رویداد به پایان رسیده است!
کارگاه کاربردی: فاجعه در جذب و استخدام؛ اگر این 8 مهارت منحصر به فرد را نداشته باشید!!! در تاریخپنج‌شنبه ۲۵ امردادبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

کارگاه کاربردی: فاجعه در جذب و استخدام؛ اگر این 8 مهارت منحصر به فرد را نداشته باشید!!!

شروع:
پنج‌شنبه ۲۵ مرداد ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۲۵ مرداد ۹۷ ۱۷:۰۰
 کارگاه کاربردی: فاجعه در جذب و استخدام؛ اگر این 8 مهارت منحصر به فرد را نداشته باشید!!!
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

این کارگاه چیست؟

در این کارگاه با تأکید بر اصل کلیدی مصب، فرصت تجربه دنیای نظر و عمل در جذب و استخدام به صورت توأمان برای فراگیران مهیا شده و دغدغه آنها درخصوص اسارت در زنجیر تئوری محض رفع می ‏شود.

روش آموزش در این کارگاه با درگیرکردن ذهنی و عملی فراگیران در مباحث، به یادگیری آنان غنا بخشیده و ثبیت آموخته‏ ها را در بلندمدت رقم خواهدزد.

***تجربه این دوره منحصر به فرد را از دست ندهید.***

 به زبان ساده ؛ این کارگاه در واقع دوره توانمند سازی در حوزه جذب و استخدام است. با شرکت در این کارگاه مهارت های جذب و استخدام خود را به طور چشمگیری ارتقا داده و اعتبار استخدام در شرکت خود را چندین برابر افزایش می دهید. با به کاربردن تکنیک ها و روش های گزینش  می توانید  به شکل هدفمند در مورد انتخاب بهینه از میان کاندیداهای فرصت شغلی تصمیم گیری نمایید.

چرا باید شرکت کنم؟

اگر تجربه انتخاب یک فرد نامناسب را برای سازمان داشته باشیم و یا پیامدهای انتخاب نادرست همکار جدید در واحد سازمانی خود را درک کرده باشیم؛ به خوبی به اهمیت و جایگاه سیستم جذب و استخدام سازمانی واقف هستیم.

چه بسیار سازمان هایی که با انتخاب نادرست نیروهای خود نتیجه سالها زحمات و یا رشد سازمانی خود را بر باد داده اند. امروزه باید اذعان داشت که متقاضیان فرصت های شغلی(کارجویان) بسیار خبره تر از گذشته در مصاحبه های استخدامی حاضر می شوند به طوری که در طی فرایند گزینش به خوبی از پس سوالات شخصیت شناسی و مصاحبه های استخدامی بر می آیند و جذب سازمان ها می شوند. اما در کمال ناباوری پس از اندکی زمان  دو حالت رخ می دهد:

*** این آن سازمانی که من فکر می کردم نیست(کارجو)

*** این فرد آنگونه که در مصاحبه ها ظاهر شد نتوانست در عمل خود را ثابت کند(سازمان)

***با شرکت در این کارگاه، هنر طراحی یک سیستم جذب کارآمد ، اثربخش و پویای مبتنی بر سازمان خود را  بدست آورید***

  در بیشتر مواقع کسانی که در فرآیند گزینش ما شرکت می کنند  هنر تصویر سازی خوبی دارند(تصویر سازی موضوعی در رفتار سازمانی است که فرد، خود واقعی خود را نشان نمی دهد و به صورت آگاهانه تصویر مورد نیاز از خود را به نمایش می گذارد) از طرفی دیگر اکثر متقاضیان در فرایندهای مختلف و زیادی  از جذب و گزینش سازمان ها شرکت کرده اند ، بنابراین به طور طبیعی تکنیک های مختلفی را در مواجهه با فرایند گزینش شرکت ها کسب نموده اند اگر به این دو مورد دوره های " چگونه در مصاحبه های استخدامی حاضر شویم" را اضافه کنیم می توان نتیجه گرفت که متقاضیان شغلی آماده تر و خبره تر از همیشه در گزینش شرکت ها حاضر می شوند. بنابراین لازم است کسانی که در فرایند جذب و استخدام شرکت ها تصمیم ساز یا تصمیم گیر هستند خود را برای مواجهه با این موضوعات و مسائل توانمند ساخته و راه نفوذ افراد نامناسب که نشات گرفته از سیستم جذب ناکارآمد است را سد نمایند.

چه مهارت هایی کسب می‏کنم؟

*** 1- سیستم و فرآیند جذب و استخدام سازمان خود را طراحی نموده و آیین نامه ها و دستورالعمل ها را   براساس آن تنظیم می نمایید.

***2- با استفاده از الگوی GTBO نیازهای اطلاعاتی لازم برای هر فرصت شغلی را استخراج نموده و شناسنامه فرصت شغلی را تنظیم می نمایید.

***3- با استفاده از ابزارهای مختلف گزینش، قیف گزینش را متناسب با هر شغل طراحی می نمایید.

***4- با شناخت انواع کانال‏های جذب و کاربرد آنها، پیام‏های تبلیغاتی جذب را مبتنی بر الگوی MJC متناسب با هر شغل، تدوین می نمایید.

