رویداد به پایان رسیده است!
مدل های رفتاری در محیط کار در تاریخ چهارشنبه ۱۳ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۱۳ شهریور ساعت ۱۷:۰۰

مدل های رفتاری در محیط کار

  • رایگان
  • تهران
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

مدل رفتارشناسی دیسک چیست؟


در علم مدیریت منابع انسانی، ابزارهای مختلفی برای شناخت رفتار وجود دارد. یکی از ابزارهای شناخته شده کنونی که در ابعاد مختلف از آن استفاده می شود، تست رفتارشناسی DISC می باشد. این ابزار توسط ويليام مولتون مارستن  در کتابی که در سال 1928 انتشار یافت به دنیا معرفی شد. پس از تست‌های بسیار که یکی از آنها در سال 2006 بر روی بیش از 75 هزار نفر صورت گرفت، این ابزار به عنوان به دلیل سهولت و کارایی بالا به سرعت در سازمان‌ها گسترش یافت.

این ابزار توانمند یکی از بروزترین و کارآمدترین ابزارهای حال حاضر در بحث منابع انسانی و رفتارشناسی می‌باشد. اگر بخواهیم نگاهی سریع و اجمالی بیاندازیم، می‌توانیم به چهار بعد مطرح شده در این تست بپردازیم که نشان‌دهنده چهار نوع ترجیح رفتاری مختلف در محیط مشابه می‌باشد.

یکی از ابعاد این الگو، لایه رفتاری D بوده که اختصاری از کلمه Dominance می­باشد. با توجه به معنای این کلمه که اشاره به تسلط دارد، می‌توانیم این بعد رفتاری را تسلط طلب معرفی‌کنیم. اگر بخواهیم به اختصار نکته‌ای کوتاه در این باره بگوییم، می توانیم اینگونه بیان کنیم که این افراد با کار زندگی می کنند و علاقه بسیار زیادی به جنگیدن و رسیدن به اهداف بزرگ دارند.

بعد دیگری که در این الگو آمده است، I یا influence می باشد که از ترجمه فارسی آن پی به تاثیرگذاری و ارتباط گیری این الگو می بریم. این تیپ رفتاری با اشتیاق کامل با انسان‌ها ارتباط می‌گیرند و اگر در کنار این عزیزان باشید می توانید ساعت‌ها بخندید و از لحظه لذت ببرید. این الگو علاقه بسیار زیادی به ارتباطات داشته و در مهمانی ها، همایش‌ها و سمینارها سعی در برقراری ارتباط با اطرافیان خود دارند.

دو بعد دیگر این الگو، S و C می باشند که به ترتیب اختصار کلمات steadiness و Conscientious هستند. این دو الگو شباهت‌ها و تفاوت‌های زیادی باهم و با دو الگوی دیگر دارند. هر دو درونگرا هستند ولی هر کدام نگاهشان به محیط متفاوت است. شخصی با الگوی رفتاری S می تواند در آرامش کار کند و علاقه بسیار زیادی به ایفای نقش مشاور و حامی در گروه و تیم دارد. عاشق انسان‌ها، دنیایی سرشار از صلح و اعتدال است. الگوی C بسیار دقیق و وظیفه شناس است. این شخص ساعت ها در تنهایی به تحلیل و بررسی فرآیندها، داده‌ها و اطلاعات می پردازد. شاید دوستانی را دیده باشید که تا به آنها تمام جزئیات را ندهید پروژه‌ای را استارت نمی‌زنند یا اگر بخواهند سفری را آغاز بکنند سعی در تکمیل و بررسی تمام فرآنیدها و چک لیست تهیه شده دارند. اگر اینگونه دوستی را ملاقات کردید، می‌توانیم حدس بزنیم که لایه C را به همراه خود دارد.


