رویداد به پایان رسیده است!
مدرسه کسب و کار تاپ سمنان در تاریخجمعه ۲۷ امردادبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

مدرسه کسب و کار تاپ سمنان

شروع:
جمعه ۳۰ تیر ۹۶ ۰۸:۰۰
پایان:
جمعه ۲۷ مرداد ۹۶ ۱۹:۰۰
مکان: سمنان
مدرسه کسب و کار تاپ سمنان
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

مدرسه کسب و کار تاپ

حال خوب! ایده خوب!

 

اهداف مدرسه کسب و کار تاپ چیست؟

دانش‌آموزان و دانشجویان سرمایه‌های بالقوه انسانی و نیروهای کار آینده کشور هستند. این جوانان به ‌دلیل کاستی‌های موجود در سیستم آموزشی کشور، بدون یادگیری موثر توانمندی‌های اجتماعی، مهارت‌های ارتباطی، رویکردهای خلاقانه، نحوه تفکر سیستمی و آشنا شدن با بازارهای کسب‌وکار، رشته‌ی دانشگاهی خود را انتخاب می‌کنند و وارد دانشگاه می‌شوند؛ و متاسفانه در آن‌جا نیز فرصتی برای چنین آموزش‌هایی پیدا نکرده و پس از دانش‌آموختگی از دانشگاه هم از این نقیصه رنج می‌برند و چه بسا در مواجهه با کوچکترین مساله در زندگی دچار ضعف و حال بد می شوند.

مدرسه کسب‌ وکار تاپ در نظر دارد دانش‌آموزان و دانش‌جویان را به سمت‌وسویی ترغیب کند تا ضمن شناسایی درست استعداد ها و توانمندی های خود، ذهن خود را به صورت منسجم در جهت انتخاب آینده‌ای موفق‌تر سوق دهند در این راه، انتخاب درست رشته دانشگاهی و مسیر شغلی مناسبی نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

هدف ما این نیست که همه را به سمت کارآفرینی سوق دهیم بلکه هدف این است که به افراد کمک کنیم راه خود را پیدا کنند و در درس، کار و زندگی متمایز بوده حالشان خوب باشد، ستاره بشوند و بدرخشند.

ما در این مدرسه به دنبال این هستیم که مخاطبین  بتوانند با دیدگاه جدید از نزدیک آشنا شوند. ارتباط خوبی با خودشان ایجاد کنند در آرامش فکر کنند ایده های برای آینده خودشان طرح کنند و مسیر شغلی خودشان را طراحی کنند و بتوانند حداقل چشم ‏انداز ۳۰ الی ۴۰ سالگی خودشان رو مکتوب کنند، ایده های خود را طرح کنند با هم افزایی دیگران در یک کار تیمی شرکت کنند. حس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند. در بین جمع یک سخنرانی کوتاه داشته باشند، خودشان و ایده خودشان را طرح کنند و از آن دفاع کنند، بتوانند با تقویت قدرت حل مساله، برای غلبه بر مسائل ذهنی و محیطی خودشان راهکار پیشنهاد بدهند .

 

 مخاطبین مدرسه چه کسانی هستند؟

دانش آموز گرامی دوره اول و دوم دبیرستان، دانشجویان ارجمند تمامی رشته ها و مخاطبین آزاد محترم در گروه های جداگانه

 

چرا من باید در این مدرسه ثبت نام کنم؟

دستاوردهای زیر منحصرا برای توست اونها رو به دست بیار!

 راهت رو پیدا می کنی!

تو آدم چه کاری هستی؟ اینکه در فضای علمی باشی؟ یا اینکه در فضای هنری کارهای خلاقانه انجام بدی؟ با چی حال می کنی؟ با اینکه کارهای عملی انجام بدی یا از مهارت حرف زدنت برای متقاعد کردن دیگران استفاده کنی؟ تو به دنیا اومدی که چه کاره بشی؟

با به کارگیری ابزارهای استعدادیابی و شخصیت شناسی به شما کمک می کنیم راه موفقیت خودتون را پیدا کنید. کشف کنید که برای چه کاری ساخته شده اید و اساسا چه طور باید در زندگی متمایز باشید و حالتان در هر لحظه خوب باشد آنقدر خوب که برای شما باور و اندیشه های ثروت آفرین و ارزش آفرین ایجاد کند.

اعتماد به نفس

توی چه زمینه ای باید ابراز وجود کنی؟ با استفاده از ابزارهای خودشناسی ، میتونی بفهمی چه مهارت هایی داری! یا به چه چیزهایی علاقه داری و قابلیت هاتو بشناسی. اعتماد به نفس تو تقویت بشه و درکنار منتورها و مربی ها یک تیم از هم دوره ای ها درست کنی و ایده ات رو به سمت عملی شدن پیش ببری.

