ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیط وبینار سوم سرآمدشو
۱۷ آبان
رایگان

سرآمدشو:اگر همواره به دنبال رشد و یادگیری هستید...

جمله‌ معروفی وجود دارد که می‌گوید «افراد موفق دائماً در حال رشد و یادگیری هستند، در حالی که افراد معمولی فکر می‌کنند همه‌چیز را می‌دانند.» شما جزء کدام دسته از افراد هستید؟ آیا در مسیر رشد و یادگیری متوقف شده‌اید؟ یا به دنبال آگاه‌ترشدن هستید؟ اگر به دنبال یادگیری هستید، پس سلسله وبینارهای سرآمدشو دقیقاً جایی است که شما به آن نیاز دارید.
ما در سرآمدشو گرد هم می‌آییم تا تجربه‌هایمان را در عرصه‌ی آموزش باهم به اشتراک بگذاریم و به این ترتیب مهارت‌های معلم‌های مستعد، نخبه و ارزش‌آفرین را بالا ببریم.
وبینارهای سرآمدشو بستری برای شبکه‌سازی و هم‌افزایی معلم‌های دغدغه‌مند است که به طور معمول ماهی یک‌بار و در قالب جلسه‌ای دوساعته با حضور اساتید برجسته برگزار می‌شود.

آنچه در سرآمدشو به دنبالش هستیم

ما هم به دنبال تغییر در آموزش هستیم. و نگران نیستیم که تغییر آهسته و در بلندمدت اتفاق بیفتد. مهم این است که شروع کنیم تا به هدف‌های‌مان برسیم. همیشه نیز همین‌طور است. بزرگ‌ترین دستاوردها با برداشتن کوچک‌ترین قدم‌ها به دست آمده‌اند و البته مداومت و صبوری و پیگیری اصولی مهم در دستیابی به هدف بوده‌اند. اما اهداف ما از برگزاری این وبینارها چیست؟

 • تا جایی که می‌توانیم معلم‌ها و کادر آموزشی را برای ورود به عرصه‌های نوین آموزشی توانمندتر کنیم.
 • با فعالان و دست‌اندرکاران نظام آموزشی کشور شبکه‌ای بسازیم و به هم‌افزایی دست پیدا کنیم.
 • به افرادی که در حوزه‌ی آموزش، استعدادهای برتر دارند مشاوره دهیم و در مسیر رسیدن به هدف کمک رسان آن‌ها باشیم.
 • به افرادی که ایده‌های خوب دارند کمک کنیم تا فعالیت‌های مؤثر آموزشی و تعلیم و تربیتی داشته باشند.
  و در نهایت، ما می‌خواهیم در این وبینارها شبکه‌ی آموزشی را غنی‌تر کنیم.

پس اگر تجربه‌های آموزشی بالا و پتانسیل لازم در این زمینه را دارید، از شما دعوت می‌کنیم تا با شرکت در وبینارهای سرآمدشو در مسیر این تغییرات همراه هم قدم برداریم.

رویدادهای سرآمدشو برای چه کسانی است؟

تمام کسانی که در حوزه‌ی آموزش و تعلیم و تربیت دغدغه دارند، مخاطب این وبینارها هستند. اما اگر شما آموزگار، مدیر یا کادر آموزشی مدرسه، تولیدکننده‌ی محتوای آموزشی، روانشناس بالینی و تربیتی و یا از برنامه‌ریزان درسی هستید این وبینارها برای خود شماست.

و اما: وبینار سوم سرآمدشو مهارت‌های زندگی و شایستگی‌های کلیدی در قرن ۲۱

شاید پیش از صحبت‌کردن درباره‌ی این رویداد، برای‌تان جالب باشد که کمی درباره‌ی سابقه‌ی این موضوع بدانید. همه‌چیز از سال ۱۹۷۹ شروع شد. اقداماتی که دكتر گيلبرت بوتوين انجام داد، باعث شد بحث آموزش مهارت‌های زندگی شکل بگیرد. بعد از آن، سازمان جهانی بهداشت با هماهنگی يونيسف، برنامه‌ی آموزش مهارت‌های زندگی را معرفی کرد. این برنامه، طرح جامع پيشگيری اوليه و ارتقای سطح بهداشت روانی کودکان و نوجوانان بود که کشورهای گوناگون آن را انجام دادند و نتایج امیدبخشی هم دریافت کردند.