مزیت و کاربرد این ابزار در مدیریت منابع انسانی چیست؟


همه ما کلمه‌ی سرمایه انسانی را شنیده‌ایم. هدف ما از توانمندسازی، آموزش، جذب، بررسی و تحلیل نیروی انسانی چیست؟

اگر با این رویکرد وارد شویم که یک نیروی کارآمد می‌تواند تغییرات بهینه‌ای در سازمان ایجاد کند، و به این اصل اعتقاد داشته باشیم که هر شخصی را بهر کاری ساخته‌اند، می‌توانیم از این ابزار در راستای شناسایی بستر مناسب برای بهینه‌سازی و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی کمک بگیریم. شناخت الگوهای رفتاری که بخش کوچکی از شناخت درونی افراد است و فقط، مدل رفتاری قابل مشاهده هر فرد را در محیط نشان می‌دهد، به ما کمک می‌کند تا بتوانیم با نگاهی بهینه و کارا، نیروی انسانی را انتخاب کنیم و با اتکا به دانش فنی مورد نظر برای جایگاه درخواستی سازمان‌، اهداف از پیش تعیین شده، مسیر توسعه و آینده‌ای که در نظر داریم، برنامه‌ریزی کنیم و هزینه های ناشی از انتخاب اشتباه را کاهش دهیم.

"باهم نگاهی به سازمان خودمان بیاندازیم و ببینیم که اگر در آنالیز و برآورد میزان هزینه برای یک پروژه، در تخمین آن اشتباه کرده باشیم و مسیر را اشتباه برویم، هزینه‌هایی که به سازمان تحمیل می‌شود تا چه حد به اعتبار و درآمد لطمه وارد می‌کند.

به نظر شما میزان هزینه‌ای که یک سازمان در اثر استخدام اشتباه می‌پردازد، چقدر است؟

همه اینها از درون ما آغاز می‌شود که بخشی از آن را می‌توانیم با استناد به ابزارهای موجود شناسایی کنیم. این شناسایی به ما در مسیر رشد و توسعه شخصی، برنامه‌ریزی برای آینده، ایجاد تیم مناسب کاری، جذب و استخدام و... کمک می‌کند.

اکثر ما در سازمان، عارضه‌یابی می کنیم، می سنجیم، ساختار تعریف می‌کنیم، درگیر شاخص‌های ارزیابی می شویم، سیستم حقوق و دستمزد را بالا و پایین می‌کنیم تا بتوانیم به بهترین الگوی بهره‌ور نزدیک شویم. یکی از گام‌هایی که می تواند به ما کمک کند، شناخت است.

مانند هر پروژه‌ای که شناخت هرچه بیشتر تاثیر بسیار زیادتر و عمیق‌تری در افزایش بهره‌وری و کارایی تیم ما دارد، انسان شناسی و بهینه سازی مدیریت منابع انسانی پروژه ایست سنگین، طولانی و مهم که توجه به آن می‌تواند کمک شایانی به ارتقا سازمان بکند.


در نهایت قرار هست چه بکنیم؟


در نهایت قرار هست با توجه به شناخت از خود، با آگاهی بیشتر تصمیم بگیریم که چگونه شرایط کاری موجود را بهینه کنیم، با مدیران مذاکره کرده و امتیاز بگیریم، با همکاران ارتباط پویا، ساختارمند و دقیق‌تری داشته باشیم تا بتوانیم به اهداف شخصی و سازمانی خود برسیم. در زندگی بتوانیم با نگاه کاملتری ارتباط بگیریم و اتفاق‌های دیگری که می تواند با توجه به ویژگی‌ها، محیط و شرایط شما متفاوت باشد و تجربه جدیدی را ایجاد نماید. در بعد سازمانی بتوانیم عارضه‌یابی کنیم و پس از بررسی، تحلیل و شناسایی نیاز سازمان، به جذب، توسعه یا نگهداشت و رشد نیروی انسانی بپردازیم. قاعدتا دیسک یکی از ابزارهای موثر در این فرآیند است.

