رویداد به پایان رسیده است!
فیلم گارگاه آموزشی مبانی حقوقی قراردادها برای کسب و کارهای نوپا در تاریخ جمعه ۱۴ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

فیلم گارگاه آموزشی مبانی حقوقی قراردادها برای کسب و کارهای نوپا

شروع:
جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷ ۱۰:۰۰
پایان:
جمعه ۱۴ اردیبهشت ۹۷ ۱۳:۳۰
فیلم گارگاه آموزشی مبانی حقوقی قراردادها برای کسب و کارهای نوپا
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چرا باید در این کارگاه شرکت کنیم؟


 

مدل کسب و کار یا امور حقوقی؟؟؟


اگر از یک فردی که در حال راه اندازی کسب وکار است سوال کنید برای شروع به چه چیزهایی نیاز است، به مواردی مانند  تعریف بیزینس پلن (Business Plan) ، تهیه و تدارک محل فعالیت، انتخاب شرکاء و همکاران و… اشاره خواهد کرد. در این میان عمده صاحبان کسب و کارهای نوپا در آخرین مراحل و یا زمانی که با مشکل مواجه می شوند به اهمیت مسائل حقوقی پی می برنددر یک کسب و کار، نیاز به تعامل با افراد و مجموعه های مختلف اداری و خصوصی است که باید با هر کدام از این بخش ها بصورت جداگانه تعامل نمود. در کنار اقداماتی که برای شروع فعالیت اقتصادی یک استارتاپ انجام می دهید باید اصول بنیادین حقوقی را فراگیرید و با افزایش دانش حقوقی، ضمن مدیریت صحیح روابط داخلی و خارجی کسب و کار خود کسب و کاری قانونمند و معتبر ایجاد نمایید.

یکی از مهم ترین مسائل حقوقی که شرکت های نوپا باید به آن آشنا باشد، اصول و قواعد حقوقی برای تدوین قرارداد است. بسته به نوع خدمات و کالای ارایه شده باید قرارداد مناسب تدوین شود. متاسفانه عدم انسجام و تناسب نوع قرارداد با موضوع مورد اجرا و نحوه تنظیم و نگارش متن این قراردادها در بسیاری موارد مشکلاتی را برای صاحبان کسب و کار بوجود می آورد و آنان را درگیر مسایل حقوقی و گاهی مراجعات متعددد به مراجع قضایی برای احقاق حق می کند. تنوع شیوه های متفاوت تنظیم قرارداد نیز از جمله مواردی است که به این پیچیدگی و چالش های بالقوه می افزاید. در شرکت ها، قراردادها در سطوح مختلفی ار قرار همکاری و شراکت بین بنیان گذارارن تا قراردادهای فروش کالا یا خدمات تنظیم می شوند که هرکدام دارای قالب و محتوای مخصوص به خود هستند.  با فرارگیری اصول حقوقی نگارش قراردادها، علاوه بر تدوین قراردادهایی بی نقص، نگرانی های خود از مشکلاتی که در اثر نگارش غیر اصولی یک قرارداد بوجود خواهد امد را به حداقل خواهید رساند.

بی شک تاثیر  آگاهی از موضوعات حقوقی در آینده ای نه چندان دور بازتاب فوق العاده ای در پیشرفت و اعتبار سازی کسب و کار شما خواهد داشت.

مدرس کارگاه

محمد یونسی
محمد یونسی
وکیل دادگستری

مدیر حقوقی شتابدهنده فارابی
کارشناس ارشد حقوق مالکیت فکری از دانشگاه شهید بهشتی
مشاور شرکت های تجاری ،شرکت های دانش بنیان و استارتاپی


سرفصل های کارگاه آموزشی


قواعد عمومی حاکم بر قرارداد ها

شرایط اختصاصی قرارداد ها

آشنایی با قراردادهای عمومی

آشنایی با قراردادهای محرمانگی و عدم رقابت

آشنایی با قراردادها استارتاپ ها

بررسی نمونه قرارداد ها

حل اختلاف و وجه التزام در قراردادها


نکته مهم


لطفا قبل از ثبت نام دقت فرمایید پس از ثبت نام امکان انصراف از خرید وجود ندارد.

رویداد آنلاین است