رویداد به پایان رسیده است!
هدف گذاری و برنامه ریزی موثر- ویژه مدیران در تاریخ جمعه ۲۰ اردیبهشت به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
جمعه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۰۸:۰۰

هدف گذاری و برنامه ریزی موثر- ویژه مدیران

  • رایگان
  • تهران
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

توضیحات بیشتر


 

احتمالا شما هم در سازمانتان دیده اید که در جلسات، مدیران واحد های مختلف به جان هم می افتند و به یکدیگر حمله می کنند و هر کسی تیم و واحد دیگری را در کاستی ها مقصر می داند. مدیر تولید به مدیر فنی حمله می کند، مدیر فنی به مدیر تولید حمله می کند، مدیر بازرگانی، تولید را مقصر می داند وتولید تدارکات را و واحد مالی فروش را مورد حمله قرار می دهد و فروش بازاریابی را و هر کسی به زعم خود در حال دفاع کردن از تیم و واحد خودش است. در واقع هر مدیر در حال دفاع کردن از جزیره خود و امپراتوری خود است.

شکل زیر را ببینید

 
 
هدف گذاری و برنامه ریزی
 
 
در شکل فوق، با توجه به جهت های هر واحد آیا سازمان حرکت خواهد کرد؟

قطعا پاسخ خیر است. در واقع در اینجا هر واحدی هدف خودش را تعریف کرده است و به دنبال دستیابی به هدف خودش است. و با وجود تمام تلاشهایی که می کنند اما در رشد سازمان آنچنان که باید دخیل نیستند و این است که همیشه واحد ها با هم مشکل دارند…

به نظر شما وظیفه کیست که این اهداف را یکسان کرده و در یک جهت قرار دهد؟

از هر کارمندی بپرسید که مهم ترین وظیفه مدیر چیست؟ به احتمال خیلی زیاد خواهد گفت هدف گذاری و برنامه ریزی.

حالا اکر هدف گذاری و برنامه ریزی برای دستیابی به هدف در انتهای وظایف شما قرار دارد تصور کنید چه مشکلاتی در پی خواهید داشت.

در هر سازمانی تعیین جهت حرکت سازمان و اهداف کلی به عهده مدیر ارشد سازمان است و مدیران میانی باید این اهداف را به زبان واحدهای زیر مجموعه خود ترجمه کنند. و برای آنها اهداف دیگری در جهت کلی هئف اصلی تعریف کنند. و سپس دست به برنامه ریزی برای رسیدن به این اهداف بزنند.

ممکن است شما هم مانند مدیران بسیار دیگری در اهداف زیادی غرق شده باشید. هدف هایی برای خودتان، کارمندانتان، واحدتان، سازمانتان و ….

این سیل اهداف می تواند از حد تحمل شما و کارکنانتان بیشتر باشد بخصوص وقتی سعی میکنید اهمیت نسبی هر کدام از این اهداف را نسبت به دیگری بیان کنید و انها را متعادل کنید.

از سوی دیگر اهمیت برنامه ریزی بر هیچکس پوشیده نیست. و همگی می دانیم که با برنامه ریزی درست و کاربردی است که می توانیم به این اهداف دست پیدا کنیم. اما چرا اغلب به برنامه های مان پایبند نیستیم؟ چرا کارکنانمان برنامه ریزی درستی ندارند چرا همه چیز در ذهن ما می چرخد چرا دقیقا نمی دانیم که به هدف و نتیجه دلخواهمان می رسیم و صدها چرای دیگر…

برنامه ریزی یکی از مهارت های کلیدی مدیریت است . توانایی تان در برنامه ریزی یعنی اینکه همه چیز را از قبل روی کاغذ بنویسید و برای اجرای آنها برنامه ریزی کنید و این یعنی یکی از کلیدهای موفقیت و کل آینده تان تا حد زیادی به این موضوع وابسته است. برای اینکار لازم است بدانید که چه کاری باید انجام شود این موضوع از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است برای هر چیزی همراه با جزییات آن از قبل برنامه ریزی کنید

در این کارگاه حرفه ای هدف گذاری و برنامه ریزی را به کوچکترین اجزا خود تجزیه کرده و به صورت کاربردی آنها را یاد می گیرید و از همه مهمتر در اینجا یاد خواهید گرفت که چطور هدف گذاری و برنامه ریزی کنید، آنها را به اطلاع همه برسانید، پیاده سازی کنید و در نهایت انها را تحت کنترل و نظارت خود بگیرید که به صورت کاربردی و درست پیاده سازی و اجرا شوند.

