رویداد به پایان رسیده است!
هدف گذاری اجایل با فریم ورک OKR: OKR چیست و چگونه می‌توان آن را در یک سازمان پیاده‌سازی نمود! در تاریخ سه‌شنبه ۲۰ اسفند به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)
کاور
سه‌شنبه ۲۰ اسفند ساعت ۱۹:۰۰

هدف گذاری اجایل با فریم ورک OKR: OKR چیست و چگونه می‌توان آن را در یک سازمان پیاده‌سازی نمود!

  • ۵۰,۰۰۰ تومان
  • آنلاین
  • تکنولوژی
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

در این وبینار چه خواهد گذشت!


امروزه در بسیاری از شرکت های استارت آپی و همچنین غیراستارت آپی و بزرگ، در مورد OKR صحبت می شود. اما OKR چیست؟

فریم ورک "اهداف و نتایج کلیدی" یا همان OKR اولین بار توسط آقای Andy Grove، مدیر عامل اینتل، پیشنهاد شد. البته نه با سبک و سیاق امروزی، بلکه با تفاوت های اساسی نسبت به مدل امروزی. کسی که OKR را به شکل امروزی توسعه داد، کسی نبود جز آقای John Doerr که در اینتل کنار آقای Andy Grove کار می کرد و سعی کرد با کار کردن روی این فریم ورک آنرا در گوگل پیاده کند. John Doerr با نوشتن کتاب "Measure What Matters" سهم مهمی در توسعه این فریم ورک بازی کرده است. اما OKR چه مشکلی را حل می کند؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از مدیران شرکت های بزرگ بر اساس یک نظرسنجی به آن اشاره کرده اند، پیاده سازی استراتژی های سازمانی در لایه های پایین سازمان و تا سطح افراد تیم است. OKR ابزاری است که برای تحقق این هدف، حرف های بسیار زیادی دارد. مسئله دیگری که وجود دارد این است که ما در سطح تیم ها از روش های اجایل برای برنامه ریزی و توسعه استفاده می کنیم. اما اگر این چابکی در سطح استراتژی های سازمانی یا به بیان بهتر هدف گذاری های سازمانی وجود نداشته باشد، چگونه می توان انتظار داشت که در سطح تیم ها و افراد چابکی را مشاهده نماییم؟!

OKR کمک می کند تا در بازه های زمانی سه ماهه، با درگیر کردن تمامی افراد یک سازمان بتوانیم هدف گذاری اجایلی داشته باشیم و استراتژی های سازمان را در لایه های پایین پیاده سازی کنیم. و در واقع از این مرحله به بعد با رویکردهای اجایل مانند اسکرام، کانبان یا XP، چابکی را در سطح تیم ها پیش می بریم. می توان گفت که اجایل و OKR مکمل یکدیگر هستند.

در این وبینار ما با اصول اولیه OKR آشنا خواهیم شد و در ادامه به این موضوع می پردازیم که چگونه می توان OKR را به طور مناسب در یک سازمان پیاده سازی نمود.

سرفصل هایی که در این وبینار پوشش داده خواهند شد:

1- آشنایی با OKR
2- مزیت های OKR برای مدیران و همچنین سایر افراد سازمان
3- نحوه نوشتن اهداف و نتایج کلیدی در فریم ورک OKR
4- تفاوت نتایج کلیدی با اقدامات کلیدی
5- فرآیند پیاده سازی OKR در سازمان و مراحل آن
6- تفاوت OKR با KPI 

مخاطبین دوره:

1- مدیران ارشد سازمان ها
2- مدیران بخش استراتژی
3- مدیر محصول ها
4- اسکرام مسترها
5- مدیر پروژه ها
6- تمامی افراد علاقه مند به هدف گذاری چابک در کسب و کار و زندگی شخصی 

مدرس

مرتضی احمدی
مرتضی احمدی
َAgile Coach at Snapp
  • شروع: سه‌شنبه ۲۰ اسفند ساعت ۱۹:۰۰
  • پایان: سه‌شنبه ۲۰ اسفند ساعت ۲۰:۳۰
رویداد آنلاین است