رویداد به پایان رسیده است!
مهارت های ارتباطی کودکان در تاریخجمعه ۱۰ اسفندبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

مهارت های ارتباطی کودکان

شروع:
پنج‌شنبه ۴ بهمن ۹۷ ۰۹:۰۰
پایان:
جمعه ۱۰ اسفند ۹۷ ۱۳:۰۰
مهارت های ارتباطی کودکان
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

توضیحات

مهارت ارتباط موثر را به فرزندان بیاموزیم

ارتباط_موثر؛ مهارتی است که موجب می‏شود ضمن تقویت روحیه ی مشارکت، اعتماد واقع بینانه و همکاری با دیگران بتوانیم مرزهای روابط بین خود و کسانی که دوستشان داریم را تشخیص داده و در جهت ایجاد روابط صمیمانه و دوستانه قدم برداریم و هر چه زودتر به دوستی های نامناسب و ناسالم خود خاتمه دهیم. پیش از آن که مورد آسیب جدی قرار گیریم.
این توانایی به ایجاد روابط بین فردی مثبت و موثر فرد با انسان های دیگر کمک می‏کند . یکی از این موارد، توانایی ایجاد و ابقای روابط دوستانه است که در سلامت روانی و اجتماع ، روابط گرم خانوادگی به عنوان یک منبع مهم حمایت اجتماعی، و قطع روابط اجتماعی ناسالم نقش بسیار مهمی دارد.

کسب این مهارت به کودکان و نوجوانان می ‏آموزد برای درک موقعیت دیگران چگونه به سخنان آنان فعالانه گوش دهند و چگونه دیگران را از احساس و نیازهای خودآگاه نمایند. تا ضمن به دست آوردن خواسته های خود طرف مقابل نیز احساس رضایت نماید.

این توانایی به بچه ها کمک می‏کند تا بتواند نظرها، عقاید، خواسته ها، نیازها و هیجان های خود را ابراز و به هنگام نیاز بتوانداز دیگران درخواست کمک و راهنمایی نمایند. مهارت تقاضای کمک و راهنمایی از دیگران، درادامه گامهای عملی برای برقراری وایجاد ارتباط موثر مطرح می شود.
۱- کودکان و نوجوانان باید بدانند در شروع هر ارتباط:
۲- برداشت اولیه ی خوبی از خودشان ارائه دهند.
۳- همیشه ودر هرموقعیتی سروقت در محل مورد نظر حاضر شوند.
۴ – ظاهری تمیز ومرتب داشته باشند.
۶ – راحت وآرام باشند.این به آنها اعتماد بنفس می‏دهد.
۷ – خودشان باشند وازگرفتن ژست هایی مصنوعی که گمان می‏کنند جلوه بهتری از آنها در نزد دیگران ارایه می دهد، اجتناب کنند.
۸ – لبخند گرم وملایمی برلب داشته باشند. مواظب باشند در این امر زیاده روی نشود چون ممکن است آنها رافریبکار یا سبک جلوه دهد.
۹- در ادامه: با بحث های کوتاه ، شروع کنند وسعی نمایید علایق طرف مقابل ونقاط اشتراکتان را بیابند. اینگونه بگویند: به چه تفریحی علاقمندی؟ تعطیلات چطور بود؟
۱۰- هنگام صحبت: تمام توجه شان را به طرف مقابل متمرکز سازند. به اینطرف وآنطرف منحرف نشوند.یاد آور شوید: در هنگام صحبت در رابطه با خودشان نیز باطرف مقابل صحبت کنند و فقط شنونده نباشند. اینطوری طرف مقابل نیز به او توجه واعتماد می‏کند.
به او بگوئید: در هنگام صحبت نباید پراکنده گویی کنیم و ازاین شاخه به اون شاخه نپریم.
۱۱- به لحن صدای خود دقت کند(خشن ،نرم ،بالا،پایین،تند،آرام ،معمولی).ازشخص مقابل در حدمتعارف تمجیدکند. مثلا :چقدرموهای شمامرتب است/چقدربادقت مطالعه می کنید/پیراهنتان خیلی به شما می آید/چقدر کفش هایتان زیباست/به چه نکته جالبی اشاره کردید.
به این ترتیب کودک و نوجوان شما می داند که در #رفتار با دیگران چطور عمل کند....

مدرسین

گلی حیات داودی

گلی حیات داودی

مدرس بین المللی ان ال پی

امین عطارنژادیان

امین عطارنژادیان

مدرس بین المللی ان ال پی

آدرس:تهران انتهای خ شریعتی نرسیده به میدان قدس نبش مترو تجریش ک مهنا 1 پ 9 ط 6 واحد 14