رویداد به پایان رسیده است!
هدف گذاری هوشمند برای رسیدن به خواسته ها در تاریخ جمعه ۲۷ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

هدف گذاری هوشمند برای رسیدن به خواسته ها

شروع:
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸ ۱۰:۰۰
پایان:
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۹۸ ۱۳:۰۰
هدف گذاری هوشمند برای رسیدن به خواسته ها
برگزارکننده‌ی رویداد
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

هدف گذاری هوشمند

چگونه با تعیین کردن اهداف، در خودتان انگیزه ایجاد کنید.

اهدافتان را تعیین کنید.

نکته شگفت انگیزی که در مورد اهداف وجود دارد این است که عده کمی واقعاً خود تصمیم می گیرند که چه می خواهند. بدونه شک این گفته را شنیده اید که : آدمی که به ناکجا آباد می رود، به همان جا می رسد. اما چیزی که بسیار عجیب به نظر می رسد این است که وقتی از مردم می پرسید که چه می خواهند، عده کمی وجود دارند که واقعاً می دانند که چه چیزی می خواهند، مردم با زبان بازی، می گویند که من می خواهم موفق باشم، یا اینکه می خواهم میلیونر شوم یا می خواهم شاد باشم اما عملاً نمی دانند که واقعآً چه می خواهند و چون به آن دست نمی یابند در نتیجه ناخشنود و فردی منفی می شوند.

آنچه را که ذهن به دقت تصور و باور کند، مجبور است به همان دست یابد، تاریخ بشر تاریخی سرشار از دست یابی به اهداف است. امروزه روانشناسان پیشرو، مغز و سیستم عصبی را مکانیسم جوینده هدفی می دانند که اتوماتیک و بسیار پیچیده عمل می کند، بنابراین همه ما تجهیزات لازم برای رسیدن به آنچه واقعاً می خواهیم را دراختیار داریم اگر از آن استفاده کنیم. و اگر چیزی را واقعاً بخواهید و وسایل و تجهیزات لازم را هم داشته باشید، پس از این تجهیزات استفاده کنید. حال در اینجا مراحل تعیین هدف و رسیدن به موفقیت را عنوان می کنیم.

1.     خواسته هایتان را فهرست کنید

فهرستی از تمام چیزهایی که واقعاً می خواهید، چه خواسته های دراز مدت و چه کوتاه مدت، چه ملموس و چه غیره ملموس را در زندگی شغلی و شخصی تان تهیه کنید.

در تهیه این فهرست واقع گرا باشید.

فقط اهداف مالی را یادداشت نکنید. این اهداف باید ملموس باشند، مگر آنکه هدف رفع بدهی باشد پول باید خرج چیزی خاص شود که می خواهید و گرنه خودش به تنهایی نباید هدف باشد.

2.    یک هدف انتخاب کنید

حال از فهرست اهدافتان یک هدف اصلی را انتخاب کنید و این سه نکته خیلی مهم را به خاطر بسپارید:

الف: این هدف باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا ارزش تلاش کردن را داشته باشد.

ب: این هدف باید در طی ماه ها و نه سال ها و به طور ایده آل در طی سه ماه کامل قابل دستیابی باشد،

این هدف باید طوری باشد که به سرعت، به طور کامل به آن بتوانید دست یابید. همان طور که می دانید هر موفقیتی، موفقیت بعدی را نیز با خود می آورد و این اعتماد به نفس را در شما ایجاد می کند که سیستم شما کار می کند اما از همه اینها گذشته، مغز بشر به اهداف کوتاه مدت فوری راغب تر است تا اهداف بلند مدت.

پ: در مورد اهداف مالی، واقع گرا باشید.

3.  هدفتان را تعریف کنید

هدف انتخاب شده تان را با جزئیات کامل تعریف کنید. در این مرحله از تعیین هدف، مهم این است که مغز شما بر روی هدف متمرکز شده و کاملاً شفاف از آن آگاه باشد. ممکن است هدف شما این باشد که وزنتان را کم کنید، اما کم کردن وزن، یک هدف نیست. دقت کنید که دقیقاً چه مقدار وزن می خواهید کم کنید؟

بنابراین هدف شما، به طور کلی باید قابل اندازه گیری و سنجیده باشد.

هر آنچه که ذهن بشر بتواند دقیقاً تصور و باور کند، مجبور می شود که به آن برسد.

4.   از ضمیر ناخودآگاهتان استفاده کنید

تصور کنید به هدفتان دست یافته اید. لذت های را که از آن خواهید برد را حس کنید.

چطور شاد می شوید انجام دهید. به خودتان تبریک بگوید. و آن را کامل لمس کنید.

شاید بگویید که من چطور می توانم چیزی را در ذهنم تصور کنم که آن را هنوز به دست نیاورده ام.

تنها چیزی که می توانم بگویم آن است که این راهکار عجیبی نیست، این یکی از بزرگترین اصول موفقیت و توسعه شخصی است.

به مغزتان اجازه دهید تا در مراحل رسیدن به هدفتان، به عنوان بخشی فعال کار کند و بدانید که ذهن بزرگترین گستره تصویر سازی است.

مغز شما می تواند بزرگترین شریک و پشتیبان شما باشد. در صورتی که شما به آن فرصت دهید.

می تواند بزرگترین حامی و طرفدار شما باشد. اگر آموزش درست به مغزتان بدهید، مسلماً پرکارترین کارمند شما خواهد بود.

5.   ضرب الاجل تعیین کنید.

