کاور
"همایش آنلاین فانوس" در تاریخ چهارشنبه ۱۵ مرداد ساعت ۲۱:۰۰ به پایان رسیده است.
جزئیات
مهلت ثبت‌نام
قیمت (تومان)
تعداد

فانوس چه کاربردی دارد؟

فانوس چراغ محفظه دارى است كه مردم دوره قاجار بيشتر براى رفت و آمد به همراه خود مى بردند يا جهت روشن كردن معابر عمومى ، آن را از بالاى بلندى ديوارها يا مناره ها می آويختند.

در كتاب طهران عهد ناصری در اين زمينه چنين آمده است: «در دارالخلافه در خانه ها و اماكن از انواع چراغ ها استفاده مى كردند. مهم تر از همه كه پر نورتر از ديگران بود ، لنترهاى نمره سى بود كه با ركابى از سقف مى آويختند و حبابى از چينى يا بلورِ رنگ دار داشت... فانوس هاى شيشه دار و نفت سوز و پارچه اى شمع سوز كه اولى را فانوس بغدادى و دومى را فانوس شمعى مى گفتند، از جمله وسايل روشنايى بود كه براى عبور از كوچه ها و كشيدن جلو اسب و الاغ روضه خوان ها و پيشاپيش اعيان و رجال و علما به كار مى آمد.»

كاربرد فانوس آن قدر رواج پیدا کرد که شغلی به نام «فانوس كشى» ايجاد شد. آنها اسم شب ، يعنى جواز عبور داشتند كه به گزمه ها مى گفتند و رد مى شدند.

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برای آنکه شما مسیر دانشی و شغلی خوددر حوزه علوم داده را روشن تر ببینید برای شما فانوس کشی می کند و چراغی میشود تا با خیالی آسوده و مصمم تر در مسیر رفت و آمد کنید و زمان که در حال حاضر ارزشمندترین چیز برای رسیدن به خواسته ها و اهداف است را از دست ندهید.

 

سوال پیش میاد که....

 

 

یه توضیح کوتاه

داده همیشه یکی از مهم ترین دارایی های هر سازمانی بوده و هست شاید بتوان ادعا کرد که دردنیای امروز دیگر سازمان ها بدون تصمیم گیری بر مبنای داده حتی امکان ادامه حیات نخواهند داشت. به دلیل بینش و بصیرتی که داده برای سازمان ها به وجود می آورد و نتایج استفاده روز افزون از داده مشاغل زیادی هم در این حوزه به وجود آمده اند:

به صورت کلی و با توجه به نیاز سازمان ها می توان این مشاغل رو توی  سه دسته  تحلیلگر داده(Data Analyst)،مهندس داده (Data Engineer)ودر نهایت دانشمند داده (Data scientist)تقسیم کرد.

هرچند که تمام این مباحث جدید و نو هستند و تعریف خیلی دقیقی از آنها وجود نداره با این حال سعی خواهیم کرد تا حد ممکن آنها را تعریف نماییم

چی می خواد بشه؟

در این همایش به اکثر سوالات شما در حوزه دانشی علم داده پاسخ داده میشه و شما چشم سومی می شوید که نقشه راه را بصورت ماهواره ای رصد کرده و  با ذهنی باز  خودتان را در مسیر پیشرفت قرار خواهید داد.

این مسیر ساده نیست، پس بیاید با هم بصورت حرفه ای از بالا  نگاهی به این نقشه پیچ در پیچ و گمراه کننده بیاندازیم.

سخنرانان

دکتر علی صادقی عقیلی
دکتر علی صادقی عقیلی

برگزار‌کننده

آواتار

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

رویداد های برگزارشده۲۰
تعداد افراد توصیهکننده این برگزارکنندهبیشتر از ۶۰ نفر

رویدادهای زیر را به شما پیشنهاد می‌کنیم

شنبه ۳ مهر

سیسکو مایکروسافت لینوکس امنیت شبکه آموزش کاربردی CCNA CCNP MCSA MCSE CEH ITIL LPIC CCIE Network Security Cisco Microsoft Linux

 • آنلاین
 • از ۱۹۰,۰۰۰ تومان
 • سمینار لایو نیما یگانه دوره تخصصی توسعه کسب کار تکنولوژی فناوری اطلاعات و دیجیتال مارکتینگ وبینار آموزش رایگان Nima Yeganeh
جمعه ۱۱ تیر

Network Packet Analysis - Module 11

 • آنلاین
 • ۲۵۰,۰۰۰ تومان
 • پویان زمانی
چهارشنبه ۲۰ مرداد

چالش ها و راهکارهای صنعت تغذیه آبزیان کشور

 • آنلاین
 • از ۳۰,۰۰۰ تومان
 • اتحادیه انجمن های علوم شیلاتی ایران
شنبه ۲۹ خرداد

مدیریت و بهره‌برداری تجاری از دارایی های فکری(بازار)

 • آنلاین
 • ۱۵۰,۰۰۰ تومان
 • shafiee79@gmail.com