رویداد به پایان رسیده است!
همایش رایگان مسیر PMP شدن تا قبل از تغییرات بزرگ آزمون در تاریخ چهارشنبه ۱۶ بهمن به پایان رسیده است. (جزئیات بیشتر)

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

کاور
چهارشنبه ۱۶ بهمن ساعت ۱۸:۰۰

همایش رایگان مسیر PMP شدن تا قبل از تغییرات بزرگ آزمون

  • رایگان
  • تهران
  • مدیریت
مهلت ثبت‌نام برای این رویداد به پایان رسیده است.

چگونه تا قبل از 10 تیر 1399 PMP شویم؟


آزمون PMP، به عنوان مطرح ترین آزمون بین المللی در حوزه ی مدیریت پروژه و پر مخاطب ترین آزمون موسسه PMI، هر چند سال یک بار و با توجه به روند پیشرفت صنایع و استفاده از رویکرد های مختلف دستخوش تغییر می شود. این تغییرات همراه با وظایف مدیر پروژه که در آزمون مورد سوال قرار می گیرد در سندی به نام: PMP Exam Content Outline منتشر می شود.
تغییرات در ورژن جدید این سند تا حدی بنیادی بوده به طوری که سابق بر این، قسمت اعظم سوالات با توجه به رویکرد های Predictive و بر اساس گروه های فرآیندی مطرح می شد و ارزیابی پایانی داوطلب نیز بر اساس عملکرد در گروه های فرآیندی اعلام می شد. در ورژن جدید این سند اما، به دلیل رشد هرچه بیشتر پروژه های استارت آپ و نوظهور و استفاده ی آنها از روش های نوین مدیریت پروژه، 50 درصد سوالات با توجه به رویکرد Agile و مدیریت پروژه چابک خواهد بود که در نوع خود تغییر بزرگی در روند طراحی سوالات برای داوطلبان شرکت در آزمون PMP خواهد بود. علاوه بر این، ملاک طراحی و ارزشیابی نهایی داوطلب نیز به جای گروه های فرآیندی، بر بروی 3 دامنه ی کاری People, Process و Business Environment خواهد بود که این موضوع نیز باز با توجه به وظایف مرتبط با هر دامنه به صورت کامل در سند PMP ECO جدید موجود است.
بی شک این تغییرات با توجه به بلوغ جهانی در حوزه ی مدیریت پروژه اعمال شده اند و یقینا باعث تعالی این شاخه ی محبوب مدیریت خواهند شد، اما در کنار محاسن آن، ریسک هایی نیز برای داوطلبان شرکت در آزمون خواهد داشت که از مهم ترین آن می توان به عدم آشنایی با سوالات مدیریت پروژه چابک (با توجه به این موضوع که درصد بالایی از مطالب ارائه شده در استاندارد PMBOK بر مبنای مدیریت پروژه سنتی و Predictive بیان شده اند) اشاره کرد.
مطمئنا کسانی که به تازگی مطالعه را آغاز کرده اند و یا به زودی قصد شروع برای شرکت در آزمون را دارند، خود را با توجه به مطالب جدید آماده ی امتحان خواهند کرد، اما کسانی که قبلا استاندارد را مطالعه کرده اند و به سطحی از آمادگی رسیده اند، به احتمال زیاد ریسک شرکت در آزمون بعد از تاریخ 10 تیر 99 را نخواهند پذیرفت.
در کنار این تغییر، موسسه Prometric که مسئول برگزاری آزمون های PMI بود نیز از تاریخ 10 تیر ماه سال 1398 این مهم را به موسسه Pearson VUE واگذار کرد و از تاریخ اشاره شده تمامی آزمون های موسسه PMI در این مرکز آزمون برگزار خواهند شد.
موسسه Pearson VUE به دلیل برگزاری دیگر آزمون های معتبر بین المللی نظیر PTE ، با تعداد شعبات بسیاری در کشور های مختلف دنیا (بجز ایران و چند کشور دیگر) اقدام به برگزاری آزمون به صورت کامپیوتری(CBT) می نماید. اما نکته ی مهم این است که داوطلبان برای رزرو صندلی خود در این مراکز معمولا از 2 تا 3 ماه قبل این کار را انجام می دهند که بتوانند در زمان مشخص در آزمون مورد نظر خود شرکت کنند.
تغییر محتوای آزمون PMP هم بی شک باعث پر شدن سریع مراکز آزمون فصل بهار و روز های منتهی به 10 تیر (1 جولای 2020) خواهد شد. به همین دلیل ثبت نام زود هنگام و داشتن برنامه ی جامع برای شرکت در آزمون در فصل تابستان از اهمیت بالایی برای متقاضیان شرکت در آزمون برخوردار است.

 در روز 16 بهمن میخواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم که:
     چگونه میتوان در کوتاه ترین زمان ممکن در این بازه اندک باقیمانده، مدرک PMP را اخذ کنیم.

     درس آموخته های چند نفر از افرادی که با تازگی آزمون را قبول شده اند نیز از زبان خود ایشان با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشته خواهد شد.


 در نظر داشته باشید که این بازه‌‌ی باقیمانده به اضافه تعطیلات نوروز 1399 بهترین و شاید آخرین فرصت برای کسانی است که میخواهند تا قبل از تغییر آزمون، مدرک خود را اخذ کنند.

برگزارکنندگان

موسسه پیشرو مدیریت پیران
موسسه پیشرو مدیریت پیران

سوالات متداول

پیش‌نیاز های علمی شرکت در این رویداد چیست؟
دانش پیشین از مدیریت پروژه و استاندارد PMBOK و حضور در یک دوره و یا کلاس مربوط به آن
آیا افرادی که پیش از این در آزمون شرکت کرده اند اما به هر دلیل نتوانسته اند قبول شوند می توانند در این همایش شرکت کنند؟
بله. این همایش کوتاه ترین مسیر را برای به نتیجه رسیدن شما در آزمون PMP را فراهم می‌کند.
آیا در این همایش درس آموخته های جدیدترین PMP های ایران به اشتراک گذاشته میشود؟
بله، به صورت حضوری چند تن از افردای که کمتر از یک ماه است که در آزمون شرکت کرده اند، به سوالات شما پاسخ می‌دهند
  • شروع: چهارشنبه ۱۶ بهمن ساعت ۱۸:۰۰
  • پایان: چهارشنبه ۱۶ بهمن ساعت ۲۰:۰۰

آدرس: تهران شهرآرا، خ آرش مهر، نبش سی ام، پلاک 2، طبقه اول