رویداد به پایان رسیده است!
مسیر قلب - دوره اقامتی فنون بهوشیاری و شفقت خود در تاریخ شنبه ۱۷ خرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

جمعه ۱۸ مهر

افزایش تمرکز

 • از ۲۹,۰۰۰ تومان
آواتارعرفان رحیمی
کاور
یک‌شنبه ۱۱ خرداد ساعت ۱۸:۰۰

مسیر قلب - دوره اقامتی فنون بهوشیاری و شفقت خود

 • رایگان
 • تهران
 • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


The Way of Heart

Heart-Based Mindfulness Retreat

مسير‭ ‬قلب

دوره‭ ‬اقامتی‭ ‬فنون‭ ‬بهوشياری،‭ ‬شفقت‭ ‬خود‭ ‬و‭ ‬هاتا‭ ‬يوگا

 

توضیحات ذیل  در ۳ بخش محتوا دوره، برنامه سفر و مراحل تکمیلی ثبتنام ارایه شده است. خواهشمندیم تمامی مطالب ارایه شده را قبل از ثبتنام نهایی مطالعه فرمایید.

 

الف: توضیحات محتوا دوره

شاید حس کرده باشید که زندگی همچون یک بوته ی آهنگری است- دیگی بزرگ و جوشان پر از چالش ها و لحظات غیرمنتظره که به صورتی مدام ما را پخته تر می کند. با وجود این، تجربهی مستقیم ما به ما آموخته است که انحلال و انسجام جنبه هایی گریزناپذیر از زندگی به شمار می روند که به ما کمک می کنند با عادات و شیوه های شرطی شدهی ادراک، تفکر و عمل خود به طرزی بنیادین ارتباط برقرار کرده، آنها را درک کرده و شاید تغییرشان دهیم- صرفنظر از این که تا چه حد زندگی موفقی داشته ایم. پاسخ ساده ای برای این سوالات وجود ندارد. پس بگذارید به جای آنکه بنشینیم و به تفکر راجع به آنها بپردازیم، با تمرین بهشیاری و غوطه ور شدن در این شعر و تامل در تجربیاتمان- بدن، ذهن، قلب و روحمان- و گوش دادن به تجربیات یکدیگر به منزلهی یک شیوهی یادگیر چگونگی پرورش و انسجام بهشیاری در زندگی روزمره مان، به این سوالات بپردازیم. در کنار یکدیگر تمرین می کنیم که در بحبوحه ی تردید و در مواجهه با ضرورت انتخاب های آگاهانه و تصمیمات خردمندانه، متوجه تر، متمرکز تر و با ثبات تر باشیم. همزمان به بررسی تجربیاتمان در طی سپردن تعمدی خودمان به فرایندهای دگرگون ساز زندگی خواهیم پرداخت، رشد خواهیم کرد و مسئولیت زندگی خود را به عهده خواهیم گرفت. در این دوره اقامتی, ما به تمرین های بهشیاری، دل آگاهی و شفقت خود، پیاده روی تاملی در طبیعت، دوره های طولانی سکوت و تدریس روزانه یوگا توسط مربی رسمی یوگا خواهیم پرداخت.

اهداف:

در پایان این دوره شرکت کنندگان با آساناهای پایه ای هاتا یوگا آشنایی بیشتری خواهند داشت و قادر خواهند بود:

 • تجربه ای بلاواسطه و دست اول از بهشیاری و شفقت‭ ‬خود را در خود پرورش دهند.
 • با انحلال و انسجام آشنا شوند.
 • بهشیاری را از نابهشیاری تمیز دهند.
 • درکی تجربه ای از توانایی خود برای "تربیت" تعمدی ذهن به دست آورند.
 • توجه خود را بر یک موضوع واحد متمرکز نگاه دارند.
 • توجه خود را بر موضوعات متغیر متمرکز نگه دارند.
 • توانایی خود را برای آگاهی از جنبه های مختلف تجربهی جاری خود به نمایش گذارند.
 • توانایی خود را برای توقف تقویت کنند.
 • با ماهیت شرطی شدگی و "خلبان خودکار" آگاه شوند.
 • توانایی فزاینده ای را برای بازگرداندن ذهن فرار در خود پرورش دهند.
 • توانایی خود را برای عقب نشینی، گوش سپردن و حاضر بودن با خود تقویت کنند.
 • توانایی خود را برای عقب نشینی، گوش سپردن و حاضر بودن با دیگران تقویت کنند.
 • توانایی شفقت ورزیدن با خود را پرورش دهند.
 • بر کیفیت همدلی و شفقت خود با دیگران تامل کرده و آن را تقویت کنند.
 • علائم هشدار دهنده استرس را شناسایی کرده و مهارت های بهشیاری محور را برای مدیریت موثرتر این علائم تمرین کنند.
 • از تمرین های بهشیاری و شفقت‭ ‬خود به عنوان روشی برای پرورش "تاب آوری" خود استفاده کنند.
 • بهشیاری را با مهارت های تصمیم گیری خود منسجم کنند.
 • به این درک دست پیدا کنند که بهشیاری و عمل، در دنیای واقعی تضادی با یکدیگر ندارند.

