رویداد به پایان رسیده است!
مسیر شغلی در مسیر زندگی در تاریخ یکشنبه ۱۶ شهریور به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
یک‌شنبه ۲۶ مرداد ساعت ۱۹:۰۰

مسیر شغلی در مسیر زندگی

  • رایگان
  • آنلاین
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


  آیا امروز دقیقا جایی هستید که ده سال پیش انتظارش را داشتید؟  تعداد کمی پاسخ شان به این سوال مثبت است. البته پاسخ منفی منطقی تر است. چون در دنیای امروز که سرشار از تغییرات بوده و با سرعت بالای رشد عناوین شغلی جدید هستیم، نمی توان مسیر شغلی پیش بینی شده ای را در نظر گرفت.  اما چاره چیست؟ آیا باید خود را به جریان سیال زندگی سپرد و متناسب با نیاز بازار همیشه در نقش یک کاراموز باقی مانده و فضاهای جدید کسب و کار را تجربه کنیم؟ یا باید دل به یک عنوان شغلی داده و مصرانه در یک موقعیت شغلی باقی بمانیم؟ تا وقتی که روی شغل برنامه ریزی می کنید، داستان همین است و شما باید براساس نیاز بازار و سلیقه کارفرما پیش بروید و به ندرت خواهید توانست به علائق و استعدادهای خود رسیدگی کنید. لذا باید مفهوم شغل از حرفه تفکیک شود. شما وقتی تبدیل به یک فرد حرفه ای شوید، همواره در مسیر رشد و تلاش بوده و می توانید با کارفرما تعامل داشته باشید تا یک همکاری برد-برد خلق کنید. اما وقتی خود را با شغل تعریف می کنید یعنی در قبال یک زمان و کار مشخص تعهد می دهید که منوط به شرایط کارفرما و بازار خواهد بود. دراین کارگاه تلاش می شود تا بادرک نیازهای خود و توانمندی های خود را به ارزش های خود پیوند زده و بهترین مسیر شغلی و حرفه ای را برای خود طراحی کنید.


اهداف دوره


 

آماده شدن شرکت کنندگان برای خلق یک مسیر حرفه ای

شناخت توانمندی ها و نقاط قابل بهبود رفتاری خود در فضای حرفه ای

شناخت ارزش های خود برای خلق برند شخصی

شناخت شایستگی های خود در راستای خلق ارزش در فضای حرفه ای

کسب خودآگاهی بیشتر برای رسیدن به مسیر شغلی مناسب

زمان‌بندی

جلسه اول
جلسه دوم
جلسه سوم
جلسه چهارم
عنوانشروعپایان
یکشنبه 26 مردادساعت ۱۹ساعت ۲۱
عنوانشروعپایان
جلسه دوم - یکشنبه 2 شهریورساعت ۱۹ساعت ۲۱
عنوانشروعپایان
جلسه سوم - یکشنبه 9 شهریورساعت ۱۹ساعت ۲۱
عنوانشروعپایان
جلسه چهارم - یکشنبه 16 شهریورساعت ۱۹ساعت ۲۱

سرفصل ها


جلسه اول

همه ما به دنبال دلیلی برای زندگی کردن هستیم. در این کارگاه با مدلی ساده و عملیاتی که ایکیگای نامیده می شود استفاده می کنیم تا عوامل رضایت بخش شغلی خود را با معنای زندگی خود پیوند زنیم. ایکیگای توسط ژاپنی ها استفاده می شود و برای امور شغلی و روزانه آنها یک معنی خلق می کند و به آن دلیلی برای زندگی می گویند. دراین کارگاه با تمرین های عملی در چهار حوزه ایکیگای کار می شود تا عوامل رضایت شغلی با هدف زندگی شما همسو گردد

شناخت ارزش های فردی براساس ایکیگای

تعریف ایکیگای

بررسی چهار حوزه ایکیگای 

تمرین و کشف ایکیگای یا دلیل زندگی

 

جلسه دوم:

امروز سازمان ها به دنبال افرادی هستند که شایستگی لازم را داشته و فارغ از مدرک، سن و تجربه بتوانند برای سازمان خلق ارزش کنند. اما عدم آشنایی افراد با مفهوم شایستگی و شایستگی های مورد نیاز شغلی باعث می شود که در جلسات مصاحبه استخدامی نتوانند توانمندی های واقعی و کاربردی خود را نمایش دهند. لذا در این کارگاه علاوه برآشنایی با مفهوم شایستگی، افراد می توانند براساس مدل KSAB شایستگی های خود را که منجر به موفقیت آنها در مسیر حرفه ای می شود را شناسایی کنند تا در بازار رقابتی کار موقعیت مطلوب خود را خلق کنند.

