رویداد به پایان رسیده است!
قدرت شبکه های اجتماعی در دست محتوا هایشان است در تاریخ سه‌شنبه ۳۰ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
سه‌شنبه ۳۰ مهر ساعت ۱۶:۰۰

قدرت شبکه های اجتماعی در دست محتوا هایشان است

  • رایگان
  • تهران
  • کارآفرینی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

وجود محتوا در شبکه های اجتماعی چه اهمیتی دارد؟


متن مهمترین عنصر در ساختار شبکه‌های اجتماعی است اما این اجتماعات ادبیات متفاوتی نسبت به آداب زبان رسمی دارند به همین دلیل است که تولید محتوا برای این کلونی‌ها کار ساده‌ای نیست. هر گروه در این شبکه‌ها دارای هویت و ذائقه مشترک هستند که این اشتراکات باعث تمایز آنها از یکدیگر می‌شود پس هر چقدر محتوای تولیدی مورد پسند مخاطبان بیشتری باشد می‌توان اجتماع بزرگ‌تری ایجاد کرد که خواسته یا ناخواسته به‌دنبال یک هدف مشترک حرکت می‌کنند.
در همین ابتدا متوجه شدیم که مخاطب و هدف، دو رکن اصلی در تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی هستند و در کنار مواردی مانند شاخص‌های عملکرد، تقویم و برنامه‌ریزی، می‌توانند مسیر تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی را هموار کنند.
یادگیری فرهنگ شبکه‌های اجتماعی به صدها ساعت زمان برای رصد، تولید و تمرین نیاز دارد به همین دلیل در این کلاس تلاش می‌کنیم مهمترین نکته‌ها برای تولید محتوا را مرور کنیم.


نگاهی کوتاه به سرفصل های این کارگاه


اصول تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی
چشم‌انداز و هدف در تولید محتوا
پرسونا و مخاطب‌شناسی
تولید محتوای بصری
فرآیند تولید
تکنیک FAB برای معرفی محصول
پست‌های ویروسی
بررسی پلتفرم‌های اینستاگرام، توییتر، لینکدین


اصول تولید محتوا در شبکه‌های اجتماعی


شبکه‌های اجتماعی بر بستر متن و رسانه فعالیت می‌کنند اما ادبیات شفاهی دارند. همچنین این شبکه‌ها با وجود برچسب اجتماعی خود همواره در انزوا مرور می‌شود پس با وجود ذات جمع‌گرایی که دارند مبتنی بر فرد هستند و انتقال پیام در آنها با سایر پلتفرم‌ها متفاوت است.


چشم‌انداز و هدف در تولید محتوا


بدترین حالت در بازاریابی محتوا زمانی است که تولید و انتشار محتوا دچار روزمرگی شود به همین دلیل رویکردی انتخاب می‌کنیم که در مسیر اهداف کسب‌وکار باشد. چشم‌اندازها و هدف‌ها ممکن است برای آگاهی از برند، مسئولیت اجتماعی، جذب منابع انسانی یا موارد دیگر تعریف شوند و در این کلاس برخی از این موارد را مرور می‌کنیم.


پرسونا و مخاطب‌شناسی


شناخت مخاطب مهمترین بخش از فرآیند تولید محتوا است. زمانی که بدانیم محتوای ما توسط سیستم‌های پیچیده انسانی مصرف می‌شود، دقت بیشتری روی تولید محتوا خواهیم داشت به همین دلیل است که باید یک پرسونا طراحی کنیم.


تولید محتوای بصری


محتوای بصری درک بهتری از پیام برای مخاطب ایجاد می‌کند و به‌خاطرسپاری آن ساده‌تر است. در این کلاس چند تکنیک موثر در تولید محتوای بصری را مرور خواهیم کرد و بدون اینکه وارد بحث عکاسی یا فیلمبرداری شویم ترفندهایی برای جذابیت بیشتر محتواهای بصری را خواهیم آموخت.


پست‌های ویروسی


رشد ارگانیک را فراموش کنید. شاید زمانی در گذشته یک کانال به‌طور طبیعی رشد می‌کرد اما این اتفاق سال‌ها است که منقضی شده و برای جذب مخاطبان جدید نیاز به روش‌های نوین داریم. محتواهای ویروسی یکی از مواردی هستند که می‌توانند نام و محصول ما را در جوامعی به نمایش بگذارند که دسترسی به آنها آسان نیست. برخی از مشخصه‌های محتوای ویروسی را در کلاس بررسی می‌کنیم.

مدرس

بابک نقاش
بابک نقاش
مدیر روابط عمومی شرکت همیار پارس

برگزارکنندگان

کارن کراد
کارن کراد
karencrowd
تیوان
تیوان
tivan

آدرس

تهران طرشت-بلوار شهید تیموری-پژوهشکده انرژی شریف- طبقه همکف

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

سامانه تامین مالی کارن کراد

جذب سرمایه برای استارتاپ‌های ایرانی از سرمایه‌گذاران خبره

رویداد های برگزارشده۳۳
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۳۰ نفر