رویداد به پایان رسیده است!
مبانی و مفاهیم اولیه مدیریت تکنولوژی و نوآوری در تاریخ جمعه ۸ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۲ فروردین

کمپ نوروزی آیلتس

  • تهران
  • رایگان
آواتارLinguHub
چهارشنبه ۳ اردیبهشت

دوره کاربردی مدیریت پروژه چابک Agile

  • تهران
  • از ۹۵۰,۰۰۰ تومان
آواتارکار و کسب
پنج‌شنبه ۱۱ اردیبهشت

مدیریت سرمایه گذاری در سال 1399

  • تهران
  • رایگان
آواتارهاب کارآفرینی ایران
کاور
پنج‌شنبه ۷ شهریور

مبانی و مفاهیم اولیه مدیریت تکنولوژی و نوآوری

  • رایگان
  • تهران
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


مدیریت نوآوری چیست؟

سازمان‌ها ناچارند برای باقی ماندن در دنیای پررقابت امروز، به تغییر و نوسازی خود و آنچه در بازار عرضه می‌کنند، بيانديشند. این تغییر هم باید در تولید محصولات و خدمات نوآورانه وجود داشته باشد و هم در روش خلق و عرضه محصولات و خدمات جدید. حتی نوآوری نه تنها ایجاد بازارهای جدید نیست، بلکه می‌تواند به معنای ارائه روش‌های جدید در پاسخ‌گویی به بازارهای موجود نیز باشد. اما مشکل نوآوری در موفقیت آن است؛ چراکه موفقیت نوآوری، از پیش تضمین شده نیست و در تاریخ نوآوری، خدمات، فرآیندها و محصولات نوآورانه زیادی هستند که در عمل شکست خورده‌اند.
مشکل عدم موفقیت بعضی از نوآوری‌ها، می‌تواند ریشه در مدیریت این فرآیند داخل سازمان داشته باشد. متدهای نظام‌مندی برای مدیریت یکپارچه فرآیند نوآوری و شناسایی عواملی که می‌توانند بر موفقیت نوآوری تاثیرگذار باشند و ریسک سرمایه‌گذاری در نوآوری را کاهش دهند وجود دارد.

 

مدیریت فناوری چیست؟

مدیریت تکنولوژی، تخصصی میان رشته‌ای است که علوم پایه، مهندسی، علوم انسانی و دانش و روش‌های مدیریت را یکپارچه می‌کند و بر تکنولوژی به عنوان عامل خلق ثروت توجه می‌شود و تلاش دارد تا به مدیریت سیستم‌هایی که به ایجاد، کسب و استفاده از تکنولوژی کمک می‌کنند، بپردازد.
هدف اصلی مدیریت تکنولوژی آن است که با شناخت صحیح ماهیت تحولات فنی و تکنولوژیک، تلاش نماید تا تحولات فوق را آنچنان ساماندهی نماید که نه تنها شرکت‌ها و بنگاه‌های مختلف بتوانند با اطمینان به تکنولوژی‌های خود اتکا نمایند، بلکه با فرصت‌طلبی، زمینه موفقیت آن‌ها را در عرصه رقابت جهانی نیز فراهم نماید. به تعبیر ساده‌تر، هدف مدیریت تکنولوژی شامل استفاده از مهارت‌های مدیریت برای کشف، توسعه، بهره‌برداری و استفاده مناسب تکنولوژی است.
این رشته، سعی دارد با تمرکز بر روی «تکنولوژی» و فرایندهایی همچون تحقیق و توسعه، نوآوری، انتقال تکنولوژی و همکاری تکنولوژی، نحوه بکارگیری تکنولوژی‌های جدید و تعمیق تکنولوژی‌های موجود را در بنگاه‌های مختلف تولیدی و خدماتی، تعیین و مدیریت نماید.

 

مدت دوره: دو کلاس 8 ساعته مجموعا 16 ساعت

 

مخاطبین: رهبران سازمان هایی که محوریت فعالیت آن ها فناوریست، مدیران تحقیق و توسعه، مدیران محصول و توسعه کسب و کار و همه افرادی که قصد دارند در آینده در این زمینه ها به فعالیت تخصصی بپردازند.

سخنرانان

هادی نیلفروشان
هادی نیلفروشان
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران

برگزارکنندگان

مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی

آدرس: تهران میدان ونک - خیابان ملاصدرا - خیابان پردیس - دانشگاه صنعتی خواجه نصیر - مرکز نوآوری نصیر