رویداد به پایان رسیده است!
دوره های آموزشی Backend در تاریخ چهارشنبه ۲۶ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۲۶ تیر ساعت ۱۹:۰۰

دوره های آموزشی Backend

  • رایگان
  • مشهد
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


توسعه دهندگان Front-End را توسعه دهندگان client-side نیز می‌گویند. علت این امر این است که آنان بخش هایی را توسعه می‌دهند که کاربر مصرف کننده با آن در ارتباط خواهد بود. عموما از زبان های HTML, CSS و JavaScript برای توسعه Front-End استفاده می‌کنند. به این ترتیب بخشی که کاربران به صورت مستقیم با آن در ارتباط هستند٬ بخش های مرتبط با حوزه Front-End است. اما اطلاعاتی که به کاربر نمایش داده می‌شود و به طور کلی داده ها٬ توسط برنامه نویسان Back-End تولید و در اختیار کاربر قرار داده می‌شوند. کاربر مصرف کننده به صورت مستقیم با کار برنامه نویسان Back-End در ارتباط نیست اما محصولی که به کاربر نمایش داده می‌شود٬ از کار برنامه نویسان Back-End استفاده می‌کند.

 

یک نرم افزار داینامیک تحت وب را در نظر بگیرید. برای نمونه می‌توان سایت کدفرند را مثال بزنیم. محتویات این مجموعه به صورت پیوسته در حال اضافه و بروز شدن هستند. بنابراین باید اطلاعات در پایگاه داده‌ای ذخیره سازی شوند تا محتویات جدید جایگزین مطالب قدیم نشوند. در نظر داشته باشید که قالب مجموعه ثابت است و در صورت تغییر٬ برای تمام محتویات اعمال می‌شود. اما محتوی مقالات با یکدیگر یکسان نیستند. چنین پروژه هایی را پروژه های dynamic گویند. پروژه های Dynamic به برنامه نویس Back-End نیاز دارند. پروژه های بکند سایت های Dynamic مدیریت داده ها و پردازش ها را برعهده دارد.

 

مهارت‌های یک برنامه نویس Back End چیست
برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس بک اند، شما باید مهارت‌های زیادی داشته باشید. در آینده حتما لیستی از مهارت‌هایی که برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس بک اند حرفه‌ای به آن نیاز دارید را منتشر میکنیم. اما اگر بخواهیم بصورت خلاصه این مهارت‌ها را لیست کنیم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 

زبان برنامه نویسی سمت سرور
برای برنامه نویسی سمت سرور یا برنامه نویسی بک اند، اولین چیزی که نیاز دارید، یک زبان برنامه نویسی‌ای است که سمت سرور اجرا شود. برای مثال زبانی مثل PHP یک زبان برنامه نویسی Back End است که باید روی سرور اجرا شود. پر در اولین قدم شما به یک زبان برنامه نویسی نیاز دارید.

 

پایگاه داده
دومین چیزی که حتما و قطعا به آن نیاز دارید، پیدا کردن تسلط به یک دیتابیس (Database) یا پایگاه داده است.

وقتی شما به دیتابیس مسلط باشید و بتوانید با استفاده از زبان برنامه نویسی‌تان به دیتابیس وصل شوید، میتوانید به سرویس‌های آنلاین‌تان قدرت فوق العاده‌ای بدهید و از مزیت‌های فوق العاده‌ی دیتابیس استفاده کنید.

 

مباحث پیشرفته زبان برنامه نویسی
یکی از مباحثی که براش شما بسیار مفید خواهد بود، استفاده قابلیت‌های حرفه‌ای زبان برنامه نویسی‌تان است. به این معنا که بتوانید با آن زبان برنامه نویسی که کار میکنید، کدهای حرفه‌ای و پیشرفته‌ای بنویسید. هرچقدر کدی که مینویسید بهتر و حرفه‌ای و تمیزتر باشد، بازدهی کد شما بالاتر میرود و در نهایت سرویس آنلاین قوی تر و سریع‌تری خواهید داشت.

برای مثال در برنامه نویسی PHP،‌ شما اگر بتوانید کدتان را به شیوه‌ی شی گرایی (Object Oriented) بنویسید، کد شما میتواند خیلی تمیزتر، سریع‌تر و حرفه‌ای تر باشد.

 

توانایی حل مسئله
وقتی در خصوص برنامه نویسی سمت سرور یا Back End  صحبت میکنیم، یکی از چیزهایی که برای شما ضروری است،‌توانایی حل مسئله و داشتن یک ذهن تحلیل‌گر است.

داشتن ذهن تحلیلگر، یکی از مهم‌ترین ویژگی هایی است که هر برنامه نویسی باید از آن بهره ببرد.

سخنرانان

مسعود ایلدرمی
مسعود ایلدرمی
Web Developer

برگزار‌کننده

آواتار

Exir Tech Academy

دنیای فناوری اکسیر

رویداد های برگزارشده۳
  • شروع: چهارشنبه ۲۶ تیر ساعت ۱۹:۰۰
  • پایان: چهارشنبه ۲۶ تیر ساعت ۲۰:۰۰

آدرس: مشهد خیابان دانشگاه، خیابان گلستان غربی، جنب درب خروجی‌ سینما هویزه، ساختمان اکسیر، پلاک ۲۳۰