شایستگی چیست؟

شایستگی با مدرک یا بی مدرک؟

شناخت شایستگی های شغلی خود 

شناخت شایستگی های شما با مدل KSAB که منجر به موفقیت مسیر حرفه ای شما می شود

دانش و اطلاعات کاربردی 

مهارت ها وتجارب شما در بازار کار

مهارت های رفتاری شما در مسیر شغلی 

توانایی ها و قابلیت های ذاتی شما در مسیر حرفه ای

ارتباط شایستگی ها با ایکیگای

 

 

جلسه سوم:

یکی از پرکاربردترین مدل ها و ابزار های شناخت انسان مدل رفتاری دیسک می باشد که در سازمان های بزرگ جهان استفاده می شود. این مدل رفتاری به افراد می گوید که چه نقاط قوت یا ضعفی دارند و چگونه باید با مدل های رفتاری دیگر ارتباط برقرار کنند تا در تیم یا سازمان بهترین تعاملات را داشته باشند. 

شناخت مدل های رفتاری DISC

شناخت مدل رفتاری خود 

شناخت نقاط قوت و نقاط قابل بهبود رفتاری خود در مسیر شغلی

شناخت مدل رفتاری دیگران 

نحوه تعامل با مدل های رفتاری

ارتباط شایستگی ها و مدل رفتاری با ایکیگای

 

 

جلسه چهارم:

دراین مرحله افراد پس از درک مهارت ها و شایستگی های شغلی و رفتاری خود در معرض یک مصاحبه استخدامی آزمایشی توسط مریم حنطوش زاده که بیش از 100 ساعت تدریس مهارت های مصاحبه استخدامی برای مدیران ارشد در شرکت های بین المللی نظیر روشه، پارس حیات، اتاق بازرگانی ایران و سوئیس داشته است انجام خواهد شد

تا با پاسخ به سوالات موثر پرسیده شده  و کوچینگ گروهی، بتوانند مسیر شغلی مناسب خود را ردیابی کنند.

 


مکان و نحوه برگزاری


 

دوره به صورت  آنلاین و از طریق پلتفرم فری کنفرانس کال (Freeconferencecall)  برگزار خواهد شد و لینک مربوط به شرکت در هر جلسه 15 دقیقه قبل از آغاز کلاس در گروه مجازی مربوط به دوره در نرم افزار واتسپ قرار داده خواهد شد و از شرکت کنندگان انتظار می رود که حداقل 10 دقیقه قبل از آغاز کلاس در محیط مجازی حضور یابند.

پلتفرم در نظر گرفته شده کاملا فضای کاربری آسانی برای شرکت کنندگان فراهم خواهد آورد و بر روی دسکتاپ و موبایل قابل نصب بوده و نیازی به فعالسازی فیلترشکن نیز ندارد. ضمنا فایل نصب نرم افزار روی تلفن همراه و دسکتاپ به همراه آموزش نصب، در اختیار شرکت کنندگان قرار خواهد گرفت ولی با این وجود تمام کسانی که با این محیط آشنایی ندارند موظف خواهند بود در جلسه هماهنگی و تست برنامه که به مدت 30 دقیقه در روز جمعه مورخ 24/05/1399 از ساعت 19 برقرار است، حضور یابند و نرم افزار تست شود.

ضمنا هرگونه تغییر احتمالی در برگزاری برنامه  نیز از طریق واتسپ به شرکت کنندگان اطلاع رسانی خواهد گردید.


  در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام، موارد را با تلفن تماس 09120245685 در میان بگذارید.


توضیحات تکمیلی


1) کل مدت دوره  8 ساعت  آموزش می باشد.

2) در مدت زمان برگزاری جلسات آموزشی امکان درخواست مدرس برای باز کردن تصویر شرکت کنندگان و شرکت در قعالیت های گروهی وجود دارد، لذا آمادگی لازم در این خصوص باید وجود داشته باشد.

3) امکان رزرو جلسه مصاحبه یا کوچینگ خصوصی با مدرس محترم دوره،  سرکار خانم حنظوش زاده،  برقرار است و زمان بندی جلسه و برگزاری آن بعد از اتمام دوره و پس از دریافت درخواست جلسه بررسی خواهد شد.

4) فایل صوتی جلسات بعد از اتمام دوره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد و تلاش خواهد شد تا فایل ویدئویی جلسات نیز پس از تنظیم مناسب در اختیار شرکت کنندگان قرار گیرد ولی تعهدی در این زمینه بر عهده برگزار کنندگان نیست. 

5) فایل جزوات و منابع آموزشی در گروه فضای مجازی کلاس به اشتراک گذاشته خواهد شد. 

6) شرکت کنندگان موظف به حضور در جلسات و انجام تکالیف محوله هستند تا بازدهی کلاس دوچندان گردد.

 

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
نیاز به هیچ پیش نیازی نیست
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
تلفن همراه و یا لبتاب شخصی
کارگاه در چه پلتفرمی برگزار می شود؟
در پلتفرم FCC که نیاز به فیلترشکن نداشته و فضای کاربری بسیار مناسبی دارد.
آیا شرایط تخفیف در نظر گرفته شده است؟
بله، لطفا به شماره تماس مندرج بر روی پوستر پیام ارسال نمایید.

برگزار‌کننده

آواتار

موسسه فرانگر

موسسه فرانگر ارائه دهنده خدمات توسعه فردی و برگزار کننده کارگاه های آموزشی

رویداد های برگزارشده۶
رویداد های فعال۰