بخشی از حوزه‌هایی که می‌توانیم از ابزار دیسک کمک بگیریم در زیر آمده است:

ü    بهبود ارتباطات بین فردی

ü    استخدام افراد جدید در سازمان

ü    کشف استعداد و کمک در انتخاب شغل

ü    بهبود فعالیت‌های تیمی در سازمان و پروژه

ü    توسعه، رهبری و بهبود اثر بخشی کسب و کار

ü    افزایش کارایی افراد و کاهش هزینه‌های پرسنلی

ü    افزایش قدرت مذاکره، متقاعدسازی و ارائه پیشنهاد به کارفرما

ü    حل و فصل تنش‌ها و تعارضات در سازمان و تیم‌های اجرایی و اداری

سخنرانان

رضا دانش مقدم
رضا دانش مقدم
مشاور توسعه فردی و منابع انسانی

کارشناس ارشد مدیریت بهداشت و درمان

مدیریت کسب و کار (MBA) - گرایش بازاریابی و تبلیغات

مدرک بین المللی بازاریابی (CIM) از کالج بازاریابی کمبریج انگلستان

مدرک بین المللی کوچینگ از ICI

مدرس رفتارشناسی با مدل جهانی دیسک DISC

مدیر فروش و عضو هیئت مدیره شرکت توسعه رادین پاسارگاد

۹ سال سابقه مشاوره و توسعه قردی به بیش از ۸۰۰۰ نفر

مشاوره و برنامه ریزی آموزشی و منابع انسانی به بیش از ۶۰ سازمان

حمید آقاجانی
حمید آقاجانی
مشاور کسب و کار

کارشناس ارشد مدیریت اجرایی گرایش استراتژی

مدرک بین المللی کوچینگ از ICI

مدرس رفتارشناسی با مدل جهانی دیسک DISC

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت توسعه رادین

بیش از ۱۷ سال فعالیت در زمینه کسب و کار

مشاور توسعه کسب و کار به بیش از ۴۰ شرکت نوپا

مشاور کسب و کار به بیش از ۲۰ شرکت توسعه یافته

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
پذیرش و شروع رویداد۱۶:۳۰۱۷:۰۰
پارت اول - رضا دانش مقدم۱۷:۰۰۱۸:۳۰
پذیرایی۱۸:۳۰۱۹:۰۰
پارت دوم - حمید آقاجانی۱۹:۰۰۲۰:۴۵
اختتامیه ۲۰:۴۵۲۱:۰۰

برگزارکننده

باشگاه مدیران حرفه ای پروژه
باشگاه مدیران حرفه ای پروژه

باشگاه حرفه ای مدیران پروژه، محل هم افزایی و تبادل درس آموخته های مدیران حرفه ای پروژه کشور است.

حامیان

مرکز توسعه رادین
مرکز توسعه رادین
همراه همیشگی مسیر بلوغ و توسعه
هولدینگ پیشرو
هولدینگ پیشرو

تعدادی از همایش های باشگاه مدیران پروژه

هفتاد و دومین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه
هفتاد و دومین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه

📣 ۷۲مین همایش باشگاه مدیران پروژه حرفه‌ای!

‌‌‌

🔥 مهارت‌های ذهنی برای مدیران و حرفه‌ای‌ها در سال ۲۰۲۰ 🔥

‌‌

🔺 طبق آمارها تخمین زده می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ در ایالات متحده بیش از ۷۰۰،۰۰۰ سِمت شغلی برای مدیران پروژه وجود خواهد داشت، اما سوال اصلی اینجاست که کارفرمایان به دنبال چه کسانی هستند؟

‌‌‌

🔴 شاید بسیاری از افراد ویژگی‌هایی مانند:

‌‌‌

✔️ مهارت‌های سازمانی خوب

✔️ مدیریت زمان موثر

و یا حتی مجموعه‌ای از مهارت‌های فنی را برای یک مدیر پروژۀ ایده‌آل لیست کنند، اما واقعیت این است که همۀ مهارت‌ها ارزش یکسانی ندارند!

هفتاد و یکمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه
هفتاد و یکمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه

هفتاد و یکمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه با موضوع مسیر 98 ، فرصت ها و چالش ها در تاریخ 15 اسفند ماه با حضور جمعی از مدیران و نخبگان کشور برگزار گردید.

هفتادمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه
هفتادمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه

هفتادمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه با موضوع بررسي تفاوت ها و شباهت هاي استاندار هاي PRINCE2 و PMBOK در تاریخ 17 دی ماه با حضور جمعی از مدیران و نخبگان کشور برگزار گردید.

