کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
معماری
-
۷۰۰,۰۰۰ تومان

توضیحات

یکی از اصطلاحات رایجی که در معماری به گوش معماران و دانشجویان و افراد حاضر در زمینه میخورد انواع نقشه ها با نام های فاز یک و فاز دو و … می باشد شاید برای برخی این سوال پیش بیاید که به چه نقشه هایی فاز یک و به چه نقشه هایی فاز دو و … گفته میشود از این رو در این مقاله از وب سایت تخصصی معماری ۹۸ تصمیم گرفتیم تا با ارائه تفاوت نقشه فاز یک و نقشه فاز دو اطلاعات کاملی در رابطه با این دو مورد ارائه دهیم و مفهوم این دو اصطلاح پر کاربرد را نمایان سازیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

توضیحات

مفهوم نقشه فاز یک و فاز دو
همانطور که میدانید بعد از مشخص کردن و بررسی سایت پروژه از نظر های مختلف و آنالیز کلی کار به طراحی پلان معماری سازه مورد نظر میرسد تا در این مرحله طرحی برای سایت در نظر گرفته شود و این طرح را پیاده سازی نمود که پس از انجام این موارد و بررسی کلی طرح ساختمان نقشه سازه مورد نظر را با مقیاس هایی از جمله ۱*۱۰۰ و ۱*۱۵۰ ترسیم می نمایند تا طرحی کلی در دسترس باشد و عوامل اجرایی با طرح و فرم اصلی ساختمان آشنا شوند که به این نقشه هایی که ویژگی های معماری ساختمان که در آنها روابط و اطلاعات محدودی از جمله نوع استقرار بنا و روابط فضا ها و مشخصات نمای ساختمان را دارا هستند نقشه فاز یک معماری می گویند .

توضیحات

برای معرفی طرح و سازه به مهندسین و سایر عوامل میتوان از این نقشه ها استفاده نمود تا آنها را با فرم و طرح ساختمان و اطلاعات فراتری در این رابطه آشنا نمود و نظر سرمایه گذاران را راجع به این طرح و نمای ساختمان جلب نمود , همچنین میتوان امکانات مربوط به اجرای سازه و تأسیسات ساختمان را ارزیابی نمود و هزینه و زمان اجرای پروژه را برآورد کرد یعنی با استفاده از نقشه فاز یک سازه نیز میتوان عملیات متره و برآورد را انجام داد . برای بهتر به نظر رسیدن این نقشه ها و موراد دیگر همچون ارائه اطلاعات بیشتر در رابطه با سازه از مبلمان فضا ها و پر رنگ کردن برخی قسمت ها و … در نقشه استفاده میشود 

توضیحات

معرفی نقشه فاز ۲
نقشه های فاز یک ساختمان دارای اطلاعات محدودی هستند که فقط در حد معرفی و آشنایی با پروژه اطلاعات دارند اما نقشه های فاز ۲ معماری دارای تمامی اطلاعات مربوط به سازه می باشد که از این اطلاعات میتوان به اطلاعات اجرایی همچون نوع فونداسیون‌ ها , ابعاد ستون‌ ها , مسیر لوله‌ ها , جنس دیوار ها , مصالح کف سازی , جنس و جزئیات درها و پنجره‌ ها , محل استقرار لامپ‌ ها و … اشاره نمود که در تعریف کلی باید گفت که نقشه های فاز ۲ تمامی جزئیات اجرایی پروژه را دارا هستند .  نقشه فاز ۲ همان نقشه هایی هستند که برای اجرایی اسختن پروژه ها مناسب هستند .

توضیحات

نقشه های فاز ۲ شامل :
نقشه های فاز ۲ معماری :

این نقشه ها و شیت های مربوط توسط مهندس معمار تهیه میشوند و اطلاعات معماری از قبیل مشخصات مصالح و جزئیات اجرایی قسمت‌ های مختلف ساختمان را دارا هستند و در اجرای پروژه لازم و ضروری هستند .

نقشه های از ۲ سازه :

این نقشه ها و شیت های مربوطه توسط مهندس محاسب طراحی میشوند و مشخصات فونداسیون ها , ستون‌ ها , تیر ها و پوشش سقف‌ ها را دارا هستند

توضیحات

نقشه های تاسیسات مکانیکی : 

این نقشه ها و شیت های مربوطه سیستم آب رسانی , دفع فاضلاب , نحوه ی گرمایش و سرمایش را دارا هستند و این اطلاعات را در اختیار میگذارند .

نقشه های تاسیسات الکتریکی :

این نقشه ها توسط مهندس برق طراحی میشود و شامل شیت ها و مواردی از جمله سیستم روشنایی , کلید و پریز و تلفن ساختمان هستند . که از مجموعه نقشه های ذکر شده در انتها نقشه ای اجرایی برای معماران و مهندسین اجرایی طراحی میشود و در اختیار آنها قرار میگیرد .

سخنرانان

مهندس طاهری
مهندس طاهری
استاد

برگزارکنندگان

مجتمع فنی تهران نمایندگی مشهد
مجتمع فنی تهران نمایندگی مشهد
اموزشگاه

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۳۹۹/۱۲/۰۱۱۴۰۰/۰۲/۳۱

حامیان

سوالات متداول

علاغقه مندی
وسایل مربوطه
خیر

گالری تصاویر

ویدیو از آپارات

ویدیو از آپارات

ویدیو از آپارات

برگزار‌کننده

آواتار

مجتمع فنی تهران نمایندگی مشهد

مجتمع فنی تهران نمایندگی مشهد مجتمع فنی تهران برترین برند آموزشی کشور ?مجتمع فنی تهران در سال 1358 با آموزش دوره های الکترونیک، الکتروتکنیک، الکترومکانیک، تعمیر رادیو و تلویزیون سیاه و سفید و رنگی، ویدیو و برق صنعتی با نظر و همت دکتر سعید سعادت و مهن

رویداد های برگزارشده۴۷
رویداد های فعال۴

آدرس

مشهد دندانپزشکان4پلاک18

موقعیت جغرافیایی رویداد

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

تا ۳۱ اردیبهشت

دوره های رباتیک دانشگاه علم و صنعت ایران

 • آنلاین
 • از ۱۲۰,۰۰۰ تومان
 • دانشگاه علم و صنعت ایران
تا ۲۳ اردیبهشت

برنامه‌نویسی R با رویکرد بیوانفورماتیکی

 • آنلاین
 • ۷۹۰,۰۰۰ تومان
 • Computer Researchers
تا ۱۹ اردیبهشت

دوره مجازی شاخص_طرح مسائل کشور در کارزار انتخابات

 • آنلاین
 • ۳۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز آموزشی گام
دوشنبه ۳۱ خرداد

فستیوال نوآوری‌ باغچه‌های کشت عمودی در جزیره کیش

 • آنلاین
 • رایگان
 • موسسه راهبردی بشرا پژوه