ایوند با محدود کردن حق استفاده از اینترنت مخالف است. شما نیز به این کارزار بپیوندید.#صیانت_از_حقوق_کاربراناطلاعات بیشتر
کاور
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد
بلیت کارگاه
-
۳۵۰,۰۰۰ تومان

توضیحات

«حالا که دانسته‌ای رازی پنهان شده در سایه جمله­­‌هایی که می‌­خوانی، حالا که نقطه نقطه این کلام را آشکار می­‌کنی، شهد شراب مینو به کامت باشد؛ چرا که اگر در دایره قسمت، سهم تو را هم از جهان دُرد داده‌­اند، رندی هم به جان شیدایت واسپرده اند تا کلمات پیش چشمانت خرقه بسوزانند. پس سبک بازی کن و بخوان. در این کتاب رمزی بخوان به غیر این کتاب...»*


در ستایش روزمرگی:

در ستایش روزمرگی هم کلاس است، هم دوره است، هم کارگاه است و هم درس است. قصدمان بر آن است تا کمی متفاوت به داستان، ادبیات و نوشتن نگاه کنیم. به عبارتی قصد کرده ­ایم تا به جز خطوط، نگاهی هم به فضای به ظاهر خالی بین خطوط داشته باشیم. فضای خالی­ ای که آسان به دست نمی ­آید و برای رسیدن به آن هزار هزار تجربه نیاز است.

 

در ستایش روزمرگی شاید در ستایش زندگی باشد؛ این بار قصد کرده ­ایم تا به جای صحبت از بزرگ­ترین نویسنده­‌های جهان، ویژگی­‌ها و آثارشان، نگاهی به خودشان بیاندازیم. نگاهی به خود نویسنده و تمام وقایع و روزمرگی­‌هایی که داستایوفسکی و چخوف را می­‌سازند. می­‌خواهیم کمی از تعریف‌های تکراری و خسته کننده دور شویم و خودمان را به زیستن نویسنده و آن وقایعی که قلم نویسنده را به حرکت در می‌­آورد متمرکز شویم. اگرچه که همه تعاریف رایج را پذیرفته ایم، اما قصد تکرارش را نداریم.

 

این بار می­‌خواهیم ببینیم چه چیزی نویسنده را می­‌سازد و باعث می‌­شود تا نویسنده متن را خلق کند. چه چیزی است که نویسنده را که هرکدام از ما می‌تواند باشد را به نوشتن وادار می­‌کند. چطور است این بار به این فکر نکنیم که مارسل پروست و ادگار آلن پو در رعایت فرم تا چه میزان متعهد بوده اند؟ این بار به خودِ خود هر نویسنده‌ای فکر کنیم تا شاید در این بین خودِ نویسنده­‌مان را از میان روزمرگی، واقعیت و تمام وقایعی که مثل اثر انگشت منحصر به فرد است، بیدار کنیم. این بار روایت خودمان را به بهترین شکل پیدا کنیم.

مدرس

احسان عبدی پور
احسان عبدی پور
مدرس

احسان عبدی پور متولد بوشهر ،کارگردان و فیلم نامه نویس اهل ایران است. او کارگردانی و نویسندگی فیلم های سینمایی تیک آف، پاپ، تنهای تنهای تنها و افسانه ۹۸ را در کارنامه هنری خود دارد.

نوشته های احسان عبدی پور

زمان‌بندی

عنوانشروعپایان
جلسه نخست۱۸۲۰:۳۰

سوالات متداول

اساس این کارگاه بر نوشتن و کار در کلاس است، به همین دلیل آشنایی مقدماتی هنرجو با داستان نویسی ضروریست.
گوشی همراه یا لپتاپ متصل به اینترنت - کاغذ و خودکار
ابتدا در سایت ایوند عضو شوید، سپس بلیط وبینار را خریداری کنید، پس از ثبت نام در کارگاه، لینک ورود برای شما ارسال خواهد شد
بله. اما پیشنهاد میکنیم با لپتاپ یا کامپیوتر در این کارگاه حضور یابید.

برگزارکنندگان

مکتب خونه
مکتب خونه

بزرگ‌ترین رسانه دیجیتال آموزش مجازی در ایران

برگزار‌کننده

آواتار

مکتب خونه

رویداد های برگزارشده۱
رویداد های فعال۱

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۲۴ مهر

اولین فستیوال آنلاین موسیقی

 • آنلاین
 • ۸۰,۰۰۰ تومان
 • گروه مشاوران آی.اچ.تی
چهارشنبه ۱۴ مهر

دوره آنلاین عکاسی پایه

 • آنلاین
 • ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
 • مرکز عکاسی پرشیا
تا ۳ مهر

دوره ۱۶ موشن گرافیک حرفه‌ای

 • آنلاین
 • رایگان
 • اسکیمو
تا ۲۵ اسفند

مجموعه کارگاه های پیشگیری از جرایم سایبری

 • آنلاین
 • رایگان
 • پلیس فتا