رویداد به پایان رسیده است!
نگارش ایمیل انگلیسی رسمی در تاریخ دوشنبه ۶ امرداد به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
دوشنبه ۶ مرداد ساعت ۱۴:۰۰

نگارش ایمیل انگلیسی رسمی

  • رایگان
  • آنلاین
  • تحصیلی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


نگارش ایمیل رسمی انگلیسی

طبق آمار منتشر شده از دانشگاه استنفورد آمریکا، 68 درصد از دانشجویان پذیرفته شده در سال 2016 در این دانشگاه، در طول فرآیند اپلای ارتباط مستقیم و مفیدی با اساتید دانشکده مربوطه داشته اند. بر اساس این آمار افرادی که قبل از شروع فرایند اپلای ارتباط و یا تماسی با اساتید دانشگاه داشته اند، توانسته اند شانس خود را برای پذیرش تا 20 درصد افزایش دهند.این آمار به تنهایی اهمیت بسیار بالای مکاتبه با اساتید و دانشگاه ها را نشان می دهد. یک دانشجو قبل از شروع فرایند اپلای می تواند با برقراری اولین تماس با استاد مربوطه در دانشگاه مقصد، حداقل یک بار نام و رزومه تحصیلی خود را در دیدرس استادی قرار دهد که در زمان شروع فرایند پذیرش رزومه او را بررسی خواهد کرد. این در حالتیست که استاد تمایلی به پاسخگویی تماس یا ایمیل آن دانشجو نداشته باشد. حال، در حالتی که استاد به تماس دانشجو پاسخ دهد (هر گونه پاسخی)، در واقع شرایط و بازی را به نفع دانشجو تغییر داده است بطوریکه، دانشجو می تواند بیشتر از هر داوطلب دیگری به پذیرش گرفتن از آن دانشگاه امید داشته باشد.

مکاتبه با اساتید به چند روش مختلف: حضوری، تلفنی و از طریق ایمیل صورت می گیرد. در کشور ما معمول ترین روش مکاتبه با اساتید از طریق ایمیل می باشد که اتفاقا بهترین روش ارتباط با اساتید نیز به شمار می آید. به این دلیل که به هنگام تلاش برای ارتباط با استاد به روش حضوری و یا تلفنی، او مجبور به دیدن و یا پاسخگویی به دانشجو خواهد بود و در اکثر موارد تنیجه ی خوشایندی نخواهد داشت؛ در حالیکه مکاتبه از طریق ایمیل راهیست که اساتید در صورت تمایل به ایمیل دانشجو پاسخ خواهند داد، بنابراین دانشجو را بیشتر از دو روش قبل مورد ارزیابی قرار داده اند. اگر چه در این روش نسبت به دو روش دیگر تعداد پاسخ های دریافتی از اساتید مختلف کمتر خواهد بود، اما به طور حتما پاسخ های دریافتی برای دانشجو برگ برنده ای به حساب خواهد آمد.

تمامی اساتید دانشگاه ها در طول روز بسیار پر مشغله هستند و معمولا در زمان های استراحت های کوتاه خود به چک کردن ایمیل های دریافتی شان می پردازند، بنابراین برای خواندن هر ایمیل از طرف دانشجویان کشورهای دیگر تنها چند ثانیه زمان صرف خواهند کرد.با توجه به این مساله در مکاتبه با اساتید از طریق ایمیل باید به نکات و اصولی پایبند بود، که در صورت عدم توجه به آنها، به طور قطع، ایمیل دریافتی در کثری از ثانیه از صندوق دریافتی اساتید حذف خواهدشد.

آنچه در این وبینار خواهید آموخت:

  • اصول نگارش نامه نویسی انگلیسی
  • بررسی  نمونه های مختلف
  • بایدها و نباید هایی که در نگارش نامه رسمی انگلیسی رعایت کرد
  • تمرین های گروهی
  • پرسش و پاسخ

سخنرانان

دکتر مریم طباطباییان
دکتر مریم طباطباییان
استاد دانشگاه فردوسی و مدرس بین المللی

دکترای آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه علامه طباطبایی

برگزارکنندگان

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
دوشنبه، 6 مرداد۱۴:۰۰۱۷:۰۰

برگزار‌کننده

آواتار

مهارتکده علوم پزشکی وارستگان

<!-- [if gte mso 9]><xml> </xml><![endif]--><!-- [if gte mso 9]><xml> Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

رویداد های برگزارشده۳۷
رویداد های فعال۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۱۰ نفر