افزایش خلاقیت و دنبال راه نو گشتن

ما در کنار شما روش ها و مهارتهایی رو بهتون آموزش میدیم که با استفاده از اونها بتونی ایده های جدیدی ارائه بدی و با کمک مربی ها و هم تیمی های خودت ، ایده ات رو به سمت عملی کردن ببری. شاید لازم بشه مساله ای رو با یک روش جدید با هم تیمی هایت حل کنی. شاید در دوره لازم بشه با امکانات محدود ولی با روشهای خلاقانه روشی برای پول درآوردن پیدا کنی تو باید در طول دوره یاد بگیری فکر کنی و فکرت را مکتوب کنی و از اون دفاع کنی. شاید لازم باشه در تمرینات گروهی به فروشگاه ها بزرگ سر بزنیم و روشهای افزایش فروش اونها را عملی و از نزدیک بررسی کنیم شاید بخواهیم با مسئولین شهر در مورد روشهای ابتکاری شما در خصوص حل مسائل شهرمون حرف بزنیم. خلاصه می خواهیم فضایی ایجاد کنیم تو فکر کنی ایده بدی و به اطرافت دقیق تر نگاه کنی .

سواد اقتصادی و سواد ارتباطی

ما به تو کمک می کنیم تا بتونی سوادت رو تو زمینه اقتصادی و ارتباطی بالا ببری و با استفاده از ابزارهای راه اندازی یک کسب و کار موفق با تلاش و پشتکار بتونی در آینده موفق باشی. آیا می دانستی 80 درصد کارآفرینان موفق قبلا فروشنده یا در ارتباط مستقیم با مشتری بوده اند پس باید با فوت و فن برقراری ارتباط با مخاطب آشنا شوی.

مهارتهای نرم مانند سخنوری، فروش و بازاریابی

بعد از گذروندن دوره های اعتماد به نفس، مهارت های خیلی مهمی رو در تو تقویت می کنیم یکی از این مهارتها، مهارت سخنوری درجمع هست. تو میتونی با تقویت فن بیانت به راحتی ایده هات رو ارائه بدی و دیگران را متقاعد کنی.

 تمرین های عملی

قراه یاد بگیری با دم دست ترین امکانات و روابط کاری کنی کارستان قراره با نزدیکانت مشورت کنی قراره پتانسیلها را بشناسی قراره با هم به صورت عملی تمرینهایی انجام بدیم تمرین فروشندگی، تمرین بهتر و دقیقتر دیدن، تمرین ایجاد ارتباط موثر و حل مساله در شرایط بحرانی، تمرین شرکت کردن در یک مصاحبه شغلی، تمرین مدیریت هیجان و احساسات و ... نهایتا بعد که فهمیدی برای چه کاری ساخته شده ای و مهارتهای نرم را یاد گرفتی باید در مقابل بزرگان اون رشته و کسب و کار ظرف سه دقیقه خودت و ایده ات را توصیف کنی و از نکته نظرات و توصیه های اونا استفاده کنی.

 تجربه آشنایی با دیدگاه های مختلف علمی و عملی پول ساز

قراره با هم پای صحبت کارآفرینان، مدیران و شاغلین ماهر در رشته های مختلف بنشینیم و ضمن یادگیری تجربیات شکست ها و موفقیت هایشان ببینیم دنیای مطلوب ما ما به کدوم فرد موفق نزدیکتراست. قراره پای صحبت کسانی بشینیم که شکست خورده هستند چون ما نمی خواهیم بابت هر چیزی هزینه هنگفتی متحمل شویم برای ما شکست خورده ها به اندازه موفق ها با ارزشند و ازشون چیز یاد خواهیم گرفت.

 • مدرسه کسب و کار چه فرایندی دارد؟

مدرسه اشتغال به صورت چهار ترم یک ماهه طراحی شده است؛ پس دانش آموزان و دانشجوها می‌توانند همزمان با درس‌های خودشان در  دبیرستان و دانشگاه، در «مدرسه کسب و کار» نیز فعالیت کنند.
این دوره زمانی به سه بخش تقسیم‌بندی شده است:

مرحله اول: خودشناسی

بسیاری از نارضایتی‌های شغلی افراد به عدم شناخت بازارکار مربوط نیست: این وضعیت نامطلوب به دلیل نداشتن شناخت کافی از خود آدمها است!
ما در مدرسه کسب و کار تاپ، از همان ابتدای مسیر و با کمک مشاوران و مربیان شغلی در کنارتان خواهیم بود تا خود را بهتر بشناسید. در طول این دوره، شما با بهره‌گیری از معتبرترین تست‌ها و آزمون‌های روانشناسی حرفه‌ای، می‌توانید استعداد‌ها، توانمندی‌ها، انگیزه‌ها، علاقه‌مندی‌ها و تیپ شخصیتی خودتان را پیدا کنید و در نهایت کشف کنید که «مدل شغلی و سبک کاری مناسب شما» چیست!

