کاور
یک‌شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۷:۰۰

دوره‌ی آنلاین مبانی شبکه و پروتکل‌ها (آماده‌سازی برای ورود به دنیای امنیت سایبری)

 • ۴۵۰,۰۰۰ تومان
 • آنلاین
 • تکنولوژی
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

درباره‌ی دوره


گاهی شوق به پیشرفت در افرادی که شروع به یادگیری یک تخصص می‌کنند سبب می‌شود تا زمان کمی را به یادگیری مفاهیم پایه‌ای آن رشته اختصاص داده و در نتیجه  تصمیمات عجولانه‌ای برای ورود سریع‌تر به رده‌های بالاتر بگیرند. یکی از مهم‌ترین نکات در گام نخست ورود به هر رشته‌ی تخصصی، آشنایی با مسیر یادگیری و آموختن عمیق مفاهیم پایه ‌ی مربوط به آن رشته است. شاید بتوان ادعا کرد یادگیری صحیح اصول پایه در رشته‌ی امنیت سایبری نسبت به بسیاری از رشته‌های تخصصی دیگر  حتی از اهمیت بالاتری نیز برخوردار است زیرا بسیاری از آسیب‌پذیری‌ها و اشتباهات انسانی در امن‌سازی دارایی‌های سازمان یا حتی ارزیابی امنیت آن‌ها  که در دنیای واقعی مشاهده می‌کنیم، ناشی از عدم آشنایی یا درک صحیح کارشناسان امنیتی از همین مفاهیم پایه است.

بنابراین فارغ از این‌که قصد ورود به مسیر قرمز (امنیت تهاجمی) یا مسیر آبی (امنیت دفاعی) را داشته باشید، ابتدا نیاز است تا مفاهیم پایه را به خوبی بیاموزید. حتی شاید بهتر باشد تصمیم‌گیری برای انتخاب تخصص را به بعد از گذراندن دوره‌های پایه موکول کنید.

این دوره برای افرادی طراحی شده که به عنوان نخستین تجربه‌ی خود در دنیای فناوری اطلاعات، قصد ورود به زمینه‌ی امنیت سایبری را دارند. برخی از مهم‌ترین موضوعاتی که با گذراندن این دوره خواهید آموخت به شرح زیر است:

 • مفاهیم شبکه‌های کامپیوتری
 • مدل‌های ارتباطی در شبکه‌های کامپیوتری
 • انواع تجهیزات امنیتی و ارتباطی در شبکه‌های کامپیوتری
 • پروتکل‌های پرکاربرد TCP/IP
 • سوییچینگ و مسیریابی در لایه‌های ۲ و ۳
 • شبکه‌های بی‌سیم
 • مفاهیم ابتدایی امنیت سایبری
 • آشنایی با حملات سایبری مختلف

مدت زمان دوره


مدت این دوره ۳۳ ساعت است که طی ۱۱ جلسه‌ی ۳ ساعته و در روزهای یک شنبه و سه شنبه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ برگزار خواهد شد. تاریخ شروع دوره از دوشنبه ۲۶/۰۵/۹۹ می‌باشد.

 

فایل شناسنامه‌ی این دوره را می‌توانید از اینجا دریافت کنید.

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
با توجه به این‌که این دوره، نقطه‌ی شروع ورود به دنیای امنیت سایبری است، بنابراین افراد برای حضور در این دوره نیاز به دانش خاصی ندارند و آشنایی با مفاهیم ابتدایی و تجهیزات متداول در دنیای فناوری اطلاعات کافی است.
این دوره به چه افرادی توصیه می‌شود؟
علاقه‌مندان ورود به صنعت امنیت سایبری، دانشجویان رشته‌ی فناوری اطلاعات و سایر رشته‌های مربوطه، مهندسین نرم‌افزار علاقه‌مند به افزایش دانش خود در زمینه‌ی زیرساخت و پروتکل‌های پرکاربرد، کارشناسان پشتیبانی شرکت‌های فعال در زمینه‌ی فناوری اطلاعات
برای شرکت‌کنندگان در این دوره، مدرک صادر می‌شود؟
بله، در صورت حضور در بیش از ۹ جلسه (از ۱۱ جلسه) برای افراد یک گواهی حضور در دوره صادر می‌شود. برای دریافت مدرک رسمی دوره، نیاز است تا در آزمون‌های دوره‌ای آکادمی راوین شرکت و حداقل نمره‌ی ۷۰ از ۱۰۰ را دریافت کنید.

برگزارکنندگان

آکادمی راوین
آکادمی راوین

برگزار‌کننده

آواتار

آکادمی راوین

آکادمی راوین برگزارکننده دوره‌های تخصصی در زمینه امنیت سایبری است. تمام دوره‌های این موسسه در هر دو مسیر «آبی» و «قرمز» بر اساس آخرین دانش روز دنیا و هم سطح دوره‌های ارایه شده در موسسات بزرگ بین‌المللی، طراحی شده و توسط به‌نام‌ترین مدرسین ایرانی و غ

رویداد های برگزارشده۱۳
رویداد های فعال۵
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۲۰ نفر
 • شروع: یک‌شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۷:۰۰
 • پایان: پنج‌شنبه ۳ مهر ساعت ۲۰:۰۰
این رویداد از سرویس وبینار ایوند استفاده می‌کند.

اشتراک‌گذاری رویداد

connectکانکت برای این رویداد فعال است