رویداد به پایان رسیده است!
نخستین رویداد کنشگران استان قم در تاریخ جمعه ۴ مهر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
شنبه ۲۹ شهریور ساعت ۱۶:۰۰

نخستین رویداد کنشگران استان قم

  • رایگان
  • آنلاین
  • غیره
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


معرفی رویداد:

-مشکل کمبود بودجه برای بازسازی فرودگاه لرستان، برطرف شد.

-وام ازدواج، افزایش پیدا کرد.

-بخش عمده ای از بزرگترین قرارداد خارجی دولت در پسا برجام، به شرکت های داخلی واگذار شد.

اینها تنها چند نمونه از نتایج کنشگری با رویکرد مسئله محور جریان دانشجویی است.کنشگری یعنی در مسائل پیرامون خود حضور فعال و تاثیرگذار داشته باشیم و از کنار آنها بی تفاوت نگذریم.

مهمترین و موثرترین نوع کنشگری،آن است که مسئله محور باشد.مسئله محوری یعنی روی موضوع تمرکز کرده و پیگیر حل ریشه ای مشکلات شویم.

دغدغه ی ترویج این نگاه، ما را بر آن داشت تا نخستین رویداد استانی کنشگران را برگزار کنیم.شما با شرکت در این رویداد، در یک فضای رقابتی با اصول و مبانی کنشگری مسئله محور آشنا می شوید.وجه تمایز این رویداد با سایر رویدادها، فعالیت محور بودن آن است.

 

اهداف رویداد:

1. شناخت ابعاد جنگ اقتصادی و بررسی نقش تشکل های دانشجویی در این عرصه

2. آشنایی دانشجویان با چالش ها و مسائل اساسی کشور در حوزه های مختلف

3. تقویت مهارت مسئله یابی و عمیق شدن در پدیده های پیرامون خود

4. آموزش و تمرین شیوه های مختلف نقش آفرینی تشکل های دانشجویی در مسائل

 

بخش های مختلف رویداد:

این رویداد شامل چهاربخش می باشد.

 

بخش اول: کارگاه جنگ اقتصادی

در نخستین روز رویداد،کارگاه برخط جنگ اقتصادی برگزار می شود.در این کارگاه فراگیران با ابعاد مختلف جنگ اقتصادی که کشور در معرض آن قرار دارد، آشنا می شوند.

 

بخش دوم: آشنایی با مبانی مسئله محوری و تمرین مسئله یابی

اولین فعالیت رویداد در این بخش آغاز می شود.فراگیران پس از شرکت در کارگاه برخط کنشگری مسئله محور، فعالیت اولیه خود را اصلاح کرده و آن را در حضور سایر گروه ها به داوران ارائه می دهند.

 

بخش سوم: آشنایی با مسائل حوزه های تخصصی

مرحله سوم با هدف آشنایی دقیق تر و بیشتر فراگیران با مشکلات و مسائل کشور در هر یک از حوزه های هشتگانه رویداد می باشد.

حوزه های هشتگانه رویداد :

نظام سلامت

مالیات و بودجه

نقدینگی،بورس، تولید

آموزش و پرورش

حاشیه نشینی

جمعیت و خانواده

صدا و سیما

دیپلماسی اقتصادی و تحریم

تمام اعضای گروه، در کلاس حوزه تخصصی گروه خود شرکت کرده و استاد  به بیان اصلی ترین مسائل کشور در آن حوزه می پردازد.پس از اتمام کلاس،گروه ها باید فعالیت های تعریف شده را در بازه زمانی تعیین شده انجام داده و آن را تحویل دهند.در حین انجام فعالیت ها امکان دسترسی به مربیان واساتید برای پرسش و پاسخ فراهم است.در ضمن هر حوزه تخصصی یک همیار دارد که گوش شنوای انتقادات و پیشنهادات و همراه گروه ها در طی انجام فعالیت ها می باشد.پس از ارزیابی فعالیت ها توسط داوران، به دو گروه برتر در هر حوزه و نیز به سه فعالیت برتر رویداد، جوایزنقدی اهدا خواهد شد.

 

بخش چهارم: جمع بندی

در پایان  تعدادی از فعالان جریان دانشجویی، تجربیات موفق نقش آفرینی خود را ارائه خواهند داد و در نهایت گروه های برتر هر حوزه معرفی می شوند و رویداد به پایان می رسد.

 

 

و اما...

قرارگاه شهید احمدی روشن استان قم، این رویداد را نقطه شروعی برای کنشِ مسئله محور جریان دانشجویی استان می داند.لذا پس از پایان رویداد با تمام توان از گروه های برتر و فعال، در جهت حرکت در مسیر کنشگری مسئله محورحمایت خواهد کرد.

 

جوایز:

به طور دقیق در افتتاحیه رویداد توضیح داده خواهد شد

سوالات متداول

راه های ارتباطی برای پرسیدن سوالات و رفع ابهام های شما:
رویداد کنشگران در دو پیامرسان ایتا و تلگرام برای اطلاع رسانی مطالب مربوط به رویداد کانالی تشکیل داده است.برای پرسیدن سوالات خود در رابطه با رویداد و احیاناً فرآیند ثبت نام می توانید به مدیر کانال های ذکر شده پیام دهید.آیدی کانال:@koneshgaran_qom https://telegram.me/koneshgaran_qom ......... https://eitaa.com/koneshgaran_qom همچنین از طریق صفحه اینستاگرام قرارگاه شهید احمدی روشن استان قم می توانید در جریان برگزاری این رویداد قرار بگیرید: https://instagram.com/aroshan_qom
فرآیند پذیرش در رویداد چگونه است؟
بعد از ثبت نام اولیه، مصاحبه ای انجام خواهد شد و بر اساس خروجی فرآیند مصاحبه به داوطلبان شرکت در رویداد اطلاع داده خواهد شد که پذیرفته شده اند یا نه.در صورت عدم پذیرش، مبلغ واریز شده به شماره کارت شما عودت داده خواهد شد.
اگر به صورت فردی ثبت نام کنم، چگونه عضو گروه خواهم شد؟
به علت اینکه شرکت در رویداد فقط به صورت گروهی ممکن خواهد بود، لذا افرادی که به صورت فردی ثبت نام می کنند و عضو گروهی نیستند،در صورت پذیرفته شدن در مصاحبه توسط هسته مرکزی رویداد گروه بندی و به سایر همگروهی های خود معرفی می شوند
پیش‌نیاز های شرکت در این رویداد چیست؟
پیش نیاز خاصی لازم نیست
چگونه باید اولویت حوزه تخصصی خود را مشخص کنیم؟
پس از ثبت نام، از طریق ارتباط با سرگروه ها این موضوع با آنان مطرح می شود و این افراد پس از مشورت با اعضای گروه خود، اولویت های خود را (با توجه به حوزه های هشتگانه) برای ما ارسال خواهند کرد.

برگزار‌کننده

آواتار

قرارگاه شهید احمدی روشن استان قم

قرارگاه شهید احمدی روشن با هدف آموزش، ترویج و حمایت از نقش آفرینی تخصصی جریان دانشجویی تاسیس شده است.همچنین این قرارگاه با هدف هدایت جریان دانشجویی به سمت نقش آفرینی در موضوعات اولویت دار کشور، محتواهای بروز و کارآمدی را تهیه و تدوین می کند.

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۰