رویداد به پایان رسیده است!
مدیریت و برنامه ریزی عملیاتی در روابط عمومی در تاریخ پنج‌شنبه ۶ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

مدیریت و برنامه ریزی عملیاتی در روابط عمومی

شروع:
پنج‌شنبه ۶ دی ۹۷ ۱۵:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۶ دی ۹۷ ۱۷:۰۰
مکان: مشهد
موضوع:مدیریت / غیره
مدیریت و برنامه ریزی عملیاتی در روابط عمومی
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات

اگر بخواهیم کار برنامه ریزی در روابط عمومی را شروع کنیم با این تعریف کارمان را آغاز می کنیم: روابط عمومی مجموعه ای از تلاشها و اقدامات آگاهانه و برنامه ریزی شده و سنجیده به منظور استقرار و کسب تفاهم متقابل بین یک سازمان و گروههای مورد نظر آن سازمان به شمار می رود. اما آیا واقعا در روابط عمومی های ما برنامه ریزی به معنای واقعی کلمه وجود دارد.

* برنامه‌هاي روابط عمومي صرف‌نظر از اشكال و اندازه‌هاي مختلف آن همواره در تلاشند كه به اين سه سؤال اصلي پاسخ بگويند: در حال حاضر در چه جايگاهي قرار داريم؟ (تحليل موقعيت)، در چه جايگاهي مي‌خواهيم قرار بگيريم؟ (تعيين اهداف) و اين كه چگونه مي‌توانيم به جايگاه موردنظر برسيم؟ (راهبردها و تاكتيك‌ها). 
* هفت گام اساسی در برنامه های روابط عمومی شامل: تثبيت نقش ويژه روابط عمومي در سازمان، تعيين اهداف روابط عمومي، مشخص كردن نيازها و علايق مخاطبان، تعيين پيامهاي روابط عمومي، تدوين استراتژي اطلاع رساني، مطابقت برنامه ها با جدول زمانبندي شده و تدوين برنامه مكتوب و زمانبندي شده می باشد.
 
* معیارهای تدوین برنامه روابط عمومی شامل: مقدمه (يا استدلال)، اهداف پروژه، روشهاي اجرايي، ارزيابي،نتيجه، مجريان طرح و پروژه، جدول زمان بندي، بودجه و پيوست می باشد.
 
* شرایط توفیق برنامه شامل: بهره مندی از مبانی نظری و منطق قوی،توجه به اصول مهندسی برنامه، آموزش و ضمانت اجرا می باشد.
 
*منطق برنامه ریزی در روابط عمومی شامل: نگرش عمومی و کلی به موسسه، مخاطبان و هدف برنامه ریزی است و در آن می توان مسائل عمومی روابط عمومی را بیان کرد.
 
* يك برنامه روابط عمومي مي‌تواند در جهت بهبود هويت يك شركت و ارتقاء محصول و خدمات و جايگزين ساختن آن‌ها در بازار به جاي محصولات و توليدات قبلي طرح‌ريزي شود. اين كه چگونه به طرح يك برنامه روابط عمومي مي‌انديشيد بستگي به شرایط و اهداف شما دارد. اين برنامه مي‌تواند به اهداف شما در راهي كه در پيش گرفته‌ايد، هويت بخشيده و شما را در رسيدن به آن ثابت‌ قدم نگاه دارد.
 

سخنرانان

 محمدرضا باقری

محمدرضا باقری

کارشناس روابط عمومی . کارشناس ارشد روابط بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس:مشهد جهاد دانشگاهی دانشگاه فردوسی