رویداد به پایان رسیده است!
هدف زندگی و هدف گذاری در زندگی در تاریخ چهارشنبه ۲۶ تیر به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۲۶ تیر ساعت ۱۳:۳۰

هدف زندگی و هدف گذاری در زندگی

  • ۸۰,۰۰۰ تومان
  • تهران
  • توسعه فردی و خانواده
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات


چرا زنده اید؟

برای رسیدن چه چیزی تلاش می کنید؟

معنای زندگی شما چیست؟

 

آیا برای سوالات بالا پاسخی داشتید؟

آیا پیدا کردن این پاسخ ها دشوار بود؟

پاسخ دادن به این سوالات چقدر طول کشید؟

 

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از ناخرسندی ها و نارضایتی ها از زندگی محصول عدم آگاهی افراد از معنای زندگی و هدفی است که برای آن زندگی می کنند. بسیاری از افراد در موقعیت های مختلف شغلی و غیر شغلی قرار دارند، رنج می کشند و نمی دانند چگونه از آن رنج رهایی پیدا کنند. علاوه بر این بسیاری از افراد احساس رخوت شدید می کنند، نمی دانند چرا زنده اند، چرا باید تلاش کنند و به چه چیزی می خواهند برسند.

 

هرچند به نظر می رسد پاسخ به سوال «من چرا زنده ام؟» یا «هدف زندگی من چیست؟» در یک جلسه کارگاه ممکن نباشد، اما در این کارگاه قصد داریم تا با آموزش روشی آزموده شده به شرکت کنندگان کمک کنیم تا به پاسخ این سوالات برسند.

 

فردی که موفق شود به سوالات پیشین پاسخ بدهد، تازه قطب نمای زندگی اش را در دست گرفته و تنظیم کرده است. اما برای حرکت در راستایی که قطب نما تنظیم شده است، افراد نیاز دارند تا نقاطی را به عنوان مقصدهای بین راهی انتخاب کنند. انتخاب این نقاط هر چند به نظر کار ساده ای می رسد، اما به دلیل عدم آموزش و کسب مهارت در این زمینه، یکی از پاشنه آشیل های زندگی افراد به حساب می آید (شاید شما هم جزء آنهایی باشید که بارها هدفی را تعیین کرده اید و به آن دست پیدا نیافته اید).

 

هر چند روش های مختلف و به نامی در زمینه هدف گذاری وجود دارند، در بخش دوم این کارگاه تلاش می شود تا روشی نوین برای هدف گذاری فردی ارائه شود. این روش در کنار پاسخ شما به سوالات بخش اول، به شما کمک خواهد کرد تا با دقت هدف گذاری زندگی خود را انجام دهید و با سرعتی بیش از پیش به سمت آنها حرکت کنید.

 

مدرس

سید مرتضی عقدایی
سید مرتضی عقدایی

کارشناس روانشناسی بالینی (دانشگاه علامه طباطبایی)

دانشجوی کارشناسی ارشد مشاوره خانواده (دانشگاه شهید بهشتی)

رتبه 3 کنکور کارشناسی ارشد

عضو بنیاد ملی نخبگان

برگزار کننده

حرف تا عمل
حرف تا عمل

بدون شک یکی از معضلات امروز جامعه، حرف‌هایی است که هیچگاه تبدیل به عمل نمی‌شود. تقریبا همه موافقند امروزه ما در جامعه ای زندگی می‌کنیم که دریایی از اطلاعات درست و غلط را در اختیار دارد و نه تنها این دریا عمقی به اندازه بندانگشت دارد، حتی به همان بند انگشت نیز عمل نمی‌کنیم. حرف تا عمل نیز با هدف کمک به جامعه در جهت حرکت به سمت عمل به آنچه که می‌داند به جای صحبت کردن در مورد آنها حرکت خود را آغاز کرد.

بله، این هدف بسیار بزرگ است! و برای رسیدن به اهداف بزرگ باید از قدم‌های کوچک آغاز کرد. به همین دلیل حرف تا عمل تصمیم گرفته است تا اولین قدم کوچک خود را برای رسیدن به آن هدف بزرگ اینگونه بردارد: بالا بردن سطح آگاهی عموم افراد جامعه در زمینه مشاوره و روانشناسی و در کنار آن، کمک به متخصصان سلامت روان (یعنی مشاوران، روانشناسان و روان‌درمانگران) در جهت حرکت به سمت آموزشی عملیاتی و کاربردی‌تر در این زمینه. اولین اقدام حرف تا عمل در این زمینه انتشار تحلیل سریال تحت درمان (کیس زوج درمانی) است که تحلیل آن تحت نظارت دکتر یاسر مدنی (هیئت علمی دانشگاه تهران) صورت گرفته است.

زمان‌بندی

برنامه کارگاه
عنوانشروعپایان
آغاز کارگاه، خوش‌آمدگویی و آشنایی با شرکت کنندگان۱۳:۳۰۱۳:۴۵
تمرین ذهن آگاهی برای کسب آمادگی جهت شروع کارگاه۱۳:۴۵۱۴:۰۰
چگونه از کارگاه استفاده بهینه داشته باشیم؟۱۴:۰۰۱۴:۳۰
بررسی هدفمندی زندگی، کشف هدف زندگی و سنجش آن۱۴:۳۰۱۶:۳۰
زمان استراحت۱۶:۳۰۱۷:۰۰
هدف گذاری در زندگی و قدم های آن۱۷:۰۰۱۹:۰۰
پرسش و پاسخ۱۹:۰۰۱۹:۳۰

آدرس

تهران تهران- سعادت آباد - انتهای بلوار فرحزادی - میدان کتاب پشت پارک بوستان - نبش بوستان 4 - پلاک 51 - واحد 2

موقعیت جغرافیایی رویداد

برگزار‌کننده

آواتار

درمانگری

بدون شک یکی از معضلات امروز جامعه، حرف‌هایی است که هیچگاه تبدیل به عمل نمی‌شود. تقریبا همه موافقند امروزه ما در جامعه ای زندگی می‌کنیم که دریایی از اطلاعات درست و غلط را در اختیار دارد و نه تنها این دریا عمقی به اندازه بندانگشت دارد، حتی به همان بند

رویداد های برگزارشده۴
رویداد های فعال۰