1شصت و نهمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه
1شصت و نهمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه

شصت و نهمین همایش تخصصی باشگاه مدیران حرفه ای پروژه، با حضور جمعی از اعضای این باشگاه و سایر علاقه مندان به این دانش در تاریخ 25 مهر ماه 1397 و در محل پژوهشکده انرژی و فناوری دانشگاه صنعتی شریف و با موضوع “ویتامین EQ،نیاز مدیران پروژه” برگزار گردید.

همایش شصت و نهم ساعت 17 روز چهارشنبه 25 مهر ماه 1397 و با معرفی مزایای عضویت در باشگاه مدیران حرفه‌ای پروژه توسط سرکارخانم فضلی آغاز شد. پس از این معرفی ایشان از سرکار خانم دکتر الهه عزیزی جهت سخنرانی دعوت به عمل آوردند. دکتر الهه عزیزی مدیر عامل شرکت نما با تعریف مفاهیم اولیه مانند مدیریت پروژه، هوش، هوش هیجانی و… سعی در گرمابخشی به فضای همایش نمود. سپس ایشان از اهمیت هوش هیجانی در بحث ارتباطات که 90% وظایف مدیران پروژه را شامل می شود یاد کرد. پس از پایان بخش اولیه سخنرانی دکتر عزیزی کلیپ تصویری از موسسه خیریه “کودکان فرشته اند” پخش خانم فضلی به معرفی فعالیت های این خیریه و جلب حمایت حضار در این راستا پرداخت.

با معرفی سرکار خانم دکتر دهی خازنی توسط خانم فضلی ایشان به روی سن دعوت شده و در مقدمه سخنرانی خود به تعریف هوش، هوش هیجانی و تاریخچه آن پرداختند. در ادامه به تعریف انواع هوش هشتگانه شامل: هوش منطقی ریاضی، هوش کلامی، هوش موسیقیایی، هوش بدنی، هوش تصویری، هوش درون فردی، هوش میان فردی و هوش هیجانی (تلفیقی از هوش درون فردی و هوش میان فردی) پرداخته شد. پس از آن وی به معرفی زیر شاخه های هوش هیجانی از جمله واقع گرایی، خودآگاهی هیجانی، خودشکوفایی، مسئولیت پذیری، حل مسأله و … پرداختند. سپس با بررسی تفاوت های میان EQ و IQ به ارائه تجربیات جمع آوری شده در خصوص استخدام مختلف پرداخته شد.

در ادامه خانم مرجان فضلی از آقای مهندس امیرعلی عبدالمحمدی از اعضای تیم رادیو پروژه دعوت به عمل آورد تا توضیحاتی در خصوص این استارت آپ موفق ارائه نماید. مهندس عبدالمحمدی با نام بردن خدمات رادیو پروژه تا کنون به معرفی تیم قدرتمند رادیو پروژه پرداخت و از همه حضار دعوت کرد تا از این پادکست های تخصصی جهت ارتقاء سطح دانش خود در حوزه مدیریت پروژه استفاده نمایند.

بعد از زمان استراحت، مهندس سعید مقدسی، رئیس هیئت مدیره شرکت PMPiran در خصوص اهداف شکل گیری باشگاه مدیران پروژه و روند صعودی عضویت افراد سخن گفتند. ایشان همچنین به بیان تاریخچه کوتاهی از سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه از ابتدا تاکنون پرداختند و توضیح مختصری حول محورهای ششمین سمپوزیوم مدیران حرفه ای پروژه دادند.این محور ها عبارتند از :

نقش ابر پروژه‌ها در توسعه اقتصادی و اجتماعی

نقش پروژه‌های استارتاپی در توسعه اقتصادی و اجتماعی

چابکی در مدیریت پروژه

شیوه‌های تامین سرمایه در پروژه‌ها و ریسک‌های آن

سپس بار دیگر از خانم دکتر عزیزی دعوت شد تا به ادامه سخنرانی شان درباره هوش هیجانی مدیران پروژه بپردازند. وی با نظر به این نکته که در دنیای کنونی بالا بودن ریسک ها و کم بودن میزان نقدینگی در پروژه ها، مدیریت پروژه ها را بسیار پیچیده کرده است به ضرورت ایجاد یک مدل هوش هیجانی برای مدیریت پروژه اشاره کردند.