از طرفی دیگر، در دهه‌ی ۱۹۹۰، بعضی از کشورها مانند آرژانتین و اسپانیا تصمیم گرفتند از برنامه‌ی درسی خاصی استفاده کنند تا به اهداف جدیدی برسند. این برنامه تحت تأثیر ساختن‌گرایی بود و در آن هدف‌های آموزشی با توجه به قابلیت‌ها یا صلاحیت‌های دانش‌آموزان تعریف می‌شد. این برنامه نشان می‌داد که کودک علاوه بر خواندن، نوشتن و حساب‌کردن، به صلاحیت‌های دیگری هم نیاز دارد تا بتواند زندگی موفق داشته باشد و برای رویارویی با چالش‌های جامعه آماده شود.


خوب است بدانید در راستای این دغدغه، کنفرانسی هم در اینچئون برگزار شد. این کنفرانس را یونسکو با همکاری یونیسف، بانک جهانی، صندوق جمعیت ملل متحد، برنامه‌ی توسعه‌ی ملل متحد، آژانس زنان ملل متحد و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان برگزار کرد. در این گردهمایی ۱۶۰۰ نفر از ۱۶۰ کشور شرکت کردند و با شعار «به سوی آموزش و یادگیری مادام‌العمر با کیفیت، برابر و فراگیر برای همه» در مسیر تغییر در آموزش قدم برداشتند.

در این وبینار قصد داریم یافته‌های حاصل از بررسی مدل‌های یادگیری در واحد تحقیق و توسعه بنیاد سرمد در حوزه مهارت‌های زندگی و شایستگی‌های کلیدی یادگیری را به اشتراک بگذاریم. در این بررسی در نظر داریم، زمینه آشنایی معلمان با نکات پرکاربرد آموزش در کنار مهارت‌های زندگی را به عنوان ابعاد بسیار مهم در برنامه درسی قرن ۲۱ ایجاد کنیم، همچنین به شناخت منابع معتبر برای آموزش مهارت‌های زندگی بپردازیم و دستیابی به منابع کاربردی و مناسب معرفی شده توسط مخاطبین را تحلیل کنیم.

آنچه در این رویداد اتفاق می‌افتد

 • به اشتراک گذاری یافته‌های حاصل از بررسی مدل‌های یادگیری در واحد تحقیق و توسعه بنیاد سرمد در حوزه مهارت‌های زندگی و شایستگی‌های کلیدی یادگیری
 • ایجاد زمینه آشنایی معلمان با شایستگی‌های کلیدی یادگیری در کنار مهارت‌های زندگی به عنوان ابعاد بسیار مهم در برنامه درسی قرن ۲۱
 • شناخت منابع معتبر برای آموزش مهارت‌های زندگی و شایستگی‌های کلیدی
 • دستیابی به منابع کاربردی و مناسب معرفی شده توسط مخاطبین

سرفصل‌های آموزشی

۱. مقدمه و هدف وبینار
۲. شناخت مدل‌های کلان آموزش و پرورش در قرن ۲۱
۳. آشنایی با مدل همکاری برای یادگیری در قرن ۲۱
۴. شناخت مهارت‌های زندگی و مدل‌های اختصاصی آن
۵. شناخت شایستگی‌های کلیدی در یادگیری قرن ۲۱
۶. آشنایی با روش‌های دستیابی به شایستگی‌های کلیدی و مهارت‌های زندگی در برنامه‌ی درسی
۷. جمع‌بندی

رویداد چگونه برگزار می‌شود و چطور باید در آن شرکت کنیم؟

برای اینکه در این روزها سلامت شما حفظ شود، ما رویدادها را مجازی و به شکل وبینار برگزار می‌کنیم. برای شرکت در وبینارها لازم است ابتدا در سایت آکادمی سرآمدشو به نشانی https://academy.sarmadfdn.ir ثبت‌نام کنید. و بعد از ساخت اکانت در سایت آکادمی در روز و زمان ارائه به پنل آکادمی خود مراجعه کرده و در وبینار «مهارتهای زندگی و شایستگی‌های کلیدی در قرن ۲۱» شرکت نمایید.

   

چطور در سایت آکادمی سرمد ثبت نام کنیم؟

اگر درباره‌ی چگونگی ثبت‌نام در سایت آکادمی مشکلی دارید می‌توانید از ویدئوهای زیر کمک بگیرید. در این ویدئوها نحوه‌ی ثبت‌نام، قدم به قدم، نشان داده شده است.


نحوه‌ی ثبت ‌نام در سایت آکادمی سرمد (نسخه‌ی دسکتاپ)
نحوه‌ی ثبت‌ نام در سایت آکادمی سرمد (نسخه‌ی گوشی)

موضوعاتی که در وبینارهای سرآمدشو مطرح می‌شوند

در مجموعه‌ وبینارهای سرآمدشو به مباحثی می‌پردازیم که به توانمندسازی معلم‌ها مطابق با اصول علمی منجر می‌شود. این توانمندسازی زمینه را برای تألیف برنامه‌ی درسی ویژه برای دانش‌آموزان،‌ مبتنی بر نظریه‌های کاربردی و نوین، فراهم می‌کند.
همانطور که می‌دانید اولین وبینار آموزشی سرآمدشو در شهریورماه با موضوع «تحلیل چندرسانه‌ای‌های آموزشی داخلی» و دومین وبینار سرآمدشو « نقد و بررسی محتواهای الکترونیکی بین‌المللی» در مهرماه سال جاری توسط بنیاد سرمد برگزار شد. موضوعاتی که در وبینارهای آینده به آن‌ها می‌پردازیم عبارتند از: نظریه‌ی انسان عامل و کاربردهای مدرسه‌ای، بررسی بسترهای آموزشی آنلاین برای معلم‌ها، و این موضوع که برنامه درسی چیست؟
اگر شما هم موضوعی برای آموزش در آکادمی سرمد در نظر دارید در شبکه‌های اجتماعی به نشانی saramadshow@ به ما پیشنهاد کنید. یا می‌توانید برای راحتی کار با  شماره همراه ۰۹۹۸۱۲۴۰۶۳۷ در ساعات اداری (۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰) تماس بگیرید و نظرات ارزشمند خودتان را با ما در میان بگذارید.

جدول زمان‌بندی برگزاری وبینار

عنوانشروعپایان
مراسم خوش‌آمدگویی۱۷:۰۰۱۷:۰۵
مهارت‌های زندگی و شایستگی‌های کلیدی در قرن ۲۱ ۱۷:۰۵۱۸:۲۰
پرسش و پاسخ۱۸:۲۰۱۸:۳۰

ارائه‌دهنده و مجری

دکتر محمدحسین شریفیان
دکتر محمدحسین شریفیان
مدیر واحد تحقیق و توسعه بنیاد سرمد

دکترای روانشناسی تربیتی از دانشگاه شهید بهشتی

بنیانگذار و عضو هیئت مدیره بنیاد سرمد

بنیانگذار و عضو هیئت مدیره گروه آموزشی تربیت پویا

بنیانگذار موسسه لگوی آموزشی ایران

مدرس رسمی و عضو انجمن بین المللی مدرسان تربیت سالم (Positive Discipline Association)

مترجم کارت‌های فرزندپروری تربیت سالم

مترجم کارت‌های مدیریت کلاس درس تربیت سالم

مجید شجاعی
مجید شجاعی
کارشناس ارشد ارتباطات

کارشناس ارشد ارتباطات

معلم

مدرس کارگاه‌های ارتباط مؤثر و مدیریت خشم

مدیر تولید فیلم‌های آموزشی‌مذهبی

ممکن است برایتان سؤال باشد...

این رویداد بعد از ثبت‌نام در سایت https://academy.sarmadfdn.ir/ ، به صورت مجازی در بستر بیگ بلو باتن برگزار خواهد شد.
شرکت در وبینارهای سرآمدشو می‌تواند علاوه بر آموزش‌های نوین، امکان شبکه‌سازی و هم‌افزایی با معلمان فعال کشور را داشته باشد. در این وبینار هم قصد داریم چند پلتفرم آموزشی محتواهای الکترونیکی بین المللی که محتواهای الکترونیکی نسبتاً با کیفیتی را برای مقطع ابتدایی ارائه می کنند را تحلیل کنیم که برای آموزش دادن به دیگران قابل استفاده است
در حال حاضر وبینارهای سرآمدشو رایگان است.
شرکت در این وبینار نیاز به پیش نیاز آموزشی ندارد.
همه دغدغه‌مندان حوزه آموزش اعم از آموزگاران، مدیران مدارس و کادر آموزشی مدارس، تولیدکنندگان محتواهای آموزشی و دانشجویان حوزه تعلیم و تربیت
خیر. (در حال حاضر ایده‌ای برای صدور گواهینامه در نظر گرفته نشده است.)
در این خصوص می‌توانید از ویديویی آموزشی نحوه ثبت‌نام در آکادمی سرمد با نسخه دسکتاپ استفاده کنید.
در این خصوص می‌توانید از ویديویی آموزشی نحوه ثبت‌نام در آکادمی سرمد با گوشی استفاده کنید.
در این خصوص می‌توانید از طریق لینک راهنمای ثبت‌نام در وبینار دوم آکادمی سرمد نسخه دسکتاپ یا گوشی کمک بگیرید.
بهتر است برای دسترسی به وبینار در جلسه و در زمان تعیین شده حضور پیدا کنید. در صورتی که موفق به حضور در وبینار نشدید می‌توانید با ما در شبکه‌های اجتماعی در ارتباط باشید تا لینک ویدئو برای‌تان ارسال شود.
بله
دوستانی که برای ثبت‌نام در آکادمی سرمد با مشکل مواجه شدند می‌توانند با شماره‌های ۰۹۹۸۱۲۴۰۶۳۷ و ۰۲۱۲۲۲۰۷۷۲۷ در ساعات اداری از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰ با ما تماس بگیرند.

گالری تصاویر

برگزار‌کننده

آواتار

بنیاد سرمد

سرمد به عنوان یک بنیاد فرهنگی آموزشی خصوصی عام‌المنفعه تاسیس شده تا کودکان و نوجوانان را با تلاش در حوزه تربیت و توانمندسازی و با انجام فعالیت‌هایی نظیر فضای مناسب برای رشد، ایجاد زیرساخت‌ها برای پیشبرد اهداف آموزشی شناسایی و پرورش استعدادها یاری دهد

رویداد های برگزارشده۳
رویداد های فعال۱
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

سه‌شنبه ۴ آبان

تکنیک های کاربردی نیازسنجی آموزشی در سازمان

 • آنلاین
 • ۳۰۰,۰۰۰ تومان
 • شرکت توسعه تعالی فرتاک
شنبه ۱ آبان

درمان غیر دارویی اختلال مصرف مواد ویژه روانشناسان

 • آنلاین
 • رایگان
 • دفتر مهارت افزایی طلوع مهر قم
جمعه ۲۸ آبان

کارگاه آنلاین قرار داد نویسی

 • آنلاین
 • از ۲۵۰,۰۰۰ تومان
 • گروه آموزشی پژواک دانش
تا ۶ آبان

دوره نظری و عملی آگاهی‌پژوهی

 • آنلاین
 • ۴۰۰,۰۰۰ تومان
 • انجمن علمی مغز و شناخت دانشگاه علامه طباطبایی