رویداد به پایان رسیده است!
مدیریت زمان فراگیر در تاریخ سه‌شنبه ۲۶ فروردین به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

پنج‌شنبه ۵ تیر

دوره حرفه ای مشارکت در ساخت

  • ۷,۵۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارگروه مهندسی تکا
پنج‌شنبه ۲۹ خرداد

مدیریت ذهن و انگیزه

  • از ۱۰۰,۰۰۰ تومان
آواتارشرکت طراح ایده نوتاش
کاور
سه‌شنبه ۲۶ فروردین ساعت ۱۷:۰۰

مدیریت زمان فراگیر

  • ۶۹,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

امتیازات این کارگاه


عمر، محدود است و زمان، بسیار باارزش. زمان، مهم‌ترین و ارزشمندترین بُعد زندگی شماست. اگر از زمان استفاده نکنید، از بین می‌رود، فنا می‌شود و برنمی‌گردد. بنابراین مدیریت و برنامه‌ریزی برای استفاده هرچه مطلوب‌تر از زمان، بسیار مهم است.

در کشور ما سال‌هاست که مطالبی  در این زمینه منتشر می‌شود. ضمن احترام به مطالب منتشرشده و اذعان به مطالب ارزشمند آنها، نقطه‌ضعف‌هایی در آنها به چشم می‌خورد. بنابراین انگیزه قوی برای کارگاهی  بدین مضمون بدون داشتن نقطه‌ضعف‌های مطالب پیشین با امتیازات بعضاً منحصربه‌فرد زیر در خود احساس نمودم و آن را با یاری خداوند متعال به منصه ظهور رساندم:

مدیریت زمان فراگیر. به چهار دلیل، فراگیر است. اول آنکه تمامی ابعاد زندگی انسان را در نظر گرفته‌ام. زندگی انسان را از شغل و درآمد، مسائل شخصی و خانوادگی، معنویات ، اوقات فراغت و سایر ابعاد برای رسیدن به خوشبختی، موفقیت را در نظر گرفته‌ام. مدیریت زمانی که مطرح نمودم تمامی اوقات زندگی انسان و 24 ساعت شبانه‌روز را در بر می‌گیرد. دوم آنکه می‌تواند مورد استفاده همگان قرار گیرد. خانم‌ها و آقایان، مجردها و متأهل‌ها، خانم‌های خانه‌دار، شاغلین و غیر شاغلین، محصلین و دانشجوها، کارمندان و شاغلین آزاد و غیره همگان می‌توانند از این کتاب استفاده نمایند. سوم آنکه مدیریت زمان را هم در بلند مدت، هم در میان مدت و هم کوتاه مدت و زمان جاری را در نظر گرفته ام. چهارم اینکه مدیریت زمان در تمامی مکان‌ها را مد نظر قرار داده‌ام؛ در منزل، محل کار، مکان‌های عمومی، مکان‌های اوقات فراغت و غیره.

مهم‌ترین امتیاز این کارگاه  که خودم به آن بسیار افتخار می‌کنم، طراحی و ارائه الگوی «ضَرو» در مدیریت زمان است. پس از کنکاش بر نظریه‌های روان‌شناسی و مدیریت و مبنا قراردادن آنها، الگویی جامع و فراگیر برای مدیریت زمان تحت عنوان «ضَرو» ارائه نمودم و متعاقب آن، برنامه جامع زمان‌بندی و مکان‌بندی را مطابق الگو ارائه دادم. ارائه این الگو و برنامه مربوطه‌اش، انرژی ذهنی زیادی را از من صرف نمود؛ اما خوشحالم که توانسته‌ام خدمتی به جامعه بشریت برای بهبود زندگی مردم داشته باشم.

علاوه بر الگوی ضرو، الگوهایی نیز برای تصمیم گیری در مورد واگذاری کار به دیگران، ساماندهی اقلام، کسب دانش و مهارت و غیره ارائه نموده ام. 

این کارگاه تنها مدیریت زمان نیست، مدیریت مکان نیز هست. از ویژگی‌های بارزش این است که زمان و مکان را باهم ترکیب نموده است. مگر نه این است که همه ما و شما همیشه در یک زمان و مکان خاص قرار داریم؟ بنابراین، هر زمان و مکان را باید به کارهای خاصی تخصیص داد و به‌نوعی خاص گذراند تا بتوان از زمان و مکان‌ها، حداکثر استفاده را برد.

یکی دیگر از ویژگی‌های بارز کارگاه  این است که تنها به انجام سریع و به‌موقع کارها توجه ندارد. شما باید از زمان سپری‌شده خود، لذت کافی را ببرید. تنها نتیجه مهم نیست، لذت‌بخشی کارها و احساسات خوب از زمان سپری‌شده نیز مهم هستند.از بین احساسات و حال خوب، به آرامش توجه خاصی نموده‌ام. مدیریت زمانی که فقط باعث استرس از انجام‌ندادن کارها شود، فایده‌ای ندارد.  مدیریت زمان باید در انسان آرامش ایجاد نماید. به‌گونه‌ای می‌توان گفت که مدیریت زمان در درمان برخی از اختلال‌های روانی مانند استرس، اضطراب و افسردگی مؤثر است. به عبارت بهتر، از زمان‌درمانی می‌توان برای درمان برخی از اختلال‌ها استفاده نمود.

در کارگاه، 73 اصل طلائی برای بهبود مدیریت زمان و مصداقهایش با مثالهای بومی که تقریباً تمامی اصول را شامل می شود و همچنین الگوهای رفتاری مطلوب، بعضاً با الگوهای نوآورانه، ارائه شده است. بنابراین، کتاب یک دایره المعارف مدیریت زمان نیز محسوب می شود.

نظام‌مندبودن و ساختارگرایی از خصوصیات کارگاه  است. کلزگاه از یک ساختار منظم مطابق با فرآیند مدیریت زمان برخوردار است. مطالب جسته‌وگریخته و پراکنده ارائه نشده است بلکه درون یک ساختار و نظام قرار دارد.


ارسال رایگان کتاب مدیریت زمان فراگیر


شما با خرید بلیت این کارگاه، یک جلد کتاب مدیریت زمان فراگیر؛ بهره وری و حال خوب به طور رایگان برای شما ارسال می شود. این کتاب 10 امتیاز به سایر کتابهای مشابه در این زمینه دارد که در مقدمه آورده ام. 

برگزار‌کننده

آواتار

دکتر عباس خدابخش

عضو هیإت علمی دانشگاه، پژوهشگر، نظریه پرداز و نویسنده

رویداد های برگزارشده۳
  • شروع: سه‌شنبه ۲۶ فروردین ساعت ۱۷:۰۰
  • پایان: سه‌شنبه ۲۶ فروردین ساعت ۱۸:۳۰
رویداد آنلاین است