سپس از خانم دکتر خازنی دعوت شد تا به روی سن بیایند تا به صحبت هایشان درباره ی نقش هوش هیجانی در موفقیت استارت آپ ها ادامه دهند. ابتدای صحبت های ایشان با بیان یک پرسش درباره ی معنی و مفهوم استارت آپ شروع شد که هریک از شرکت کنندگان از جنبه های متفاوتی به ان سوال پاسخ دادند و در نهایت خانم دکتر خازنی در تایید همه ی نظرات ادامه دادند که استارت آپ یک مفهوم انتزاعی است و تعریف واحدی ندارد .

در ادامه از آقای مهندس مقدسی و مهندس معین دعوت شد تا برای اعطای لوح تقدیر به خانم دکتر عزیزی و خانم دکتر خازنی به روی سن بیایند، پس از آن حسن ختام شصت و نهمین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه با پرسش و پاسخ حاضرین از خانم دکتر عزیزی و خانم دکتر خازنی انجام شد.

شصت و هشتمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه
شصت و هشتمین همایش باشگاه مدیران حرفه ای پروژه

شصت و هشتمین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه، با حضور اعضای این باشگاه و علاقه مندان به حوزه مدیریت پروژه چابک، در تاریخ 21 شهریور ماه 1397 در پارک علم وفناوری دانشگاه تهران برگزار گردید.

شصت و هشتمین نشست تخصصی باشگاه مدیران پروژه، در شهریور ماه 1397 با عنوان “مدیریت پروژه Agile با چاشنی Scrum”، در سالن همایش پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برگزار گردید. در این همایش مهندس سعید مقدسی، یکی از 5 ایرانی دارای مدرک ®PMI-ACP تجربیات خود پیرامون مزایای اخذ مدرک ®ACP، مراحل اخذ این مدرک و کلیات مدیریت پروژه چابک با حضار در میان گذاشت.

پس از آن معین غمین از دکتر علیرضا نیکوکار، برای برگزاری بخش اول کارگاه آموزشی دعوت کرد. در این قسمت دکتر علیرضا نیکوکار به تشریح موارد زیر پرداخت:

بررسی تفاوت های مدیریت پروژه سنتی و چابک

ریشه های ایجاد تفکر مدیریت پروژه چابک

معرفی مانیفست چابکی

بررسی 12 اصل چابکی به تفکیک

پس از زمان استراحت و پخش تیزر معرفی رادیو پروژه، دکتر نیکوکار در بخش دوم به معرفی تکنیک های چابکی در مدیریت پروژه پرداختند:

معرفی متدولوژی های معروف چابکی در دنیا مانند Scrum، Kanban، Lean، XP و AUP

معرفی Backlog، Sprint و Daily Scrum در تکنیک اسکرام

معرفی نقش های اصلی اسکرام (Product Owner، Scrum Master و Development team)

تعریف نحوه تهیه Product Backlog ،Project Backlog و User Story

بررسی نحوه تخمین زمان فعالیت ها و تعیین روش سنجش پیشبرد پروژه

در پایان کارگاه آموزشی با جلب مشارکت حضارتوسط دکتر نیکوکار، و به اشتراک گذاری تجربیات آن ها در پیاده سازی پروژه های چابک در پروژه غیر نرم افزاری، اهدای جوایز به آنها انجام شد. در پایان معین غمین از خانم دکتر عزیزی، مهندس شکیب، و دکتر شعفی ، جهت تقدیر از مهندس مقدسی و دکتر نیکوکار و اعلام عضویت افتخاری ایشان در باشگاه مدیران پروژه دعوت به عمل آورد. پس از آن آقای غمین ضمن تشکر از حضور شرکت‌کنندگان، و دعوت آن ها جهت حضور در 69 امین همایش تخصصی باشگاه مدیران پروژه در هفته پایانی مهر ماه، پایان این همایش را اعلام کردند.

آدرس

تهران تهران، بلوار مرزداران ، بلوار آریافر – خیابان معتمدی – پلاک 7 – ساختمان هلدینگ پیشرو

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

باشگاه مدیران حرفه ای پروژه

باشگاه حرفه ای مدیران پروژه، محل هم افزایی و تبادل درس آموخته های مدیران حرفه ای پروژه کشور است

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۰