 
کارگاه هدفگذاری و برنامه ریزی

در این دوره چه مطالبی ارائه می شود؟


ایجاد ارتباط میان اهداف، چشم اندازها و رؤیاها
تعیین اهداف مقدور
انتقال اهداف به دیگران
تجزیه اهداف برای تیم ها
ترجمه اهداف برای زیر مجموعه
یکپارچگی افراد تیم به وسیله اهداف
از اهداف چشم برندارید
اتصال برنامه و اهداف
اصول و انواع برنامه ریزی
چگونه برنامه ریزی کاربردی کنیم
نحوه پیاده سازی و اجرای برنامه
پیگیری مسیر اجرایی برنامه
از قدرت خود استفاده کنید
تحقق اهداف و برنامه
دستیابی به نتایج

دقیقا چه چیزی دریافت میکنم؟


  • ۷ساعت محتوای آموزشی

  • فایل صوتی کارگاه (سه روز بعد از کارگاه)

  • جزوه مطالب این کارگاه

  • گواهینامه قابل استعلام از آکادمی IQS انگلیس

  • عضویت در گروه تلگرامی "شبکه مدیران" محلی برای رفع مشکلات مدیریتی محل کارتان

سوالات متداول

در انتهای این دوره واقعا چه اتفاقی رخ خواهد داد؟
شما می توانید با تمرین و بکار بردن این نکات و آموزشهای حرفه ای کلیه افراد سازمان و تیمتان را حول محور یک برنامه و هدف گرد آورید و شاهد همکاریهای فی مابین این افراد برای دستیابی به اهداف باشید. و از اجرا و پیاده سازی های برنامه ها و اهداف شگفت زده خواهید شد.
برای چه کسانی مفید است؟
این دوره برای تمامی کسانی که در حال مدیریت هستند و یا قصد مدیر شدن را دارند مناسب است. مدیران منابع انسانی، مدیران تخصصی، مدیران ارشد و تمامی افرادی که به نوعی مشغول سرپرستی و مدیریت در سازمان، شرکت،موسسه ، دانشگاه ، بانک، مرکز آموزش و هر مکان دیگری که قرار است افرادی را سرپرستی و نظارت کنند مفید است.
آیا برای دانشجویان و فارغ التحصیلان مفید است؟
قطعا مفید است . چرا که در دانشگاههای ما هیچ مطلب کاربردی اموزش داده نمی شوند فقط یک سری مطالب کهنه و منسوخ شده مربوط به ۵۰ سال پیش را آموزش می دهند در صورتی که مدیریت علم فیزیک و ریاضی نیست در مدیریت همیشه دو بعلاوه دو چهار نمی شود بلکه در هر سازمان و کشور وفرهنگی جواب متفاوتی خواهد داشت حتی جواب امروز با فردای این معادله متفاوت است. در اینجا این عزیزان می توانند مدیریت در دنیای واقعی ار بیاموزند و به محض ورود به کار با انجام این اقدامات همه را شگفت زده خواهند کرد من این قول را به آنها هم می دهم.

سخنرانان

ارشیا دکامی
ارشیا دکامی
بنیان گذار مدیریت کاربردی در ایران

نویسنده،مدرس و مشاور مدیریت کاربردی


اطلاعات بیشتر در مورد گروه آموزشی ارشیا دکامی


تلفن موسسه: 02128421681

سایت: www.dekami.com

تلگرام: کانال مدیریت کاربردی

اینستاگرام: @practicalManagement

 

برگزار‌کننده

آواتار

گروه آموزشی ارشیا دکامی

این گروه آموزشی خدمات آموزشی و مشاوره ای مدیریت را ارائه می دهد  این خدمات در قالبهای زیر ارائه می شوند: مشاوره حرفه ای مدیریت به سازمانها و صنایع برگزاری کارگاهها، دوره ها و سمینارهای آموزشی برگزاری کارگاهها و سمینارهای آموزشی ویژه سازمانها ارائه م

رویداد های برگزارشده۳۷
  • شروع: جمعه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۰۸:۰۰
  • پایان: جمعه ۲۰ اردیبهشت ساعت ۱۴:۰۰

آدرس: تهران تهران خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد