارcytocity

عصیان خانگی

شروع:
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸ ۱۰:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۹ خرداد ۹۸ ۱۸:۰۰
عصیان خانگی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


محور اصلي اين وركشاپ زنان و مساكن مهر هستند. هدف پروژه، پايه گذاري روش به خصوصي از زندگي در اين مساكن است: روشي كه بر اصل مشاركت است. با عضو شدن در اين وركشاپ تيمي ميشويم براي شناسايي، طراحى ، ساخت و سازماندهى رابطه ها و صميميتهايي كه فراتر از چهار ديواري خانه ها باشند. صميميت هايي كه ممكن است از يك نذري يا جلسه ي احيا (مراسم شب هاى قدر) شروع شوند و به يك باغچه ي مشترك يا سينماي محلي ختم شوند. در اين وركشاپ، مراسم مذهبي خانگي نقطه شروع تحقيق هستند. اما أفق پروژه جاى ديگريست. سوال ساده است: اين سازماندهى ها چگونه بايد باشند؟ چه طور بايد از انها استفاده كرد؟ و چه طور بايد در خانه هاي مهر اجرايى شوند؟

———————————
دوره ي ده روزه وركشاپ شامل آموزشهاي تئورى و عملى است كه برگرفته از دو مسير از سابقه ى كارى مدرس وركشاپ، دكتر سمانه معافي است: از يك سو تحقيقات دكتراى وى در دانشگاه AA با نظارت دكتر Pier Vittorio Aureli در رابطه با خانه هاي سازمانى و نقش زنان ،و از سوى ديگر كار او در Forensic Architecture ، نامزد جايزه ى معتبر هنرى ترنر در انگليس.
———————————
بخشي از نتايج وركشاپ با ذكر نام أعضاء در پاييز در سه سالانه شارجه به نمايش گذاشته خواهد شد.

———————————
دعوت براي متقاضيان از رشته هاى مختلفى همچون معماري، فيلم، انيميشن، هنر، مردم شناسي و حقوق زنان مى باشد.
——————————————-
گزينش شركت كنندگان با مصاحبه خواهد بود. داشتن دانش نرم افزارهاى 4D Cinema و Adobe After Effects نكته اى مثبت است اما ضرورى نيست. متقاضيان بايستى يك تصوير مرتبط با موضوع كارگاه را به همراه يك بيگرافى كوتاه از خود به ايميل پلتفرم ٢٨ ارسال نمايند. 

سخنرانان

سمانه معافی
سمانه معافی
مدرس کارگاه

دکتر سمانه معافی معمار و پژوهشگر است. او دکترای خود را از دانشکده معماری (AA) دریافت کرده است. پایان نامه او درباره ی رفاه و خانه از دیدگاه فمنیستی است و مقاله های او درباره ی پیوند جنسیت و مسائل خانگی در مجله های Review Avery، Funambulist و Real Review به چاپ رسیده است. اکنون دکتر معافی در بخش Forensic Architecture در دانشگاه گلداسمیت لندن در جایگاه پژوهشگر ارشد و هماهنگ کننده ی واحد پژوهشی Contemporary Nature - CCN کار می کند. کارهای او در نهادهای معتبری مانند موزه ی تیت بریتانیا، MACBA و دوسالانه ی معماری ونیز نمایش داده شده است.
او پیش از این در دانشکده معماری بارتلت (UCL) کارگاه های طراحی را در سطح کارشناسی ارشد هدایت می کرده و در دانشگاه فنی سیدنی در سطح کارشناسی تدریس کرده است. همچنین شماری دوره ی فنی و کارگاه های آموزشی را در Royal College of Arts، دانشکده معماری(AA) و PACT Zollverein برگزار کرده است.

آدرس: تهران خیابان انقلاب، دروازه دولت، خیابان خاقانی، پلاک28