رویداد به پایان رسیده است!
مدیریت و برنامه ریزی عملیاتی در روابط عمومی در تاریخ پنج‌شنبه ۶ دی به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
پنج‌شنبه ۶ دی ساعت ۱۵:۰۰

مدیریت و برنامه ریزی عملیاتی در روابط عمومی

  • رایگان
  • مشهد
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


اگر بخواهیم کار برنامه ریزی در روابط عمومی را شروع کنیم با این تعریف کارمان را آغاز می کنیم: روابط عمومی مجموعه ای از تلاشها و اقدامات آگاهانه و برنامه ریزی شده و سنجیده به منظور استقرار و کسب تفاهم متقابل بین یک سازمان و گروههای مورد نظر آن سازمان به شمار می رود. اما آیا واقعا در روابط عمومی های ما برنامه ریزی به معنای واقعی کلمه وجود دارد.

* برنامه‌هاي روابط عمومي صرف‌نظر از اشكال و اندازه‌هاي مختلف آن همواره در تلاشند كه به اين سه سؤال اصلي پاسخ بگويند: در حال حاضر در چه جايگاهي قرار داريم؟ (تحليل موقعيت)، در چه جايگاهي مي‌خواهيم قرار بگيريم؟ (تعيين اهداف) و اين كه چگونه مي‌توانيم به جايگاه موردنظر برسيم؟ (راهبردها و تاكتيك‌ها). 
* هفت گام اساسی در برنامه های روابط عمومی شامل: تثبيت نقش ويژه روابط عمومي در سازمان، تعيين اهداف روابط عمومي، مشخص كردن نيازها و علايق مخاطبان، تعيين پيامهاي روابط عمومي، تدوين استراتژي اطلاع رساني، مطابقت برنامه ها با جدول زمانبندي شده و تدوين برنامه مكتوب و زمانبندي شده می باشد.
 
* معیارهای تدوین برنامه روابط عمومی شامل: مقدمه (يا استدلال)، اهداف پروژه، روشهاي اجرايي، ارزيابي،نتيجه، مجريان طرح و پروژه، جدول زمان بندي، بودجه و پيوست می باشد.
 
* شرایط توفیق برنامه شامل: بهره مندی از مبانی نظری و منطق قوی،توجه به اصول مهندسی برنامه، آموزش و ضمانت اجرا می باشد.
 
*منطق برنامه ریزی در روابط عمومی شامل: نگرش عمومی و کلی به موسسه، مخاطبان و هدف برنامه ریزی است و در آن می توان مسائل عمومی روابط عمومی را بیان کرد.
 
* يك برنامه روابط عمومي مي‌تواند در جهت بهبود هويت يك شركت و ارتقاء محصول و خدمات و جايگزين ساختن آن‌ها در بازار به جاي محصولات و توليدات قبلي طرح‌ريزي شود. اين كه چگونه به طرح يك برنامه روابط عمومي مي‌انديشيد بستگي به شرایط و اهداف شما دارد. اين برنامه مي‌تواند به اهداف شما در راهي كه در پيش گرفته‌ايد، هويت بخشيده و شما را در رسيدن به آن ثابت‌ قدم نگاه دارد.
 

سخنرانان

 محمدرضا باقری
محمدرضا باقری
کارشناس روابط عمومی . کارشناس ارشد روابط بین الملل دانشگاه فردوسی مشهد

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی

آدرس

مشهد جهاد دانشگاهی دانشگاه فردوسی

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

محمدرضا باقری

انجمن روابط عمومی ایران - شعبه خراسان (کمیته آموزش)

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