رویداد به پایان رسیده است!
معارفه خانه رشد هم نوا در تاریخجمعه ۴ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

معارفه خانه رشد هم نوا

شروع:
جمعه ۴ اسفند ۹۶ ۱۰:۰۰
پایان:
جمعه ۴ اسفند ۹۶ ۱۲:۰۰
معارفه خانه رشد هم نوا
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات بیشتر

 

خانه رشد هم‌نوا چیست؟

در خانه رشد هم‌نوا معتقدیم که کودکان، موجوداتی بی‌عیب و نقص آفریده شده‌اند. در باور ما، انسان، موجودی است که برای رسیدن به کمال، باید همه ابعاد وجودی‌ خود را پرورش دهد. آموزش‌های ما منحصر به مهارت یا دانش خاصی نیست. در خانه رشد، فرآیندی که کودکان در طول دوره طی می‌کنند، مورد توجه است و نه رسیدن به یک نتیجه مشخص. البته که طی این فرآیند، محصولات و نتایج مختلفی هم به دست می‌آید، اما هدف، ساختن یک مجسمه، پایان دادن به یک پروژه یا رسیدن به پاسخ یک سؤال نیست. بلکه آن چیزی که بسیار بااهمیت است، لذت بردن و آموختن از لحظه لحظه این فرآیند‌ها است. ما می‌خواهیم یادگیری کودکان در زندگی واقعی تأثیراتی مشهود و کاربردی داشته باشد؛ بنابراین دوست داریم کودک علاوه بر این که مهارت‌هایی را می‌آموزد، بتواند یادگیری‌هایش را در زندگی خود به کار برد.

ما تأکید بسیار زیادی بر بازی آزاد برای کودکان داریم و زمان‌های زیادی را برای بازی آزاد در اختیارشان قرار می‌دهیم. هر بازی دنیای جدیدی را به روی کودک می‌گشاید. به‌عنوان مثال در قسمت بازی‌های ساخت و سازی، تنوعی از آجره‌‌های مختلف قرار دارد و کودکان می‌توانند درباره تفاوت شکل‌ها، رنگ‌ها و اندازه‌ها، تعداد و شمارش، تقارن و تعادل، چیزهایی را تجربه و کشف کنند.

ما قصد داریم کودکانی پویا و اثرگذار پرورش دهیم. بنابراین نمی‌خواهیم در محیط‌های بازیشان، مصرف‌کننده‌هایی منفعل باشند. همچنین برای آن که فرهنگ تجمل و مصرف‌گرایی در آنها نهادینه نشود، آنها را جذب زرق‌و‌برق ظاهری و فریبنده دنیای اسباب‌بازی‌ها نخواهیم کرد. درعوض به آنها فرصت می‌دهیم، مؤثر بودن و عامل بودن را تجربه کنند، محیطشان را ببینند و بر اساس نیازهایشان بر آن اثر بگذارند و آن را تغییر دهند.

ما کودکان را صرفاً با موضوعات از پیش تعیین شده آموزش نمی‌دهیم، بلکه براساس علایقی که کودکان نشان می‌دهند و نیز بر پایه نیازهایی که مربیان مدام در حال شناسایی آنها هستند، پروژه‌های کلاس را تعیین می‌کنیم. پروژه‌ها و برنامه‌های بلند‌مدت باعث می‌شود کودکان با یک موضوع، ارتباط عمیقی برقرار کنند و آن را درک کنند.

برای ما یادگیری، منحصر به کلاس درس، کتاب و آموزش‌های معلم نیست. در خانه رشد، ما زمان‌ را به کلاس ریاضی، پروژه، زبان، شعر و موسیقی و ورزش و ... تقسیم نمی‌کنیم؛ بلکه یادگیری را یک فرآیند یکپارچه، و هر لحظه را موقعیت رشد، یادگیری و شکوفایی می‌دانیم.


از زبان برخی از والدین درباره خانه رشد بشنوید:

  • " آرش قبلا وقتی یه چیزی رو میدید خیلی ابراز احساساتی راجع بهش نداشت ولی بعد از دوره­های خانه رشد خیلی بهتر شد. با اینکه آرش بچه درونگراییه ولی تونست اونجا دوست پیدا کنه."
  • " پروژه خوشمزه­ها باعث شد بچه­ها داد و ستد، ارتباط، مشارکت، همکاری، رقابت و تعامل رو یاد بگیرن و این موضوع برام خیلی ارزشمند بود و توصیه میکنم به همه که خانه رشد رو تجربه کنن"
  • " خانه رشد به من خیلی کمک کرد چون کیان پسری بود که اضطراب داشت و به شدت به من وابسته بود جاهای دیگه به من اجازه نمیدادن که کنار کیان باشم ولی اینجا من همش کنارش بودم و این باعث شد اضطرابش خیلی بهتر بشه و به آرامش برسه."
    • " در خانه رشد فضایی در اختیار محمد سجاد قرارداده شد که بتونه خلاقیتش رو با یک سری

     کارهای ساده مثل خاک بازی، کار با رنگ و نقاشی بروز بده. این کارها شاید ساده به نظر برسن و در خونه یا مهد کودک­های دیگه هم انجام بشه ولی نحوه برخورد و نوع تعامل مربی با محمدسجاد باعث شد که اعتماد به نفسش بالا بره و بتونه چیزهای جدید درست کنه و خودش شروع­کننده کارهای جدید باشه و کلمه "پیشنهاد میکنم" وارد کلماتی که استفاده میکنه بشه."

آدرس:تهران خیابان موحد دانش(اقدسیه)، کوچه پارک اول، پلاک6