مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد

شروع رویداد
دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶ ۱۵:۰۰
پایان رویداد
جمعه ۳۱ فروردین ۹۷ ۲۳:۵۹
موضوع رویدادکارآفرینی / غیره
اضافه به تقویم
مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد
برگزارکننده‌ی رویداد
گزارش
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

نیاز روزافزون بخش‌های مختلف صنعت و خدمات کشور به افراد متخصص جهت حل مسائل مربوط به آنان، فن‌آورد را بر آن داشت تا سازوکاری را برای برطرف نمودن این مسئله‌ها ایجاد نماید. در همین راستا، این مجموعه در تعامل با متخصصان فعال در حوزه‌های گوناگون سراسر کشور، اقدام به طراحی مجموعه رقابت‌های تخصصی کرده ‌است. در این رقابت‌ها، نیاز‌ها و مسائل سازمان‌ها و شرکت‌های متقاضی مورد بررسی قرار گرفته و در مرحله اول به صورت اینترنتی برای شرکت‌کنندگان مطرح می‌گردد؛ پس از ارزیابی پاسخ‌های اولیه شرکت‌کنندگان، صاحبان ایده‌های برتر به مرحله حضوری راه می‌یابند تا این مسائل در فاز تکمیلی و در قالب یک رقابت بین آنها حل خواهد شد. 

  دور اول رقابت‌های تخصصی فن‌آورد در مرداد ماه سال 1393 برگزار شد. استقبال گسترده ‌شرکت‌کنندگان، پشتیبانی و حمایت فراتر از پیش‌بینی مؤسسات و شرکت‌های صنعتی و پیشنهاد‌های نهادهای معتبر، موجب شد تا  دوره دوم این رقابت‌ها نیز در سال 94 با 3500 نفر شرکت کننده در مرحله غیرحضوری و 350 نفر شرکت کننده در مرحله حضوری برگزار گردد.

خوشبختانه دور سوم فن‌آورد با استقبال چشمگیری نسبت به دور اول و دوم مواجه شد بطوریکه بالغ بر 10500 نفر شرکت‌کننده در مرحله اینترنتی به رقابت پرداختند؛ پس از برگزاری این مرحله، 500 نفر که مهارت آن­ها در این مرحله احراز گردید برای شرکت در مسابقه حضوری در دانشگاه صنعتی شریف دعوت شدند.

مراسم اختتامیه دور قبلی این رقابت‌ها در آذر ماه 1395 برگزار شد؛ طی این مراسم، مجموعاً از 60 نفر از شرکت‌کنندگان به عنوان نفرات برگزیده تقدیر به عمل آمد و بالغ بر 250 سکه بهار آزادی به نفرات برتر اهداء گردید.

پس از برگزاری سومین دوره رقابت‌های ملی فن‌آورد در سال 95، دور چهارم این رقابت‌ها با حمایت مؤسسه کار و رفاه اجتماعی، پارک فناوری پردیس، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، در 13 رشته برنامه‌نویسی کامپیوتر، برنامه‌نویسی تلفن‌های هوشمند، داده‌کاوی، برق الکترونیک، OSINT (جستجوی هوشمند)، معماری، گرافیک، انیمیشن، کارآفرینی، بازی آفرینی (Gamification)، سرمایه‌گذاری هوشمند، مسئله‌یابی و هوش در بیش از 20 گرایش تخصصی برگزار می‌شود.

شایان ذکر است که این مسابقات همانند سال گذشته در دو مرحله اینترنتی و حضوری برگزار و به نفرات برتر مجموعاً بالغ بر 500 میلیون تومان جایزه اهداء خواهد شد. مهلت ثبت نام در مسابقه نیز تا 30 فروردین می‌باشد.

حامیان

سوالات متداول

چگونه در فن‌آورد (بزرگترین رقابت تخصصی کشور) شرکت کنم؟
بعد از ثبت‌نام و خرید بلیت از "ایوند" دستورالعملی جهت تکمیل ثبت‌نام به شما ایمیل می‌شود (کمتر 1 روز کاری). همانند دوره‌های قبل، رقابت در دو مرحله اینترنتی و حضوری برگزار می‌شود. افراد بعد از ثبت‌نام، در مرحله اینترنتی شرکت ‌می‌کنند و پس از داوری پاسخ‌های ارسالی، نفرات برتر اعلام می‌شوند و به مرحله حضوری خواهند شد.
چرا باید در فن‌آورد شرکت کنم؟
فن‌آورد بزرگترین رقابت تخصصی کشور است که دانشجویان و متخصصین می‌توانند با شرکت در آن، با مسائل واقعی حوزه تخصصی خود آشنا شوند و مهارت خود را جهت حل این مسائل بسنجند و مسیر ادامه تحصیلات خود را بر اساس نیاز بازار جهت‌دهی کنند. نفرات برتر در فن‌آورد ضمن دریافت جوایز نفیس که مجموعاً 500 میلیون تومان است (به سایت رقابت مراجعه کنید)، به شرکت‌های خصوصی و دانش‌بنیان جهت بورسیه شغلی معرفی خواهند شد.
مسائل در فن‌آورد چگونه است؟
با توجه به هدف اصلی فن‌آورد که ارتباط دانشجویان و متخصصین حوزه‌های تخصصی با مسائل واقعی شرکت‌ها و سازمان‌های تخصصی است، مسائل در فن‌آورد کاملاً واقعی و بر اساس نیازهای یک شرکت تخصصی می‌باشند. به عنوان مثال طراحی سردر پارک فناوری پردیس در رشته معماری و طراحی سایت IPTV صدا و سیما در رشته گرافیک فن‌آورد 95 (دور قبل).
آیا می‌توان به صورت تیمی در رقابت شرکت کرد؟
بله، به غیر از رشته هوش در مابقی رشته‌ها می‌توان به صورت تیمی (تا 5 نفر) شرکت کرد.
در کجا میتوانم اطلاعات بیشتری کسب کنم؟
در کانال تلگرامی رقابت به آدرس: fanavard96@
رویداد آنلاین است