مرحله دوم: مهارت‌آموزی

مهارت‌های کاری هیچ کجا درس داده نمی‌شوند اما در دنیای کسب‌وکار از شما انتظار دارند آنها را داشته باشید! این مهارت‌ها که عموما به «مهارت‌های نرم» معروفند، شامل اصول رفتار حرفه‌ای، مهارت ارتباط مؤثر، کار تیمی، مدیریت خود، قوانین نانوشته دنیای کسب‌وکار و ... هستند. در مدرسه کسب و کار در مورد آنها بیشتر یاد خواهید گرفت و در محیطی دوستانه این مهارت‌ها را به صورت عملی تمرین خواهید کرد.

مرحله سوم: کارآموزی

شما در انتهای این دوره به جایگاهی می‌رسید که با توجه به مسیری که برای خود طراحی کرده اید، مشورت مشاوران و نیز ارزیابی جایگاه‌های موجود، جایگاه مناسب خودتان را پیدا ‌کرده و با انجام پروژه های عملی و تیمی آموخته های خود را مورد ارزیابی قرار می دهید. در پایان دوره مهارتهای کسب شده شما توسط مدیران و کارشناسان صنعتی و اداری در یک جلسه حضوری مورد ارزیابی جدی قرار می گیرد. پایان این بخش، پایان دوره‌ی مدرسه کسب و کار و نقطه‌ی بسیار خوبی برای شروع مسیر آینده شما!

 برنامه آموزشی مدرسه کسب و کار تاپ به صورت ترمی


 • چه کسانی می توانند در این مدرسه ثبت نام کنند؟

گروه اول- دانش آموزان دوره اول دبیرستان

گروه دوم- دانش آموزان دوره دوم دبیرستان

تذکر: در کلیه مراحل آموزش بهتر است یکی از والدین دانش آموز برای اثربخشی بیشتر در کلاس ها به همراه فرزند خود حضور داشته باشند.

گروه سوم- دانشجویان کلیه رشته ها در کلیه مقاطع

گروه چهارم- مخاطبین آزاد

 • زمان کلاس ها:

جمعه ها از ساعت 10 تا  13

با توجه به اینکه کلاس ها در روزهای جمعه برگزار خواهد شد دوستان سایر شهرستان ها هم امکان حضور خواهند داشت

 • برنامه های عمومی جانبی:
 • بازدید علمی
 • کارگاه ارتباط موثر
 • کارگاه فوت و فن مصاحبه شغلی
 • آشنایی با رشته های دانشگاهی
 • کارگاه کار تیمی
 • دورهمی با افراد موفق و ناموفق
 • تماس با ما

تلفن:

پروینی 09124546062

عرب عامری  09199985002

وبسایت: http://tapdars.com/?p=5921                        

تلگرام:                       https://t.me/TapDars

 لطفا به فیلمی که در اینجا قابل مشاهده است توجه فرمایید:

 اطلاعات بیشتر را از همکاران آنلاین ما در تلگرام بگیرید: @Eng_arabameri1995

 

 • درباره ما

تیم آموزشی پروینی (تاپ) در دانشگاه سمنان فعالیت می کند هدف این تیم، آموزش مهارتهای لازم و ضروری مورد نیاز به مخاطبین مختلف (دانش آموزان، دانشجویان، مخاطبین آزاد و ...) برای داشتن حال خوب در مسیر شغلی و زندگی است رویکرد اصلی تاپ این است که به دانش آموزان و دانشجویان در انتخاب رشته تحصیلی و شغل مناسب خود بر اساس تیپ شخصیت و استعداد فردی و به شاغلین در کسب رضایت شغلی و به علاقمندان کارآفرینی به تبدیل ایده به کسب و کار کمک کند. بعد از شناخت خود، مهارتهای نرمی همچون ارتباط موثر، مدیریت فردی و ... در دستور کار تاپ در تولید محتوای آموزشی قرار دارد.

مدیر این تیم دکتر مهدی پروینی از اساتید دانشگاه سمنان می باشند.

 

توضیحات تکمیلی

آدرس:سمنان سمنان، بالاتر از میدان ارگ، دانشگاه هلال احمر، موسسه ابن سینا