رویداد به پایان رسیده است!
دومین رویداد نیلزتاک در تاریخ جمعه ۶ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
جمعه ۶ اردیبهشت ساعت ۰۸:۴۵

دومین رویداد نیلزتاک

  • از ۴۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • علوم انسانی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

سخنرانان

دکتر سید محمد حسن رضوی
دکتر سید محمد حسن رضوی
عضو هیئت علمی دانشگاه و وکیل دادگستری

به دنبال برداشته شدن تحریم های اقتصادی اعمال شده علیه ایران که در نتیجه اجرایی شدن برجام اتفاق افتاد، دفاتر حقوقی بین المللی متعددی، همراه با ورود شرکت های بزرگ بین المللی به ایران، اقدام به تاسیس شعبه و یا موسسه حقوقی در ایران نمودند تا به ارائه خدمات حقوقی با استانداردهای مورد قبول شرکت های بین المللی در بازار ایران بپردازند.

اگرچه با بازگشت تحریم های ثانویه ایالات متحده آمریکا در اردیبهشت 1397، حضور این دفاتر حقوقی در بازار ایران کمرنگ تر گردیده است، اما تعامل این دفاتر حقوقی بین المللی با نهاد سنتی وکالت در ایران، تجربیات و آموزه های بسیار ارزشمندی برای جامعه حقوقی ما داشته است.

دکتر سید محمد حسن رضوی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و وکیل دادگستری، این آموزه ها را مورد بررسی قرار داده و به این موضوع خواهند پرداخت که چگونه یک دانش آموخته حقوق در ایران، می تواند در سطح استانداردهای بین المللی حرفه ای، به حرفه وکالت بپردازد.

دکتر صنم حقیقی
دکتر صنم حقیقی
حقوق دان و پادکستر

تفكر انتقادي مي­بايست يكي از اولين دست­آوردهاي تحصيل علم حقوق باشد. جايگاه آن در ميان ما كجاست؟ چطوربايد به آن دست يافت؟ و نبود تفكر انتقادي در جامعه بطوركلي و در ميان حقوقدانان بطور خاص، چه تبعاتي دارد؟

دكتر صنم حقيقي، مدير امور حقوقي و قراردادهاي شركت نارگان و متخصص در حوزه ­ي حقوق انرژي، با كتاب و مقالات متعدد در اين زمينه، و سابقه كار در اوپك و ساير شركتهاي نفت و گاز، همچنين سازنده بازي معلومات عمومي "سين جيم" و "پادكست چكش"، از اهميت تفكر انتقادي در ميان حقوقدانان برايمان خواهد گفت.

صادق شمشیری
صادق شمشیری
وکیل دادگستری

روانشناس ها معتقدند هرگاه تصور ما از موضوعی، با واقعیت فاصله زیادی داشته باشد، در مواجهه با واقعیت آن موضوع، تروما را تجربه خواهیم کرد. شوکه می شویم، واقعیت را انکار می کنیم، به آن خو می گیریم و در برابر آن زانو می زنیم. پای گذاشتن به حرفه وکالت در حالیکه آرزوهای بزرگی در سر داریم، مستلزم مواجهه با تروماهای بسیار است.

صادق شمشیری، وکیل دادگستری، متخصص در حوزه مالکیت فکری، دانشجوی مقطع دکتری دانشگاه تهران، داستان خود را در مواجهه با این تروما ها برایمان تعریف خواهد کرد.

فائزه رضازاده
فائزه رضازاده
وکیل دادگستری

شاید کمتر گروهی به اندازه ی حقوق دانان به رغم نمای بیرونی پرطمطراق و موفقی که از آدمها در این رشته وجود دارد در خلوت خودشان احساس یاس و ناتوانی ناشی از عدم مداخله و کم اثر بخشی در خصوص وقایع و رویدادهای اجتماعی را داشته باشند. این تصویر دلخواه بسیاری از ما نیست، پس نباید با آن کنار بیاییم.

فائزه رضازاده، وکیل دادگستری، متخصص در حوزه ی امور سازمان های مردم نهاد (NGOs) و حقوق پناهندگان، با سابقه همکاری با بیش از بیست سازمان مردم نهاد داخلی و خارجی با ما درباره نقش یک حقوق دان در خصوص فعالیت اجتماعی سخن خواهد گفت.

نیما عبداله زاده
نیما عبداله زاده
دانشجوی حقوق مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی و مشاور حقوقی استارتاپ ها

تکنولوژی بلاکچین در حوزه های مختلف دارای قابلیت های بالقوه زیادی است و یکی از مهم ترین حوزه ها، تحولاتی است که می تواند در فرایندهای موجود در صنعت حقوق از جمله داشته باشد. با ورود تکنولوژی های جدید از جمله بلاکچین به حقوق، آنچه ما از این حوزه می دانیم دچار تحولی جدی خواهد داشت. فرصتها و چالش های ورود این تکنولوژی ها برای ما حقوق خوان ها و حقوق دان ها چه خواهد بود؟ و چگونه می توانیم در این مسیر موفق شویم؟

نیما عبداله زاده دانشجوی حقوق در مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی و مشاور حقوقی استارتاپ های مختلف از جمله بیپ تونز، تپسل و تلوبیون با پیشینه ای در توسعه نرم افزارهای رایانه ای با ما درباره تحول ایجاد شده توسط تکنولوژی بلاکچین در حقوق سخن خواهد گفت.

حامیان

سازمان اسناد و کتابخانه ملی
سازمان اسناد و کتابخانه ملی
بوم گالری هورژین
بوم گالری هورژین

توضیحات رویداد


 نیلزتاک رویدادی سالانه است که توسط گروه نیلز ایران برگزار میشود. در این رویداد از اشخاصی که در مورد مسائل مرتبط با دانش حقوق، نحوه فعالیت دانشگاهی یا حرفه ای در این رشته و مسائل مرتبط با آن، به نوعی منحصر به فرد هستند و ایده، سخنان یا نحوه نگرش متفواتی دارند، به عنوان سخنران دعوت میشود.

ما در نیلز معتقدیم که برای پیشرفت جامعه حقوقی در جنبه های مختلف، بایستی فرصتی فراهم شود تا این ایده های نو، به بهترین شکل توسط سخنرانان ارائه شده، به گوش مخاطب رسیده و در آنان انگیزه ای ایجاد نماید تا در نهایت بتوانیم جامعه حقوقی پویاتری داشته باشیم.

زمان‌بندی

ترتیب برنامه
عنوانشروعپایان
کنترل ثبت نام و صبحانه
افتتاح برنامه
سخنران اول
سخنران دوم
سخنران سوم
معرفی حامی برنامه
معاشرت و میان وعده
سخنران چهارم
سخنران پنجم

برگزار‌کننده

آواتار

نیلز

شبکه بین المللی دانشجویان حقوق - شعبه ایران ( نیلز ایران )شبکه بین المللی دانشجویان حقوق ( نیلز ) نهادی بین المللی ، مستقل ، غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که توسط دانشجویان ، برای آنان و حقوقدانان جوان ایجاد شده است. افزایش آگاهی بخشی در مورد مسائل حقو

رویداد های برگزارشده۲
  • شروع: جمعه ۶ اردیبهشت ساعت ۰۸:۴۵
  • پایان: جمعه ۶ اردیبهشت ساعت ۱۲:۳۰

آدرس: تهران تهران، بزرگراه شهيد حقانی، بعد از ايستگاه مترو حقانی، كتابخانه ملی، سالن همایش حکمت