 

***فرصت کسب 8 مهارت کلیدی و منحصر به فرد را در 8 ساعت آموزش سراسر کاربردی از دست ندهید***


***5-با استفاده از تکنیک‏های آنالیز رزومه، مهارت شناسایی رزومه‏ های مؤثر بالقوه را کسب می نمایید.

***6-روش‏های کسب اطلاعات از طریق مصاحبه تلفنی و قضاوت براساس آن را تجربه کنید.

***7-اصول 11 گانه طراحی سؤالات هدفمند را برای ایجاد سؤالات اثربخش به کار گرفته و پاسخ‏های مختلف مصاحبه ‏شوندگان را تحلیل نمایید.

***8-با استفاده از چارچوب TPI، مهارت جمع ‏آوری اطلاعات ارزشمند درمورد متقاضی را از کارفرمای قبلی کسب کنید.

مزایای شرکت در کارگاه

***8 ساعت آموزش کاربردی و عملیاتی را دریافت می کنید.

***جزوه تکمیلی 8+3 ( علاوه بر جزوه کارگاه، یک جزوه تکمیلی که  در آن  سه مهارت دیگر جذب به صورت خود آموز تشریح گردیده است را   فرا می گیرید)

*** فرم ها و ابزارهای مختلف جذب و استخدام به صورت خام در اختیار قرار می گیرد.

***پشتیبانی از  فراگیران پس از طی دوره ( فراگیران پس از طی دوره می توانند از خدمات پرسش و پاسخ و یا رفع مشکلات و مسائل خود در مدت معین بهره گیرند)

فرقش با بقیه چیه؟

تفاوت این کارگاه با سایر کارگاه های مشابه  در 3 محور زیر است:

1- تفاوت در طراحی محتوا : ای کارگاه با استفاده از الگوی استعاره ای " مصب" طراحی گردیده است به نحوی که حوزه نظر(تئوری) و عمل( تجربه) در هم آمیخته شده و فراگیر با  یک جنبه واحد( تلفیق تئوری و عمل) حوزه جذب و استخدام را فرا می گیرد. بنابراین هم می تواند از اعتبار روش ها و تکنیک ها اطمینان حاصل کند و از ازمون و خطا بپرهیزد و هم می تواند آنچه را که فرا گرفته است را به کار ببندد.. با شرکت در این کارگاه بیشتر با این الگوی استعاره ای آشنا می شوید...

2- تفاوت در رویکرد به جذب و استخدام: در این کارگاه از رویکرد سیستمی استفاده شده است بدین معنا که فراگیر موضوع استخدام را در قالب یک سیستم درک خواهد کرد بنابراین می تواند ورودی ها ، فرایند و خروجی های آن را طراحی کرده و برای اطمینان از سیستم خود نظام های کنترلی و بازخورد را طراحی و اجرا نماید. بهره گیری از این رویکرد فراگیر را وارد دنیای جدیدی از بینش و نوع نگاه به زیرسیستم های منابع انسانی می نماید. با استفاده از نگاه سیستمی  از یکپارچه بودن مطالب اطمینان حاصل می شود.

3- رعایت اصول ورک شاپ و آموزش کارگاهی: متاسفانه اغلب کارگاه ها مدعی کاربردی بودن مطالب خود هستند، اما زمانی که فراگیر در دوره شرکت می کند جز با یکسری مفاهیمی که با یک سرچ ساده قابل دستیابی هستند چیز دیگری عایدش نمی شود!! اگر به این موضوع متکلم وحده بودن مدرس و بعضا انجام چند کار عملی ساده در حین کارگاه را اضافه کنیم متوجه می شویم چقدر  این موضوع می تواند خسته کننده باشد... در این کارگاه تمامی اصول کارگاه آموزشی(WORK SHOP) رعایت شده است و به عینه کاربردی بودن را درک خواهید کرد...

مدرس

دکتر حسن هژبرافکن یکی از متخصصین ماهر و خوشنام حوزه منابع انسانی است. هژبرافکن علاوه برکسب مدارج علمی در رشته منابع انسانی در مقطع دکتری دانشگاه تهران، در حوزه مشاوره و آموزش منابع انسانی فعالیت‌های موثری از جمله سابقه همکاری با سازمان های دولتی و خصوصی، موسسات پژوهشی دولتی و خصوصی در زمینه‏ های منابع انسانی،  ساختار و فرایندها و تعالی سازمانی داشته است. از جمله ویژگی‌هایی که او را از سایر متخصصان این حوزه متمایز می‌کند می‌توان به تسلط علمی و آموزش های کاربردی، روان و گیرا،  با رویکردی سیستمی و دارای پیوستگی موضوعی اشاره نمود. آموزش های ارائه شده از سوی ایشان معمولا  با مثال‌های روشنی در بازار کار همراه است که این امر خود باعث درگیری بیشتر فراگیران و یادگیری عملی موضوع می‌شود. از این رو این آموزش ها با استقبال خوبی روبرو هستند و نیازهای آموزشی فراگیران را  به طور کامل پوشش میدهد.

برای چه کسانی مفید است؟

مدیران و کارشناسان منابع انسانی

مدیران واحدهای تخصصی

کارمندانی که روزی مدیر خواهند شد

دانشجویان رشته مدیریت

و سایر علاقه مندان به حوزه منابع انسانی

اطلاعات کلی کارگاه

زمان برگزاری: پنج شنبه - 7-04-1397 از ساعت 9 الی 17

مدت زمان دوره : 8 ساعت

میزان سرمایه گذاری: 380/000 تومان


آدرس:تهران بلوار میرداماد- رویروی مسجد الغدیر- جنب بانک ملی- پلاک188- واحد 5