 

ب: توضیحات برنامه سفر و اقامت

 

توجه داشته باشید که مدت زمان سفر با لحاظ زمان رفت و برگشت  از ۹  تا ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ است و مدت زمان اشاره شده در پوستر تنها مربوط به زمان دوره با حضور مربی است.

 

برنامه سفر به ترتیب زمانی به شرح ذیل است:

۱. تاریخ پرواز رفت جمعه ۹ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۰ با هواپیمایی ماهان به مقصد دهلی، ساعت ورود ۰۱:۲۰ بامداد شنبه ۱۰ خرداد به وقت محلی

۲. تاریخ پرواز برگشت یکشنبه ۱۸ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۴۰ بامداد با هواپیمایی ماهان به مسیر تهران و ورود دوشنبه ۱۹ خرداد ساعت ۰۵:۲۰ بامداد

۳. اقامت شب اول و شب آخر (۱۰ خرداد و ۱۷ خرداد) در هتلی در شهر دهلی همراه با صبحانه است.

۴. ۱۱ خرداد حرکت از دهلی به سمت هیمالیا به مدت ۷ ساعت با قطار به سمت Haldwani train station و بعد از آن حدود 3 ساعت جیپ سواری به سمت منطقه Almora

۵. از تاریخ ۱۱ خرداد تا ۱۷ خرداد به مدت 6 شب اقامت در خوابگاه های گروهی همراه با صبحانه و ناهار و شام و دو وعده میان وعده در محل دوره

۶. ۱۷ خرداد برگشت به دهلی با جیپ و قطار 

 

توضیحات تکمیلی برنامه سفر:

 

- این برنامه صرفا یک سفر گروهی است و گرچه راهنمای فارسی زبان از تهران همراه است، شما با یک تور مسافرتی یا آژانس گردشگری در سفر نیستید. لذا خواهشمند است که در طول مدت زمان سفر روح همکاری و همیاری داشته باشید. مسئولیت شما در این سفر با خود شما است.

- از آنجا که محل برگزاری دوره در ارتفاع ۳۰۰۰ متری از سطح دریا است، لذا آمادگی فیزیکی نسبی و توانایی پیاده روی و عدم داشتن دردهای مزمن مثل کمر درد از ضروریات همراهی در این سفر است.

- لطفا دلار امریکا برای مخارج سفر در هندوستان به همراه داشته باشید. بر اساس قوانین هندوستان خرید روپیه از کشور مبدا ممنوع است لذا به هیچ وجه روپیه هندوستان از تهران خریداری نکنید. 

- بهترین راه برای حمل وسایل به هندوستان آوردن کوله پشتی است. کوله پشتی بسیاری از دشواری های سفر هندوستان را بر شما آسان می کند. توصیه می شود کوله پشتی انتخابی گنجایش حداکثر 15 کیلوگرم بار را داشته باشد. خواهشمند است از آوردن چمدانهای سنگین جدا خوداری کنید. در مواردی لازم است در ایستگاه قطار  پله های زیادی را بالا بروید و پیاده روی های شهر نیز چندان مناسب چمدان نیستند. به همراه داشتن کوله پشتی و یا چمدان دستی (Carry On Bag) اکیدا توصیه می شود. 

- این دوره ۷ روزه با هدایت مربی برگزار خواهد شد. در همین راستا، از شما درخواست خواهد شد تلفن همراه خود را در طول مدت دوره خاموش کنید و در بازه هایی سکوت خواهد بود.

- امکان استفاده از تلفن همراه، لپ تاپ، تبلت، آی پد و سایر وسایل دیجیتالی در طول دوره ۷ روزه به هیچ وجه وجود ندارد. (در صورت همراه داشتن هریک، لازم است در طول دوره تحویل دهید.)

- استفاده از سیگار و سایر مواد موثر بر روان (هرگونه روان گردان) در محل اقامت دوره وجود ندارد.

- شرکت در این دوره و بهره مندی از آن نیاز به ثبات نسبی روانی و جسمانی دارد. لطفا در صورتی که از بیماری جسمانی/روانی خاص یا درد رنج میبرید ما را مطلع سازید.

-  چنانچه دارویی مصرف میکنید، به مقدار کافی با خود به همراه داشته باشید.

- آگاه کردن اعضای خانواده تان از هدف سفر و فرایند و محتوای آن مسئولیت شماست و مسئولیت سلامت شما نیز بر عهده خودتان است. 

- این سفر تنها با هدف آموزش تمرینهای بهوشیاری و شفقت خود طراحی شده است و در ادبیات موضوع مطروحه، این تمرینها بر اساس شواهد علمی و تجربی موثر نشان داده شده اند.  

-  چنین سفری توام با چالشهایی است که لازم است آماده آن باشید. شما با فرهنگی جدید، افرادی جدید، و  سطح متفاوتی از رفاه و بهداشت رو به رو خواهید شد. به هیچ وجه به ماه عسل نمیروید!

-  آب و هوای محل برگزاری دوره ۷ روزه در طول روز گرم ولی صبح زود، عصر و شب مقداری خنک خواهد بود و به هیچ وجه سرد نیست. گاهی بارش باران نیز وجود دارد. پیشبینی البسه مورد نیاز داشته باشید.

-  برای آنکه در مواقع ضروری خانواده شما بتوانند با شما در تماس باشند، شماره موبایل و آدرس ایمیلی در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

- زمان کلاس ها حدود ۶ صبح تا زمان ناهار و ادامه از حدود ۴ تا ۶ بعد از ظهر خواهد بود.

 

وسایلی که توصیه میشود با خود به همراه داشته باشید:

- کفشهای راحت برای راه رفتن بی دردسر روی تپه ها.

- داروهای شخصی خود را به همراه داشته باشید- همین طور داروهای سو هاضمه، ضدتهوع و... /کمکهای اولیه شخصی.

- حوله حمام و وسایل حمام.

- ضدعفونی کننده دستها/ژلهای ضدعفونی کننده دست.

- لباسهای نخی خنک برای استفاده در طول روز.

- قرصهای ضدتهوع برای ماشین-چند ساعت سفر با جیپ در جاده ای پرپیچ و خم داریم.

- چراغ قوه یا هدلایت 

- چتر یا پانچو.

- ساعت زنگ دار یا ساعت مچی – به خاطر داشته باشید که تلفن همراه خود را تحویل خواهید داد و در طول دوره به آن دسترسی نخواهید داشت.

- نام و آدرس هتل دهلی، بلیط قطار و کپی پاسپورت خود و کپی از ویزا را همراه داشته باشید.

- سبک سفر کنید.

 

ج: مراحل ثبت نام و جزییات هزینه سفر و قوانین مرتبط

 

۱.  بعداز ثبت نام در ایوند بلافاصله به واتس آپ شماره 09123396630 پیغام گذاشته تا فرم توافقنامه ایمیل شود. لطفا پس از پرینت و امضا توافقنامه آن را به آدرسی که ارایه خواهد شد، ارسال  (پیک، پست) فرمایید. 

۲. ارسال اسکن با کیفیت مدارک (صفحه اول پاسپورت به همراه عکس رنگی پشت زمینه سفید) از طریق واتس آپ

۳. جهت رزرو و خرید بلیط هواپیما واخذ ویزا با شماره تلفن 09123396630 (مسئول سفر، خانم مریم ابیانه) تماس حاصل فرمایید.

توجه : هزینه پرواز طبق تعرفه سیستم هواپیمایی ماهان است و بدیهی است اولویت نرخ پایین بلیط، منوط به اقدام خرید زودهنگام مسافران است. چنانچه به هر دلیلی این سفر کنسل شود، (چه ازطرف شرکت کننده و چه از طرف اجرا کننده) هزینه کنسلی بلیط کسر و الباقی طبق قوانین شرکت هواپیمایی ماهان مسترد می شود.

۴. پرداخت هزینه آموزش (۲۵۰ یورو یا معادل دلاری) در هیمالیا و محل دوره به صورت ارزی خواهد بود. 

توجه: شرکت کنندگانی که براساس نوع ثبت نامشان شامل تخفیف می شوند، هنگام پرداخت در محل، هزینه تخفیف محاسبه و از پرداختی کسر می شود.

۵. هزینه ای که هنگام ثبت نام در ایوند، آنلاین پرداخت می کنید شامل هزینه اقامت هتل دهلی (به همراه صبحانه)، ویزا هند، هزینه اقامت ۷ روزه محل دوره (به همراه صبحانه، ناهار و شام و دو میان وعده)، ترانسفر از ایستگاه قطار تا محل سوار شدن جیپ و بالعکس، بلیت قطار و هزینه جیپ سواری و بیمه مسافرتی  است.

۶. درصورتی که پس از نهایی شدن ثبت نام در ایوند، شرکت کننده اقدام به کنسل کردن سفر کند، هزینه پرداختی از طریق ایوند اقامت قابل عودت نیست.

۷. ترانسفرهای فرودگاهی رفت و برگشت به هتل دهلی و هتل دهلی به ایستگاه قطار و همچنین وعده های غذایی شهر دهلی به عهده خود شرکت کننده است. (به جز صبحانه)

۸. چنانچه به هر دلیلی از طرف اجرا کننده، دوره برگزار نشود، تمامی هزینه ها عودت داده خواهد شد به استثنا جریمه کنسلی پرواز که طبق قوانین هواپیمایی ماهان محاسبه خواهد شد.

۸. مسئولیت کنترل اعتبار پاسپورت، ممنوع الخروج بودن و دیگر موارد وابسته به سفرهای بین المللی با خود شرکت کننده است.

۹. در صورت کنسلی دوره به دلیل سیل، جنگ و دیگر حوادث غیر مترقبه، هزینه های پرداخت شده مرجوع نمی شود.

۱۰. چنانچه به هر دلیلی ویزا شما صادر نشود، هزینه پرداخت شده از طریق ایوند به شما عودت داده نخواهد شد.

۱۱. برای جمع بندی: هزینه کل این برنامه شامل هزینه ای که از طریق ایوند پرداخت میکنید، هزینه بلیت که بعد از ثبتنام و در زمان صدور سیستمی بلیت اخذ میشود و در نهایت هزینه مربی که در محل دوره و به صورت ارزی پرداخت میشود.

از همکاری شما صمیمانه سپاسگزاریم.

 
 
 
 
 
 
 
 

سخنرانان

امیرحسین ایمانی
امیرحسین ایمانی
مربی بهوشیاری

امیر حسین ایمانی ‬مؤسس ‬و ‬مدير ‬مركز ‬بهوشياري ‬در ‬طب ‬و ‬سلامت ‬در ‬بيمارستان ‬آتيه ‬هست.‬ او در دانشگاه تورنتو کانادا روانشناسی و آموزش بزرگسالان خوانده و از آن زمان تا کنون توسط اساتید پیشگام بسیاری در حوزه‌ی طب ذهن - بدن و روانشناسی آموزش دیده است. او مربی ارشد بهوشیاری است و با اساتید و مراکز بین المللی بسیاری همکاری نزدیک دارد.

امیر ‬دوره ‬هاي ‬مربيگري ‬MBSR ‬را تحت نظارت دکتر جان کبات زین و ساکی سانتورلی ‬در ‬مركز ‬بهوشياري ‬در ‬طب، ‬سلامت ‬و ‬جامعه ‬دانشكده ‬پزشكي ‬دانشگاه ‬ماساچوست ‬گذرانده ‬و ‬از ‬سال ‬1385 ‬به ‬تدريس ‬بهوشياري ‬در ‬گروه ‬هاي ‬متعدد ‬از ‬جمله ‬مديران، ‬‬كارمندان, بيماران، ‬دانشجويان ‬و ‬متخصصين ‬سلامت ‬تن ‬و ‬روان ‬در ‬كشورهاي ‬مختلف ‬پرداخته ‬است. ‬

برای اطلاعات بیشتر به سایت https://amirimani.com/ و http://behooshyari.com/ مراجعه فرمایید.

برگزارکنندگان

مریم ابیانه
مریم ابیانه
راهنما. مسئول ثبت نام

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
خیر
وسایل همراه و مورد نیاز در این رویداد چیست؟
در قسمت توضیحات، مفصل ارایه شده است.
بلیت پرینت شود یا خیر؟
نیازی به پرینت بلیت ایوند نیست.

آدرس

تهران شهرک غرب، بیمارستان آتیه، مرکز بهوشیاری

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

مریم ابیانه

رویداد های برگزارشده۲
رویداد های فعال۰