رویداد به پایان رسیده است!
نهمین مسابقه ملی فناوری نانو در تاریخشنبه ۳۱ فروردینبه پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

نهمین مسابقه ملی فناوری نانو

شروع:
پنج‌شنبه ۲۵ بهمن ۹۷ ۰۸:۰۰
پایان:
شنبه ۳۱ فروردین ۹۸ ۱۹:۰۰
مکان: بابلسر
نهمین مسابقه ملی فناوری نانو
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

معرفی

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در راستای تحقق اهداف ترویجی و آموزشی تدوین‌شده در سند راهبردی فناوری نانو، اقدام به برگزاری مسابقه ملی فناوری نانو کرده است. این مسابقه بزرگترین رقابت علمی در حوزه فناوری نانو است که هر ساله توسط کارگروه ترویج و آموزش عمومی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقه‌مندان به فناوری نانو برگزار می‌شود. مسابقه ملی فناوری نانو علاوه بر ایجاد رقابت میان شرکت‌کنندگان، زمینه را برای اخذ گواهی توانمندی تدریس، اخذ مجوز شرکت در نانواستارت‌آپ و المپیاد بین‌المللی نانو فراهم می‌کند.

هدف از برگزاری این مسابقه ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی محققان با فناوری نانو، گسترش آموزش فناوری نانو در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور، شناسایی برترین‌های این حوزه از فناوری، حمایت از آن‌ها و جهت‌دهی فعالیت‌های آموزشی و حمایت‌های تشویقی صورت‌گرفته از سوی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو است.

 

جوایز مسابقه:

نفرات مقطع کارشناسی به صورت جداگانه رتبه بندی می شوند. جهت کسب اطلاع بیشتر و دقیق از جوایز از طریق شماره اعلام شده تماس حاصل فرمایید.

برگزارکنندگان

انجمن علمی فناوری‌های نوین

انجمن علمی فناوری‌های نوین

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو

بنیاد آموزش فناوری نانو

بنیاد آموزش فناوری نانو

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان

ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد ملی نخبگان

سايت آموزش فناوري نانو

سايت آموزش فناوري نانو

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
زمان ثبت نام۱۳۹۷/۰۷/۲۴۱۳۹۸/۰۱/۳۱

سوالات متداول

برای شرکت در مسابقه ملی نانو چه اقدامی باید انجام دهم؟
پس از پر کردن فرم سایت ایوند از طریق شماره های تماس اعلام شده اقدام کنید
چه افرادی می توانند در مسابقه شرکت کنند؟
تمامی افراد در این مسابقه می توانند شرکت کنند(دانشجویان تمام رشته ها، دانش آموزان مقطع متوسطه دوم، دانش آموختگان و ...)
هزینه شرکت در مسابقه چقدر است؟
ثبت نام به صورت ازاد 25 هزار تومان است در صورتی که از طریق نهاد انجمن علمی فناوریهای نوین ثبت نام کنید هزینه 13750هزار تومان است.
پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
براي شركت در اين مسابقه كافي است منابع مسابقه را مطالعه فرماييد.
امتيازات شركت در مسابقه ملي نانو چيست؟
علاوه بر 1800 ميليون ريال جوايز نقدي و غير نقدي، اين رويداد تحت حمايت بنياد ملي نخبگان نيز مي باشد. امتيازات و نحوه حمايت ها در سايت بنياد ملي نخبگان مشخص شده است. مسابقه ملی فناوری نانو علاوه بر ایجاد رقابت میان شرکت‌کنندگان، زمینه را برای اخذ گواهي توانمندي تدريس ، اخذ مجوز شرکت در نانواستارتاپ و المپیاد بین‌المللی نانو فراهم می‌کند.
برنامه نانو استارتاپ چيست؟
نانواستارت‌آپ با هدف رشد و پرورش تیم‌های توانمند و رساندن ایده‌های مبتنی بر فناوری نانو به پروتوتایپ در قالب برنامه‌ای یکساله اجرا می‌شود که در آن تیم‌ها به ارائه ایده‌های خود در قالب حل یک چالش فناورانه می‌پردازند. این برنامه تمامی تسهیلات مادی و معنوی موردنیاز یک تیم برای توسعه ایده خود را تامین خواهد کرد و در نهایت تیم را به سایر برنامه‌های حمایتی، سرمایه‌گذار یا مشتری متصل می‌کند. این برنامه به دنبال حمایت از تیم‌های فناور است و رویکرد رقابتی در آن حاکم نیست. کلیه تیم‌های علاقه‌مند می‌توانند مسیر رشد خود را به کمک نانواستارت‌آپ شناسایی کنند و استارت‌آپ خود را توسعه دهند.
گواهي توانمندي تدريس چيست؟
تمامی محققان یا اساتیدی که علاقه‌مند به تدریس در حوزه فناوری نانو هستند، برای دریافت حمایت‌های مالی و اعتباری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در فعالیت‌های آموزشی مرتبط نیاز به اخذ گواهی توانمندی تدریس دارند. آزمون تئوری گواهی توانمندی تدریس هرساله تنها یکبار همزمان با مرحله دوم مسابقه ملی فناوری نانو برگزار خواهد شد. آزمون حضوری نیز پس از مسابقه ملی فناوری نانو از متقاضیان اخذ خواهد شد.
المپياد بين المللي نانو چيست؟
دومین دوره از المپیاد بین‌المللی نانو در سال 2020 توسط یکی از نهادهای بنیان‌گذار این المپیاد (ایران، روسیه، اتحادیه اروپا، تایوان، مالزی، کره‌جنوبی) برگزار خواهد شد. نماینده ایران در این دوره از المپیاد از میان تیم‌های شرکت‌کننده در برنامه نانواستارت‌آپ انتخاب می‌شود. معیارهای مربوطه و تعداد تیم‌ها در آیین‌نامه‌ای جداگانه توسط دبیرخانه دائمی المپیاد بین‌المللی نانو تعیین خواهد شد و به اطلاع علاقه‌مندان خواهد رسید

آدرس:بابلسر مازندران و شهرستان‌هایی که بیش از 20 نفر داوطلب داشته باشند.