حال برای دستیابی به هدفتان یک مهلت زمانی قرار دهید. تاریخ دقیقی برای هدفی که می خواهید، مشخص کنید. همه ما به ضرب الاجل ها واکنش نشان می دهیم. اگر بدانید یک هواپیما در ساعت مشخصی پرواز می کند تلاش می کنیم تا به موقع به آن برسیم. بنابراین باید زمانی را که می خواهید به هدفتان دست یابید، مشخص کنید.

6.   یک یادداشت حاوی هدف هایتان به همراه خودتان داشته باشید

هدفتان را به همراه داشته باشید. هر شخصی که بلند پرواز است و برای رسیدن به موفقیت تلاش می کند باید اهدافش را در قالب یادآور و یک مقصد با خودش همراه داشته باشد.

اگر فکر می کنید که از هدف منحرف شده اید یا به مانعی برخورد کرده اید و یا به شخصی برخورد کرده اید که سعی می کند شما را از هدفتان منحرف کند، بهتر است که یک نسخه از هدف هایتان را نوشته بر روی دفترچه یادداشت و یا کارتی همراه خود داشته باشید تا مانند یک یادآوری کننده همیشگی عمل کند.

این کار به شما کمک می کند تا هدفتان را به خاطر داشته باشید.

7.   برنامه ریزی شخصی شما

در این قسمت به بخش پایانی تعیین هدف و رسیدن به موفقیت می رسیم.

آنچه تا به حال انجام داده ایم، به وجود آوردن مراحلی بود تا در مورد چیزی که واقعاً می خواهیم، تصمیم بگیریم و به مغز آموزش دهیم تا موثرترین و سودمندترین مستخدم شما باشد. مرحله پایانی فراهم کردن یک برنامه است.

بنابراین برای آماده کردن برنامه برای اهدافتان، مراحل ساده ای از این قرار وجود دارند:

یک صفحه کاغذ بردارید، هدف مشخصی را در بالای صفحه با مدت زمانی که برای رسیدن به آن نیاز است، بنویسید و سپس فهرستی از تمامی مراحل لازم تهیه کنید.

تعهد

من می پذیرم که این کار، اندکی تلاش و احتمالاً مقدار خیلی کمی فکر و کار می برد.

اما هرچه باشد در مورد هدف و زندگی شماست.

چرا همه افراد به چیزهایی که در زندگی می خواهند، نمی رسند؟

سه دلیل خیلی ساده وجود دارد:

1.      آنان به خاطر شرایط منفی زندگیشان باور ندارند که می توانند.

2.      به آنان نشان داده نشده است که چطور می توانند به خواسته هایشان برسند.

3.      آنان آنچه را که می خواهند به آن دست یابند، واقعاً نمی خواهند، بنابراین برای پرداخت کردن هزینه ای همچون کمی تلاش یا کار در مسیر رسیدن به هدفشان آماده نشده اند.

زیگ زگلر، که شاید بزرگترین فرد در ایجاد انگیزه باشد، این نکته را بیان می کند که بدون پرداختن بهای موفقیت از ثمرات آن بهره نخواهید برد.

گفتار خردمندان

فرصتها افزایش می یابند، وقتی غنیمت شمرده شوند و وقتی نادیده گرفته شوند، از بین می روند.

خلاصه

برای آنکه بتوانیم به اهدافمان برسیم باید این مراحل را درک کنیم:

خواسته هایتان را فهرست کنید. بعد از نوشتن خواسته ها بر روی کاغذ، نوبت به انتخاب یک هدف و خواسته است. و در مرحله بعدی نوشتن آن با جزئیات کامل و دقیق. و نوبت به تصویر سازی هدف می رسد که شما باید آن را دقیق حس و لمس کنید. حالا نوبت انجام دادن آن در زمان تعیین شده است، سریع انجام دهید تا این هم همانند اهداف گذشته به گورستان مردگان هدف نرود. خوب تا اینجا خوب پیش رفتیم ولی در مسیر باید مراقب افراد و افکار منفی باشیم تا آنها نتوانند ما را از مسیر خارج کنند. پس منتظر چی هستید برنامه ریزی کنید. و تعهد بدید که تمام تلاش خودتان را برای رسیدن به هدف تان انجام می دهید.

از شما دوستان دعوت می شود که در کارگاه هدف گذاری تا رسیدن به خواسته شرکت کنید، تا مسیر موفقیت برای شما روشن تر شود. منتظر حظور گرم شما هستم.

چنان چه فکر می کنید. در زندگی ایی که پیش رو دارید به دنبال هدف هستید و به دنبال راه کاری و یا شخصی که بتواند شما را درمسیر موفقیت قرار بدهد. و خسته شده اید از روز های تکراری. به شما پیشنهاد می کنم در این کارگاه فوق العاده شرکت کنید. اگر منتظر معجزه می گردید تا اتفاق خودش برای شما بیفتد هیچ موقع چنین نخواهد شد.

شما خودتان باید کسی باشید تا قدم اول را بردارید تا دنیا به شما مسیر را نشان دهد.

تاریخ برگزاری کارگاه جمعه 27 /2 /98 ساعت 10 صبح تا 13 بعدازظهر در اصفهان خ طالقانی، نبش خ اردیبهشت مجتمع نور طبقه سوم برای اطلاع بیشتر ارسال عدد 1 به شماره 09359285279

 

برای دریافت هدیه خود وارد سایت www.ahmadafshar.ir شوید.

لطفاً ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

@karafrinanbartar @Kar_afarinan97 

سخنرانان

احمدافشار

احمدافشار

مدرس

زمان‌بندی

روز اول
عنوانشروعپایان
آغاز و خوش‌آمدگویی۱۰۱۳

آدرس:اصفهان خ طالقانی_نبش خ اردیبهشت_مجتمع نور طبقه سوم