رویداد به پایان رسیده است!
مدیریت عملکرد برمبنای کارت امتیاز متوازن (BSC) در تاریخ چهارشنبه ۳۰ آبان به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۹ آبان ساعت ۰۹:۰۰

مدیریت عملکرد برمبنای کارت امتیاز متوازن (BSC)

 • رایگان
 • تهران
 • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


سازمانها برای تعیین و تشخیص موقعیت فعلی خود و پیشرفت در محیط رقابتی امروز که بر اقتصاد دانش محور استوار است بایستی بطور منظم و منسجم از الگوهایی برای ارزیابی عملکرد خود استفاده کنند و لذا استفاده از نظامهای کنترل عملکرد و برنامه ریزی استراتژیک  ضروری است تا بتوانیم موثرتر مدیریت کرده و میزان موفقیت و پیشرفت در دستیابی به اهداف راهبردی  شرکت را بسنجیم.الگوی ارزیابی مطلوب باید بتواند وضعیت کلی سازمان را نسبت به اهداف و نیز جایگاه سازمان را نسبت به محیط پیرامونی مشخص کند و علاوه براین نشانگر میزان اثربخشی عملکردها باشد.

کارت امتیازی متوازن (BSC): یک ابزار مدیریتی برای اجرای استراتژی است؛ گزارش ساختاربندی شده و نیمه استانداردی که به مدیران اجازه می‌دهد بتوانند به راحتی بر روند اجرای فعالیت‌ها توسط کارمندان نظارت داشته باشند و نتایج این فعالیت‌ها را بررسی و کنترل کنند. ویژگی اصلی کارت امتیازی متوازن در اختیار گذاردن بستری مناسب برای شناخت قوانین و روابط علت و معلولی حاکم بر دنیای کسب و کار و همچنین استخراج برنامه‌های عملیاتی برای اجرایی کردن استراتژی سازمان است

کارت امتیازی متوازن نظامی برای مدیریت عملکرد است که ایده اولیه آن سال ۱۹۹۲، در خلال تحقیقات رابرت کاپلان و دیوید نورتون، در زمینه روش‌های نوین سنجش عملکرد سازمان‌ها شکل گرفت. این ایده در طول زمان توسعه و تکامل فراوان یافت تا جایی که از یک ابزار سنجش و اندازه‌گیری عملکرد، اکنون به یک نظام مدیریت استراتژیک تبدیل شده‌است. کارت امتیازی متوازن استراتژی سازمان را از چهار جنبه کلیدی «مالی»، «مشتریان»، «فرایندهای داخلی» و «رشد و یادگیری» بایک منطق فازی وبرگرفته از قضاوت شهودی که توسط پرسشنامه‌های استاندارد از مدیران وکلیه کارکنان سازمان می‌خواهد باپاسخ به سوالات پرسشنامه به بررسی و صورت‌بندی مسایل استراتژیک سازمان بپردازند. روش کار به این صورت است که ابتدا در وجه مسایل استراتژیک، موضوع‌های استراتژیک تعیین می‌شود. سپس برای شناخت دقیق‌تر نحوه امکان دستیابی به اهداف مورد نظر در موضوع‌های استراتژیک، به سراغ وجه فرایند و عملیات رفته، مشخص می‌کنیم که برای برآورده ساختن انتظارهای ذی‌نفعان و تحقق موضوع‌های استراتژیک، فرایندهای داخلی سازمان باید چه شرایط و ویژگی‌هایی داشته باشند و در این حوزه باید به چه اهدافی دست یابیم. در نهایت در وجه رشد و یادگیری به شناسایی سرمایه‌گذاری‌های لازم بر روی منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی و فرهنگ سازمانی می‌پردازیم تا امکان و بستر دستیابی به اهداف تعیین‌شده در وجه فرایندهای داخلی فراهم شود.

 


اهداف دوره


 • آشنایی با سیستم مدیریت عملکرد کارکنان، فرآیندها و سازمان
 • آشنایی با مدل کارت امتیازی متوازن (BSC) در ارزیابی عملکرد

محتوای دوره


 • معرفی و آشنایی با انواع مدلهای برنامه ریزی استراتژیک در سازمانهای دولتی و خصوصی
 • آشنایی با ابزارهای پرکاربرد در فرایند برنامه ریزی استراتژیک
 • کارت امتیازی متوازن Balanced Scorecard
 • نقشه استراتژیک سازمان
 • آشنایی با فرایندهای ارزش افزای سازمان
 • آشنایی با داراییهای نامشهود در سازمان
 • نحوه ترسیم نقشه استراتژی
 • معرفی روشها و تکنیک های هدف گذاری کمی

برگزارکنندگان

موسسه توسعه کار پایدار(ISOHSE)
موسسه توسعه کار پایدار(ISOHSE)

مؤسسه توسعه کار پایدار ( ISOHSE ) با توجه به نیاز روز افزون جامعه صنعتی کشور ، بر اساس نگرشي دانش محور و کاربردی به منظور رفع نيازهاي آموزشی ، مشاوره ای ، ممیزی و بهبود فرآیندها و عملکرد سیستم های مدیریتی در صنایع ، کارخانجات و پروژه ها از جمله :

سازمان ها و شرکت های خدمات محور

دانشگاهها و مراکز آموزشی

صنعت ساخت و ساز و عمران

صنعت نفت و گاز و پتروشیمی

صنایع فرآیندی تولیدی

معدن ، تونل و TBM

صنعت بنادر و کشتیرانی

خودرو سازی و قطعات خودرو

خدمات بهداشتي - درماني و آزمايشگاهها

با هدف ارائه خدمات تخصصی‌ آموزش و مشاوره و ممیزی سیستم های مدیریتی کیفیت ، محیط زیست ، ایمنی و بهداشت حرفه ای ، انرژی ، مدیریت ریسک، برنامه ریزی استراتژیک ، مدیریت منابع انسانی ، بازار یابی و فروش و بهبود کسب و کار نوین ، طراحی و مهندسی ، بازرسی ایمنی و فنی تاسیس گردید تا با پشتوانه هيأت علمي- اجرایی توانمند خود که شامل اساتید ، مدیران و کارشناسان مجرب با سالها خدمت در صنایع مختلف کشور مي باشند ، یکی از قوي‌ترين مجموعه های آموزشي ، مشاوره ای و مدیریتی - اجرایی در حوزه آموزش و مشاوره مدیریتی كشور را تشکیل داده و تلاش مي‌كند با تخصص گرایی ، نوانديشي و بهبود مداوم، اين رسالت بزرگ خود را بر پايه دانش و تجربه روز با كيفيت مداوم به انجام رساند.

آدرس

تهران شریعتی ، بالاتر از پل سید خندان ، پلاک 932 طبقه 4 واحد 114

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه تخصصی ISOHSE

دوره های موسسه تخصصی ISOHSE با ۵۰% تخفیف برای تمامی شرکت کنندگان و ۱۰ % تخفیف بیشتر برای دانشجویان با ارائه کارت دانشجویی برگزار می شود. به شرکت کنندگان در دوره ، گواهینامه بین المللی معتبر صادر می گردد.

رویداد های برگزارشده۵
رویداد های فعال۰