رویداد به پایان رسیده است!
مهارت های مهندسی اینترنت اشیا ( آموزش میکروکنترلر ARM) در تاریخپنج‌شنبه ۱۰ خردادبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

مهارت های مهندسی اینترنت اشیا ( آموزش میکروکنترلر ARM)

شروع:
شنبه ۸ اردیبهشت ۹۷ ۰۰:۰۰
پایان:
پنج‌شنبه ۱۰ خرداد ۹۷ ۰۰:۰۰
مهارت های مهندسی اینترنت اشیا ( آموزش میکروکنترلر ARM)
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر

 

اینترنت اشیا (Internet of Things) یا (IOT به اختصار) به طور کلی اشاره دارد به بسیاری از اشیا و وسایل محیط پیرامونمان که به شبکه اینترنت متصل شده اند و می توان توسط اپلیکیشن‌های موجود در تلفن‌های هوشمند و تبلت آنها را کنترل و مدیریت کرد.
به گزارش اکو ویژن، طبق تعاریف ارائه شده در ویکی پدیا عبارت اینترنت اشیا، برای نخستین بار در سال ۱۹۹۹ توسط کوین اشتون مورد استفاده قرار گرفت و جهانی را توصیف کرد که در آن هر چیزی، از جمله اشیا بی جان، برای خود هویت دیجیتال داشته باشند و به کامپیوترها اجازه دهند آن ها را سازماندهی و مدیریت کنند. اینترنت در حال حاضر همه مردم را به هم متصل می کند ولی با اینترنت اشیاء تمام اشیاء به هم متصل می شوند. اینترنتِ اشیاء (Internet of Things (IoT)) مفهومی جدید در دنیای فناوری و ارتباطات بوده و به طور خلاصه فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجودی (انسان، حیوان و یا اشیاء) قابلیت ارسال داده از طریق شبکه‌های ارتباطی، اعم از اینترنت یا اینترانت، فراهم می‌شود.
بستر اینترنت اشیا بر امواج رادیویی بی‌سیمی قرارداده شده که به دستگاه‌های مختلف این امکان را می دهند تا از طریق اینترنت با یک‌دیگر به برقراری ارتباط بپردازند. این بستر شامل استانداردهایی مانند وای‌فای، بلوتوث کم‌مصرف، NFC ،RFID و غیره است که شاید تاکنون اسم آن‌ها را هم نشنیده باشید.

 همراه ما باشید...

آدرس:تبریز بلوار29 بهمن، دانشگاه تبریز، دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر