رویداد به پایان رسیده است!
مجموعه وبینارهای یادگیری و کنترل حرکتی، شماره(۱) در تاریخ پنج‌شنبه ۲۱ فروردین به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۲۱:۰۰

مجموعه وبینارهای یادگیری و کنترل حرکتی، شماره(۱)

  • رایگان
  • آنلاین
  • پزشکی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


کسب مهارت‌های حرکتی در بیماران با آسیب نورولوژیک، یکی از اهداف مهم هر برنامه‌ی‌درمانی برای این بیماران است و کسب این مهارت‌ها از طریق بکار بردن اصول یادگیری حرکتی ممکن است.

در این مجموعه وبینار، شما با دانش روز یادگیری حرکتی و کاربرد آن در مداخلات توانبخشی، بویژه کاردرمانی آشنا خواهید شد.

در جلسه‌ی اول این وبینار، ابتدا نگاهی خواهیم داشت به اصول و مبانی رویکردهای سنتی رایج از قبیل روود و بوبت و برونستروم. سپس ایرادها و مشکلات این رویکردها بیان خواهد شد. سپس نگرش و رویکرد جایگزین یعنی سیستم‌های پویا مطرح خواهد شد و بر اساس این رویکرد روش درمان و تفاوت درمان مدرن با سنتی به بحث گذاشته خواهد شد.

از نگاه سیستم‌های پویا، کنترل تون، مهار رفلکس‌های ابنورمال و بسیاری باورهای سنتی به چالش کشیده شده و راهکار جایگزین ارائه می‌شود.

سخنرانان

جناب آقای محسن سرحدی
جناب آقای محسن سرحدی
کارشناس ارشد کاردرمانی جسمی، مدرس دانشگاه

برگزارکنندگان

گروه آموزش و توانبخشی رویش پرند
گروه آموزش و توانبخشی رویش پرند
ارائه دهنده خدمات و آموزش‌های کاربردی توانبخشی

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
داشتن مدرک کارشناسی کاردرمانی یا در صورت دانشجو بودن، گذراندن واحدهای جسمی کودک و بزرگسال و تکنیک‌های حرکت درمانی برای استفاده از این سمینار کافی است.
این وبینار برای چه کسانی مفید است؟
مطالب بگونه‌ای ارائه می‌شود که هم متخصصان کاردرمانی و هم دانشجویان این رشته بتوانند از آن در درمان و توانبخشی بیماران نورولوژیک کودک و بزرگسال از قبیل فلج‌مغزی و استروک استفاده نمایند. همکاران فیزیوتراپیست نیز می‌توانند در این سمینار شرکت نمایند.
آیا مطالب ارائه شده، کاربردی است؟
تاکید بیشتر در این وبینار، بر جنبه‌های کاربردی مطالب بوده و مباحث نظری فقط تا حدی که برای اهداف این وبینار ضروری است مطرح می‌شود. پس از این رویداد، اصول یادگیری حرکتی ارائه شده را می‌توانید در بالین استفاده نمایید. لازم به ذکر است که این حیطه از دانش، بسیار گسترده و نیازمند ماه‌ها مطالعه است و تلاش ما بهره‌گیری حداکثری از فرصت دو ساعته‌ی این رویداد است.
آیا منابعی برای مطالعه‌ی بیشتر معرفی می‌شود؟
بله، تلاش می‌شود که منابع سهل‌الوصول و مفیدی برای مطالعه‌ی بیشتر علاقمندان معرفی و پیشنهاد گردد.
آیا فایل‌های وبینار در اختیار ما قرار می‌گیرد؟
بله، اسلایدهای این وبینار و در صورت فراهم بودن شرایط فایل صوتی آن نیز از طریق ایمیل در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت.
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
یک عدد لپ‌تاپ( اولویت بالاتر) و یا موبایل و یک اینترنت نسبتا خوب و کاغذ و قلم برای نکته‌برداری
بلیت پرینت شود یا خیر؟
خیر، نیازی نیست، بعد از ثبت‌نام در سایت ایوند و سپس ثبت‌نام در وبینار، در قسمت بلیت‌های من در پروفایل خودتان در ایوند لینک ورود به وبینار در اختیارتان است. فقط نیم ساعت قبل از شروع وبینار امکان ورود به آن برای شما وجود دارد.
اگه مشکلی پیش اومد چیکار کنیم؟
جواب این سوال رو در سه بخش میدم: 1. لطفا حتما نیم ساعت قبل از وبینار وارد سایت ایوند بشید و از قسمت پروفایل کاربری خودتون وارد قسمت بلیت‌های من بشید و روی لینک ورود به وبینار کلیک کنید و وارد بشید تا اگر مشکلی بود فرصت اینکه قبل از شروع وبینار بتونیم راهنماییتون کنیم وجود داشته باشه. 2. اگر درحین شروع وبینار مشکلی پیش اومد همکاران من دیگه نمی‌تونن در خدمت شما باشن و باید با پشتیبانی ایوند به شماره 02191324644 تماس بگیرید. ۳. اگر در حین وبینار برای چند لحظه تصویر و صدا قطع شد لطفا صبور باشید اگر از سمت مدرس باشه از همون جایی که قطع شده برنامه ادامه پیدا می‌کنه و اگر از سمت اینترنت شما باشه معمولا چند ثانیه است و مجدد وصل میشه اما اگه بیشتر از یک دقیقه نتونستید وصل بشید باید خارج بشید و مجدد از قسمت بلیت‌های من وارد بشید.

برگزار‌کننده

آواتار

گروه آموزش و توانبخشی رویش پرند

در اولین وبینار تولید محتوا برای کلینیک‌های توانبخشی قصد داریم شما را با دیدگاهی جدید در عرصه تولید محتوا آشنا کنیم. دیدگاهی حرفه‌ای ، دارای استراتژی و با استفاده از ابزارهای حرفه‌ای. در این راه همراه شما خواهیم بود تا هرچه قویتر کسب و کار توانبخشی خ

رویداد های برگزارشده۱۲
  • شروع: پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۲۱:۰۰
  • پایان: پنج‌شنبه ۲۱ فروردین ساعت ۲۳:۰۰
رویداد آنلاین است